Şimdi Ara

Bankasından, icralık, temiz... hacizli araç ilan siteleri... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
81.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENİM samimi olduğum arkadaşım 2008model araba aldı. evi kira dükkanı kira.işi bozuldu.24 ay vadeli aldığı krediyi öderken arkadan duman çıkartıyor.ama hiç acımıyorum.çok söyledim.araba alacağına ufak taksitlerle ev al diye.şimdi arabayı satamıyor.46,000 ytlye mal ettiği arabaya 24 000 ytl vermiyorlar.
  • banada ters geliyor.Hacizli mal almak.Neyse Allah kimseyi düşürmesin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

AĞLAYANIN MALI, GÜLENE YARAMAZ..

kesinlikle...hayır gelmez ondan...
  • peki hacizli mal satılmazsa ne oluyor? tamam kimse malını hacizle satmak istemiyor, peki ne istiyor?
    hacizli mal alma diyen arkadaşlar çözüm olarak ne öneriyor?
    mesela ben olsam 30000ytl lik bi arabayı hacizden 20000ytl ise alırım. satana da 3-5 bin veririm. o da razı olur. ah etmez. çünkü ekstra bi ödeme. eminim ilaç gibi gelir. ben de gönül rahatlığıyla 5 bin aşağı alıp binerim.
    başka fikri olan var mı?
  • Hacizli mallar elbette satılması gerekir.Gözden kaçırılan bir nokta sadece bankaların deli bir çok tüzel ve gerçek kişininde hacizli satılmasını beklediği alacağı var.Hacizli malın yüksekten satılmasını hem alaçaklısı hemde borçluda ister.Burda hazili malları çok düşük fiyata alıp bunu faiş fiyata satıp büyük karlar elde edenlere karşı çıkmamız gerekiyor.

Yorumlar bankalçılık sektörünün yüksek faizle kredi kullandırdığından bahsedilmiş.Bankacılık sektörünün zorunlu olarak takip etmesi gereken çevrelerinden biride yasal çevresidir.Bankalar yıllık %26 faizle kredi kullandırmadan önce bunu Merkez Bankasına bildirmek zorundadırlar.Merkez Bankasının onayı olmadan bankalar kendi kendilerine belirlemiyorlar kredi fazi oranlarını.
  • adam sıkıntıya düşmüş malını satmak istiyor..
    o malı almamak adama daha büyük kötülüktür..
    belki de o parayla düze çıkacak banka borcundan kurtulacak adam zararın neresinden ...
    dönersem kardır diyorsa almak lazımdır.

birbuçuk yı önce babam vefat etti kanser nedeniyle.
    8 ay kadar hastalık çekti bu 8 aylık süre zarfında emekli sandığına bağlı emekli olmasına rağmen ...
    hastane ilaç medikal vs. vs. masrafları yaklaşık 90bin lira tuttu.
    bunun belli bir kısmını karşılayabildik kardeşler olarak.

para kalmadı herkese ve de bankalara borçlandık ve de karşılık olarak köydeki tarlaları sattık dönümü 5bine..
    belki çok daha fazla eder..
    amcazadelere söyledik alın diye kimse yanaşmadı göz göre göre batıyoruz..
    sağolsun biri satın aldı da kurtulduk.
    peki bu ağlayanın malımı oluyor sizce..
    ben diyorum ki benim malımı değerinden daha ucuza bile olsa alıp bizi kurtarandan allah razı olsun..

• quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

adam sıkıntıya düşmüş malını satmak istiyor..
    belki de o parayla düze çıkacak banka borcundan kurtulacak adam zararın neresinden ...

8 ay kadar hastalık çekti bu 8 aylık süre zarfında emekli sandığına bağlı emekli olmasına rağmen ...

para kalmadı herkese ve de bankalara borçlandık ve de karşılık olarak köydeki tarlaları sattık dönümü 5bine..
    ben diyorum ki benim malımı değerinden daha ucuza bile olsa alıp bizi kurtarandan allah razı olsun..

ALLAH rahmet eylesin.Söylediklerinizde haklısınız.Burada bazı arkadaşlar,yanlış bir tutum içerisindeler.O aracı alarak,borçlu kişiye büyük bir fayda sağlamış oluyorsunuz.Sizin sayenizde borcunun bir kısmını veya tamamını ödüyorsunuz.Alan kişi de,piyasa fiyatının altına alırsa-ki genelde öyle olur- çok iyi.Alan ve satan da karlı çıkıyor bu işten.

Daha ne istiyorsunuz ki.

• quote:

adam sıkıntıya düşmüş malını satmak istiyor..

Başın sağolsun dostum, babanın mekanı cennet olsun.

