Şimdi Ara

Bankaya kesin para yatıracağım bir yatırım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba ben her ay kendi kendime diyorum ki mutlaka bu ay kenara 800-900tl koyacağım diyorum fakat herhangi bir zorunluluk (ödeme zorunluluğum) olmadığı içinde bu parayı hiçbirzaman kenara koyamıyorum.Yani para biriktiremiyorum.Ben bir şeye mecvur olduğum zaman onu yapabiliyorum ve benim şu anda kesinlikle 12 ay boyunca para biriktirip ondan sonra o parayı çekmem gerekiyor.Fakat bu konuda benim bir bankayla bireysel emeklilik firması yada herhangi birşeyle her ay örneğin düz olarak 800 tl ödeyeceğime dair bir imza bir zorunluluğumun olması gerekiyor ki ben o parayı ödiyeyim yada yatırayım ki para biriksin 12 ayında sonundada tam olarak yatırdığım parayı bankadan yada bireysel emeklilik firması herneyse oradan alıp paramı kullanabileyim istiyorum.Bunun için çözüm önerisi nedir bir bankaylamı görüşmem gerek.Ve böyle bu parayı 12 ay boyunca ödedikten sonra paramda bir faiz koyarlar mı yoksa dosya masrafı bilmemne falan üzerine kesinti bile olur mu ? örneğin ben 12 ay boyunca her 800 tl yatırdım diyelimli 12x800=9600tl yapar.Ben bu parayı tam olarak 12 ayın sonunda bana verecek bir banka bir kuruluş arıyorum Bunun en güvenli yolu neresidir ? Bu konu hakkında paramı güvenli şekilde biriktirebileceğim bir kurum vs varmıdır ? Neresi ile görüşmeliyim bireysel emeklilik var fakat o tamamen ayrı birşey oluyor çünkü 5 yada 10 yıl ard arda yatırırsanız eğer devlet katkısı koyup paranı alabiliyorsunuz benim için 1 yıl sonrasında paramı çekip kullanabilmem önemli....

Herkese çok teşekkür ediyorum....

• Aslında Bireysel Emeklilik tamda sizin isteğinize cevap veriyor. Zorunlu olarak paranın yatması her ay karttan çekilmesi vs. gibi. Ama talebiniz 1 yıl sonra çekmek olduğu için bu seçeneği elemek zorundayız.
    Sizin için tek seçenek var ; Çalıştığınız bankada birikim hesabı açmak. Hangi banka ile çalışıyorsanız onu arayın veya internet sitesinden inceleyin. Onlar sizin maaş hesabınızdan veya kartınızdan aylık çekerler ve likit fonda değerlendiriler. 9600 maksimum 10 bin olacak şekilde geri alırsınız 1yıl sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Come_Back

Aslında Bireysel Emeklilik tamda sizin isteğinize cevap veriyor. Zorunlu olarak paranın yatması her ay karttan çekilmesi vs. gibi. Ama talebiniz 1 yıl sonra çekmek olduğu için bu seçeneği elemek zorundayız.
    Sizin için tek seçenek var ; Çalıştığınız bankada birikim hesabı açmak. Hangi banka ile çalışıyorsanız onu arayın veya internet sitesinden inceleyin. Onlar sizin maaş hesabınızdan veya kartınızdan aylık çekerler ve likit fonda değerlendiriler. 9600 maksimum 10 bin olacak şekilde geri alırsınız 1yıl sonra...

Hocam merhaba cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim...

Öncelikle ben çalışmıyorum öğrenciyim sadece bu durumu anneme söyledim annem emekli vede evlerin kiralarını yiyoruz yani 3 tane evden kira geliyor vede annemde emekli buradan 1 yıl sonra üniversite için bir miktar param olsun istiyorum vede annemin şu ana kadar kenara para koyucam deyip 1 kuruş dahi koymaması zorunlu olmadığından kaynaklanan birşey.Dolayısıyla beni tamamen zorunluluğa itecek bir sözleşmenin imzalanacağı bir durumun olması gerekiyor ki biz bu parayı ödeyelim yoksa annemin de pek ödeyeceğini sanmıyorum.Yani bireysel emekliliği neden elediniz ki 1 yıl sonra parayı çeksem 9600tl olduğu gibi geri alamaz mıyız ? yani faiz falan istemiyorum zaten?

