Şimdi Ara

Balkondan Digiturk'ün çekip çekmediğini tam tespit ettirebilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Digiturk kurulumu için 2 kere servis çağırdım. Gelen teknisyenler iki seferde de herhangi bir ölçüm yapmadan evin konumundan dolayı balkona anten kuramayacaklarını ancak çatıya kurabileceklerini söylediler. Fakat apartman yönetimi de çatıya anten konulmasına müsaade etmiyor.

Servisin ölçüm falan yapmadan direk balkona olmaz demesinden açıkcası tatmin olmadım.www.dishpointer.com 'dan baktığımda (az da olsa) balkonun bir noktasından çekebilme ihtimali olduğunu görüyorum.

Bir uyducu bulup, sinyalmetre ile ölçtürüp çekip çekmedğinin tam tespitini yapmak istiyorum. Böyle birşey yapılabilir mi? Ya da uyducu gelip böyle birşey uğraşabilir mi? Bu iş için önerebileceğiniz kimse var mı? (Yer:Kızıltoprak/İstanbul)

• çanağın bakacağı yönde uydu ile çanak arasında binanız hatta binalar kalıyorsa çekmez

uydu

--------------
    | |
    | |
    | |
    | | -} bu sizin çanak
    | |
    | |
    | |

çekmez.

ama köşeden monte edilip felan çekeceğini düşünüyorsanız servisi çağırın bak ben buradan çekeceğini düşünüyorum, çekmezse de paranızı verecem deyin uğraşsınlar çekmezse de çekerse de paralarını verin başka bir şansınız yok.

adam çanak kurup uğraşacak sonra da çekmeyecek neden o kadar zahmet etsin di mi. sinyali çanak kurmadan ölçemez ki.

• Çevrendeki türksat a dönük antanlere bir bak türksat yayını 42 derede doğudan yapıyor Digitürk 7 derece doğu dan siz kendinizde çekip çekmeyaceğini anlayabilirsiniz ( önünüzü bir bina kapatmıyorsa ) turksay antanlerinin baktığı yönün sağına doğru 35 derecenin geldiği nokta yı görebiliyorsanız yada şöyle söyleyeyim Hotbird e dönük bildiğiniz çanak varsa sizde aynı yöne bakabiliyorsanız büyük ihtimalle çeker hotbird uydusu 13 derece doğudadır.
  • Cevaplarınız için teşekkürler. Durumum şu şekilde:
    [img=http://img300.imageshack.us/img300/9535/72266444kj8.th.jpg]

Balkondan Digiturk'ün çekip çekmediğini tam tespit ettirebilir miyim?

Önümdeki 2 bina arasından belki çekebilecek belki çekmeyecek. Sanırım görebildiğim 2-3 derecelik bir bölüm var, o ara Eutelsat'a denk geliyor mu tam onu tespit etmesini isteyeceğim servisten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosphorus74 -- 3 Aralık 2008; 18:18:35 >

• Çizimine göre çekmesi çok zor görünüyor .Apartman yönetimiyle tekrar görüşmeni tavsiye ederim bildiğim kadarı ile çatıya çanak koymanı engelleyemezler. Öyle bir yasak getirdilerse senin sorununa ortak anten kurdurarak çözüm getirmek zorundalar.
  • Çizime göre çeker. O aralık eğer doğru ise. Dishpointer ne diyorsa odur. Eğer dishpointerda çanak apartmanların arasından uyduyu görüyorsa kesinlikle sinyal alırsın..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.