• teşekkür ederim arkadaşlar bu başımızdan geçen olaydan sonra şuna karar verdim.
    eğer bir kişi sıkışıp malını satmak istiyorsa gücün varsa al alamıyorsan satmasına yardımcı ol..
  • quote:

teşekkür ederim arkadaşlar bu başımızdan geçen olaydan sonra şuna karar verdim.
    eğer bir kişi sıkışıp malını satmak istiyorsa gücün varsa al alamıyorsan satmasına yardımcı ol..

Başınız sağolsun. Örneğinizle forumdaki bazı arkadaşların da ne kadar yanlış düşündüğünü göstermiş oldunuz.
  • tamam icralık mal almak iyi degil ama icra durumuna gelmiş adamın malını biran evvel alıp onu borcunu biraz rahatlatmak bence daha iyi.Çünkü gün geçtikçe faiz işliyor.
  • 10 liralık malı 5 e öldürmeyecende hacizli malın peşide neden koşuyorsun?
    Herhalde banka zaten adamı sövüşlemiş, hacizden gelen parada düğün bayram.

Ayrıca global tefecilerin ellerindeki mallar hacizde mezatta para etmezse kredileri olması gerektiği gibi üretimde kullandırırlar. Şimdiki gibi sürekli tüketim ağırlıklı kredi talebini pompalamaya çalışmazlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Polemik

quote:

Orjinalden alıntı: plcmn

Geçer eğer mazlumsa geçer.
    Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

Peki mazlumun ahını alan kim?

Herkes hesabını iyi bilmeli, hesabını bilmeyen adamın ah etmesi bence boş, tutacağına da inanmıyorum.

Ha adamın acil paraya ihtiyacı vardır, sen de 10 liralık malını 5 liraya öldürürsen durum farklı, icra takibi sonunda arabanın paraya çevrilmesi farklı.

• Bu arada şıkışık birini malını almakla bankaların haczinden icrasından bahsetmek ayrı şeyler. Konuları karıştırmayalım zira bu tukaş..
  • Bence adamın malı icralık olmuşsa demekki adam icralık olacağını anladı ne yaptı ne etti malını satamadı en son artık caresiz kalıp borcunu ödemek için mal icraya gidiyor. Sen ben almazsak bu borç ödenmez diye düşünüyorum. Allah kimseyi düşürmesin tabiki...

Birde işin diğer tarafından bakmak istiyorum... Sanırım böyle ihaleler de sen ben gibi vatandaşları ihalelere almamaları yönünde uyarıyolar sonrada araç ilk ihalede satılmayınca bedeli düşüp ikinci ihalede mafya alıyor diye biliyorum.

Daha önceden hiç icralık araç alan bir arkadaş varmı forumlarda acaba ? bireysel olarak ihaleye girip aracı alan varsa acaba işleyiş gerçekten dediğim gibimi ???

• İcralık malın ilk alım hakkı sahibine veriliyor sanırım.
    Ayrıca eğer mal satılmazsa 3-4 ay geçerse mesela satılmadan geçen bu zaman sarfındada faiz işliyor. Aylık icra faizi nedir bilmiyorum ama 5-6 ay satılmazsa zaten ilk fiyatından satılsada zaten borcun daha az bir kısmı kapatılmış olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

İcralık malın ilk alım hakkı sahibine veriliyor sanırım.
    Ayrıca eğer mal satılmazsa 3-4 ay geçerse mesela satılmadan geçen bu zaman sarfındada faiz işliyor. Aylık icra faizi nedir bilmiyorum ama 5-6 ay satılmazsa zaten ilk fiyatından satılsada zaten borcun daha az bir kısmı kapatılmış olacak.

Malı icra yolu ile satılan kişinin zaten parası yoktur, parası olsa borcunu öder.

Mantık bunu gerektirir.

Ekleme: icra yolu ise satılan mal borçlunundur, borçlu kendi sahip olduğu malı bir daha mı satın alacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 22 Aralık 2008; 16:54:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

TEFECİ

El altından yüksek faizle ödünç para veren kimse, faizci, murabahacı

banka ise sana ne zaman,ne kadar ödeyeceğini kağıda yazar verir.işine gerlirse imzalarsın işine gelmezse imzalamazsın.

cebinde 20 bin varken 60 binlik arabaya sahip olacaksın,parasını 3 yılda ödeyeceğim diye SÖZ vereceksin.sonra arabaya binip millete gösteriş yapacaksın,borcu ödeyemediğin zamanda ''bu arabayı elimden alana,bankaya,bilmem neye haram olsun''diyeceksin ohh ne güzel öyle kredi çektikten sonra ben 5.30d ye binerim

unutmayın!!!!eğer bankalar kredi vermese bu ülkenin yarısından fazlası NE EV,NE ARABA hiçbir şey alamazdı.aranızda şak diye 250 bin çıkarıp evini alan varsa helal olsun

edit:şimdi biri çıkıp faiz haram,günah vs şeyler söyleyecek ama karşılıklı anlaşılıp zorla olmadıktan sonra haram değildir.ben çok HACI görüyorum FAİZE HARAM diyen.soruyorum onlar hacım sen paranı nasıl değerlendiriyorsun diye..

cevap:ben bankaya yatırıyorum onlar işletiyor sonrada bana KAR PAYI veriyorlar...