Bu dediğiniz 2. olasılığın bizim aile açısından pek mümkünatı yok gibi.

• Bireysel emekliliğe girersen çıkarken giriş aidatı vs. ödemek zorunda kalabilirsin. Bu sebeple önermiyorum. Yani 9600 TL paranı ancak 9 bin olarak falan alırsın ve zarar edersin. Bu yüzden önermiyorum. Bireysel emekliliği 5 yıl ve üstü düşünmenizi öneririm.

Kira zaten bankaya yatmıyor mu? Bankayla konuşun ve tarih verin zorunlu olarak kesip fon alsın.
    Veya 10 binlik ihtiyaç kredisi çek. 90 gram altın al. İhtiyaç kredisini aylık 1.000 olarak öde altını da 1 sene sonra bozdurursun. Ama tabi bununda garantisi yok. İlla beni zorlasın dediğin şey ancak bes veya kredi çekersen olur..

• Yaş ne kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeyforever

Herkese merhaba ben her ay kendi kendime diyorum ki mutlaka bu ay kenara 800-900tl koyacağım diyorum fakat herhangi bir zorunluluk (ödeme zorunluluğum) olmadığı içinde bu parayı hiçbirzaman kenara koyamıyorum.Yani para biriktiremiyorum.Ben bir şeye mecvur olduğum zaman onu yapabiliyorum ve benim şu anda kesinlikle 12 ay boyunca para biriktirip ondan sonra o parayı çekmem gerekiyor.Fakat bu konuda benim bir bankayla bireysel emeklilik firması yada herhangi birşeyle her ay örneğin düz olarak 800 tl ödeyeceğime dair bir imza bir zorunluluğumun olması gerekiyor ki ben o parayı ödiyeyim yada yatırayım ki para biriksin 12 ayında sonundada tam olarak yatırdığım parayı bankadan yada bireysel emeklilik firması herneyse oradan alıp paramı kullanabileyim istiyorum.Bunun için çözüm önerisi nedir bir bankaylamı görüşmem gerek.Ve böyle bu parayı 12 ay boyunca ödedikten sonra paramda bir faiz koyarlar mı yoksa dosya masrafı bilmemne falan üzerine kesinti bile olur mu ? örneğin ben 12 ay boyunca her 800 tl yatırdım diyelimli 12x800=9600tl yapar.Ben bu parayı tam olarak 12 ayın sonunda bana verecek bir banka bir kuruluş arıyorum Bunun en güvenli yolu neresidir ? Bu konu hakkında paramı güvenli şekilde biriktirebileceğim bir kurum vs varmıdır ? Neresi ile görüşmeliyim bireysel emeklilik var fakat o tamamen ayrı birşey oluyor çünkü 5 yada 10 yıl ard arda yatırırsanız eğer devlet katkısı koyup paranı alabiliyorsunuz benim için 1 yıl sonrasında paramı çekip kullanabilmem önemli....

Herkese çok teşekkür ediyorum....

1 yıl sonrası için para biriktireceksen kesinlikle TL önermiyorum her ay dolar alman gerekiyor
    dolar 3 tl desek sen her ay yaklaşık 300 dolar almalısın
    parana faiz bulaşmasını istemiyorsan kuveyt Turk te hesap açabilirsin
    hiç korkma yatırdığın paradan hiçbir kesinti olmaz dolar alıp yatırmayacaksan parayı buraya eft veya havale yapıp doları internet üzerinden de alabilirsin
    sonra yatırdığın paranın olduğu hesaba kısıt koyabilirsin ve internet şubesi üzerinden girince gizlenir ve para görünmez sen sadece yıl sonunda gidip paranı çekersin
    parayı katılım hesabı açıp koyabilirsin vade tarihini sen belirlersin paranı o gün çekersin sonraki aylarda da para yatırınca tekrar hesap açıp vade tarihini yine aynı tarihe yaparsın
    ilk yatırdığın parayı 12 ay sonra aynı gün diğer hesabı 11 ay sonra aynı gün ötekini 10 ay sonra aynı gün çekecek şekilde ...... belirlersin
    atıyorum 1 eylül dedin her hesabı seneye 1 eylüle kadar açarsın tek hesaba da gerek yok pranı 1 eylül 2016 da vs. de çekersin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.