Şimdi Ara

Bankaya kesin para yatıracağım bir yatırım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba ben her ay kendi kendime diyorum ki mutlaka bu ay kenara 800-900tl koyacağım diyorum fakat herhangi bir zorunluluk (ödeme zorunluluğum) olmadığı içinde bu parayı hiçbirzaman kenara koyamıyorum.Yani para biriktiremiyorum.Ben bir şeye mecvur olduğum zaman onu yapabiliyorum ve benim şu anda kesinlikle 12 ay boyunca para biriktirip ondan sonra o parayı çekmem gerekiyor.Fakat bu konuda benim bir bankayla bireysel emeklilik firması yada herhangi birşeyle her ay örneğin düz olarak 800 tl ödeyeceğime dair bir imza bir zorunluluğumun olması gerekiyor ki ben o parayı ödiyeyim yada yatırayım ki para biriksin 12 ayında sonundada tam olarak yatırdığım parayı bankadan yada bireysel emeklilik firması herneyse oradan alıp paramı kullanabileyim istiyorum.Bunun için çözüm önerisi nedir bir bankaylamı görüşmem gerek.Ve böyle bu parayı 12 ay boyunca ödedikten sonra paramda bir faiz koyarlar mı yoksa dosya masrafı bilmemne falan üzerine kesinti bile olur mu ? örneğin ben 12 ay boyunca her 800 tl yatırdım diyelimli 12x800=9600tl yapar.Ben bu parayı tam olarak 12 ayın sonunda bana verecek bir banka bir kuruluş arıyorum Bunun en güvenli yolu neresidir ? Bu konu hakkında paramı güvenli şekilde biriktirebileceğim bir kurum vs varmıdır ? Neresi ile görüşmeliyim bireysel emeklilik var fakat o tamamen ayrı birşey oluyor çünkü 5 yada 10 yıl ard arda yatırırsanız eğer devlet katkısı koyup paranı alabiliyorsunuz benim için 1 yıl sonrasında paramı çekip kullanabilmem önemli....

Herkese çok teşekkür ediyorum....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.