Görüşlerine sonuna kadar katılıyorum hocam. Alırken iyi ödemeye gelince ödeme ondan sonra elimden aldılar diye yakın. Ne güzel İstanbul be.
    Elinden alınan şeyi sen haketmedin ki. Ne onu alacak kadar paran oldu ne de onun borcunu ödeyecek kadar paran.
    Bi de haberlerde orda burda kredi kartı mağdurları kredi mağdurları demiyolar mı sinir oluyorum. Mağdurun anlamı nedir? Haksızlığa uğramış kişi. Peki bu olaylarda bi haksızlık var mı? Tabi ki de yok. Olmayan parayı harcarken güzel. Canın ne isterse alırken güzel. Sonradan alan ödeyemeyince cozutuyor. Biz ülke olarak suçu başkasının üstüne atmayı çok seviyoruz. Ben üni yurdundayken bi oda arkadaşım vardı. Hiç parası olmadığı halde kredi kartıyla tonla alışveriş yapar sonra faizleri görünce bankaya hırsız derdi. Benim de öğrenci kredi kartım vardı o zmanlar hatta bende 3 tane vardı. Bazen ödeyemediğim de olurdu fakat ilerde gelecek olan paraya güvenip asgarisinin üstünde kalan tutarın faizini seve seve öderdim.Hatta bankaya da minnet duyardım cüzi bi ücret karşılığında o an için benim ihtiyacım olan şeyi almamı sağladı diye. Kredi kartım olmasa alamayacaktım. Neticede bu önceden belirtilmiş bi olay ve ortada bi haksızlık yok.
    Ha şöyle bi durum da olabilir ki hepimizin başına gelebilir. Maaşına güvenirsin hesabını yaparsın ona uygun bi ödeme planıyla kredi çekersin ama olur ya işten çıkarılırsın acil bi sağlık harcaman olur vs. Bu durumda ödeyemeyebilirsin borcunu. O zaman bu olanlara da kader deyip problemden en az hasarla kurtulmaya çalışmak gereklidir. Evimi arabamı elimden aldılar haram olsun diye yakınmak hiç bi işe yaramaz. Ayrıca o beddua da tutmaz. Alan adama da hayırlı olsun denir. Ha tabi çok üzülünür ama alana beddua etmek en büyük haksızlıktır.

2 yoruma da sonuna kadar katılıyorum.sonuçta icra da bir ticaret gibi.satıyorsun alan çıkıyor.o imzayı atıp aylık 1 milyar maaşına 36 ay pug 307 alırsan sonra icrada biner kafana,her bela da gelir(örnek)

• Bankacılar psikolojinizi sizden iyi biliyorlar. Kanunlarıda öyle.
    Sizin zayıf yönlerinizi kullanarak, açklıklarınızı, açıklarınızı kolluyorlar. Siz de bu "tuzağa" birinde olmazsa diğerinde düşüyorsunuz. Sonra da adı üstünde "Tuzak". Sonu olmayacağı belli.

Arkdaşlar nedir bu bencillik.
    Eğer insanlara bu kadar sert bir şekilde kıçın yemiyordu neden aldın der ve elindekini avucundakini alan tefeci zihniyete alkış tutarsanız sonu ne olur biliyor musunuz?

Evinize hırsız olarak giren insan sayısı artar, sokakta yan kesici , balici, hayat kadını , dolandırıcı, sapık, seri katil, mafya ........ sayısı artar.

Yani ne yaparsanız kendinize yaparsınız unutmayın.

Bizim kültürümüzde düşenin elinden tutulur. Bir tekme daha atılmaz.
  • Hadi üye oldun ve uygun bir araç fırsatı yakaladın örneğin, internet üzerinden ihaleye katılamayacağına göre (e-devlet projesi bu konuyada el atsa örneğin) yerine gidip ihaleye katılmak zorundasın bildiğim kadarıyla, burdada mafya ile yüzleşmek zorunda kalınır benim tahminim, ihaleye hep belli kişiler girip kazanıyormuş zaten. Diğer adayları bir şekilde devre dışı bırakıyorlardır eminim. Türkiyede kokoreçin bile mafyası varken icranın mı olmayacak???
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.