Şimdi Ara

bankalar taşıt kredisi çıkarırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 ay sonra biraz borçtan kurtulacağım için araç almayı düşünüyorum 250 bin tl kredi çekecem acaba bankalar verirmi çekenler varmı

• the guardian14 kullanıcısına yanıt
    Taşıt kredisi olarak mi çekeceksiniz yoksa ihtiyaç kredisi olarak mi?
    Ne fark eder diye düşünüyorsanız şöyle açıklayayım
    İhtiyaç kredisi çekecekseniz 250 bin tl ihtiyaç kredisi şuan bankaların yarısı belkide daha fazlası o tutarda ihtiyaç kredisi vermiyor. Diyelim ki verebiliyor bddk karari gereği max 12 ay vade yapmak zorunda (100 bin tl kredi ustu en fazla 12 ay vade olabiliyor). Çıkan aylık ödemeyi maaşının karşılayabilir olması lazım
    Diyelim ki taşıt kredisi olarak çekeceksiniz ozaman su koşulları göz önünde bulundurmanız gerekiyor
    Aracın kasko değer
    i 0- 400.000 TL aralığında olan için azami %70'i, •400.000,01 - 800.000 TL aralığında olanlar için azami %50'si, •800.000,01 - 1.200.000 TL aralığında olanlar için azami %30'u, •1.200.000,01 - 2.000.000 TL aralığında olanlar için azami %20'si kadar taşıt kredisi kullandırılabilmektedir.
    Vadelerde ayni şekilde dilimlere göre 48 36 24 ve 12 ay olarak azalarak gidiyor. 250 bin tl kredi lazim ise ve 12 ay çok kısa bir vade oluyorsa sizin açınızdan ozaman taşıt kredisi cekmeniz lazim. Ondada diyelimki 36 ay vade düşünüyorsunuz ozaman alacağınız arabanın 400 800 bin aralığında olması lazım. Buradada araç yaşı ile sorun yaşayabilirsiniz bazi bankalar max 7 yaş bazıları 10 yastan yaşlı araçlara kredi vermiyor. Ayrıca taşıt kredisi çekerseniz araca rehin koyulacagindan ve teminata alinacagindan kasko ve sigorta yapılması zorunlu tutulacagini da unutmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~VeNoM~ -- 9 Nisan 2024; 22:27:19 >

• ~VeNoM~ kullanıcısına yanıt

2.el taşıt kredisi olarak 48 ay vade olarak çekmeyi düşünüyorum. daha bankalarlada konuşmadım. bende internette gördüklerimden dolayı bu meblağda karar kıldım. bankayla konuşunca ona göre de karar verecem. 3 4 kat para ödeyecem ama iyi bişey olsun diyorum alınca. alabileceğimde 700 yada 750 bin tlye maksimum.

• 48 ay vade olsun derseniz 0 400 bin tl kasko degerli bir arac almaniz gerekecek. O fiyat bandinda max 10 yasinda arac bulma sansiniz cok düşüktür diye düşünüyorum . Size uyacak olan dilim muhtemelen 400 800 bin kasko deger araliginda olan dilim olacaktir o aralikta vade 36 ay max.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~VeNoM~ -- 9 Nisan 2024; 23:13:21 >

o zaman doblo fiorino yada egea bakabilirim galiba ama ben 650 700 bin tllik araç almak istiyorum maksimum. kasko araç değeri kadar çıkmazmı fiat bu fiyatlarda yüksek modelleri var. benimde haziranda aylık 20 bin tl lik borçlarım bitiyor. tekrar bi hesap falan yapacam maaş 40 bin falan. ek işlerle falan denk gelir diyer düşünyorum.

• 700 bin kasko değerli bir arac icin 350 bine kadar kredi cekebilirsiniz.250 bin kullanabilirsiniz ama vade 36 aydan fazla olmayacaktır.ek bir gelir var ise ek gelir girilebilmesi icin resmi olarak dokumu istenebilir hesap ozeti,kira sozlesmesi gibi...kasko ve sigorta kısmını unutmayin tamam sigorta zaten yapılıyor zorunlu sonucta ama her sene 8 10 bin tl lik kasko ile karşılaşabilirsiniz.

kasko ve sigortayla ucu ucuna denk gelir zaten haziranda da yine maaşlara büyük bi artış olacak gibi görünüyor. tabi haziranda kredilere yine bi kısıtlama gelmezse.

• şu an elinde nakit olan kral. piyasaları iyice soğutmak için kredileri kıstı hükümet. kredi almak hem zor hem de faizi yüksek. şu an kredi verseler de almazdım ben.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.