Şimdi Ara

Bakan Varank: “Savunma sanayiinde yıllık ciro, 11 milyar doları aştı” (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Maşallah,20 senede savunma sanayii şaha kalktı.  

• WB kullanıcısına yanıt

Eski Türkiye'de mermisine kadar dışarıdan ithal ediliyordu, nereden nereyeee. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 8 Şubat 2021; 10:33:2 >
  • siyasi amaç güden herhangi bir rakama inanmıyorum. bknz enflasyon

• Bizim bu ihraç oranı olan %30’u ABD ile karşılaştırırsak ne durumdayız acaba ?
  • Maaşlar yatmış, forum kralcı dolmuş.

• gently weeps G kullanıcısına yanıt
    yetkin bir mühendis isen Amerika seni havada kapar

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Kralcı mı milliyetçi mi ?
  • siyasete çekmeyin ama 21 yaşında hiç oy kullanmamış gencim iyi silah yaptık der sevinirim 11 milyar falan beni sevindirmez neden mi ?

çünkü her gün vergi ve zam haberi görüyoruz bu paralar bana sana ahmete hasana etki etmiyor neden sevineyim ki ? ya saray yapılıyor yada mültecilere 40 milyar dolar harcadık onlara gidiyor... hee asla sosyal yardım istediğimi düşünmeyin ben eşit ortam istiyorum iş istiyorum vergiler azaltılsın istiyorum kimseden yardım beklemiyorum yapmaları gerekenleri istiyorum o kadar...

tek sevinceğim yapmışız işte o kadar para konusunda sevindirici bir şey yok bize dokunur yanı yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7EE534877 -- 8 Şubat 2021; 12:35:13 >
  • Melih Bulu : "Türklerin çok güçlü bir donanması var. Bununla ilgili bir görsel sunmak lazım. Mesela bir çatışmada roketimiz gitse bir gemiye vursa herkes görse..."
    https://twitter.com/HalkTube/status/1358385832810471425

Melih Bulu: "200 üniversitede yüz binlerce bilim insanıyla 6 ayda nükleer silah yaparız".
    https://twitter.com/ArsivUnutmaz/status/1358326152402731008

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Kralcı mı milliyetçi mi ?

Çoğu kişinin yorumu milliyetçi değil, kralcı. Savunma sanayinin en çok ciro yapan şirketinde ben de çalıştım ve kimse motivasyonunu reis ya da damattan almıyordu, herkes ülkesi için çalışıyordu, çoğu kişi daha fazla para değil, daha fazla üretim ve vatana katkı motivasyonuyla gerektiği yerde fazla mesai yapıyordu. Ne şanstır ki bu duyguyu yaşama fırsatı buldum. Fakat yorumlara bakılırsa bu ciroların sebebi reis ve damat... Anlatabilmişimdir umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Eski Türkiye'de mermisine kadar dışarıdan ithal ediliyordu, nereden nereyeee. 

Bir de tum ic ve dis prangalara ragmen. Dusunun tek yumruk olarak hareket edebilseydik daha neler olurdu..
  • Clusive kullanıcısına yanıt
    Savunma sanayii haberleri yunanlıların madabından önce bizdeki bazılarınınkini yakıyor nedense :D

• hollowman_ kullanıcısına yanıt

İnsanların milli duygularını sömürecek mesajlar atacağınıza benim yazdığımın cevabını verin? Uçak yapılmıştı sözde? Alenen yalan söyleniyor? 10 iş yapılacak parayı götürüp 1 iş yapınca neden sevineyim? Yok Yunanlılardan önce rahatsız oluyorlarmış da bilmem ney. Geçin artık bunları bu cümleler bir şey ifade etmiyor insanlara!

• quote:

Orijinalden alıntı: Clusive

İnsanların milli duygularını sömürecek mesajlar atacağınıza benim yazdığımın cevabını verin? Uçak yapılmıştı sözde? Alenen yalan söyleniyor? 10 iş yapılacak parayı götürüp 1 iş yapınca neden sevineyim? Yok Yunanlılardan önce rahatsız oluyorlarmış da bilmem ney. Geçin artık bunları bu cümleler bir şey ifade etmiyor insanlara!

Yaw siz iş güzar bir il teşkilatının abuk seçim sloganını dile dolayarak bugüne kadar yapılan yüzlerce projeyi görmezden gelmeye çalışıyorsunuz. Sizinki bile bile körlük, ben sana ne anlatayım. 2001'de 50-60 projesi olan ülkeden hali hazırda başarıp bitirdikleri hariç 700-800 savunma projesi olan ülke haline geldik. Yerli SİHA'larımız, Eğitim uçağımız Hürkuş, yerli saldırı helikopterimiz ATAK, Genel maksat helikopterimiz Gökbey uçuyor. Şimdi Hürjet, MMU, Atak 2 gibi çok daha büyük projeler geliştiriliyor. Hala "yov yörlö uçah noldo ono söylö" diye bu projeleri görmezden geliyorsunuz. Bir de bana yazmış duygu sömürüyorsun diye. Asıl senin gibiler insanların algısıyla oynuyor.

• hollowman_ kullanıcısına yanıt

Anlıyorum seni.

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Siyaset oy toplamaya yönelik o yüzden pazarlamalarına ve sükse yaparak insanları etkilemelerini mazur görmek gerek kim olsa yapar. Ayrıca önceki yönetimlerden herkes daha fazla özel olarak uğraştılar projelerin Ar-Ge’lerini finanse ettiler, alım yaptılar, operasyonlarda kullandıklar vs.

Buna ekonomimiz izin verdi birde stabil tek yönetim devride izin verdi ama bunun hepsini oy için yaptılar aynen her ile havalimanı ve üniversite gibi yararı olmayan oy kaygısı ile yapılan diğer şeyler gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 9 Şubat 2021; 13:15:9 >
  • Zırhlı araç helikopter iha önemli olabilir ama savaşı kazandırıcak olan major platformlarımız yok. Altay yok tfx yok
    Yunanistan rafale aldı f35 almayı planlıyor F16 viper modernizasyonu yapıyorlar. Biz olduğumuz yerde sayıyoruz, tf2000 yılan hikayesine döndü
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Siyaset oy toplamaya yönelik o yüzden pazarlamalarına ve sükse yaparak insanları etkilemelerini mazur görmek gerek kim olsa yapar. Ayrıca önceki yönetimlerden herkes daha fazla özel olarak uğraştılar projelerin Ar-Ge’lerini finanse ettiler, alım yaptılar, operasyonlarda kullandıklar vs.

Buna ekonomimiz izin verdi birde stabil tek yönetim devride izin verdi ama bunun hepsini oy için yaptılar aynen her ile havalimanı ve üniversite gibi yararı olmayan oy kaygısı ile yapılan diğer şeyler gibi.

Üniversite ve havalimanı gibi gereksiz mi? zuhahahah kardeş sizler inanılmaz cahil insanlarsınız.

ayrıca oy kaygısıyla yapmak ne demek ya. seçimle gelen adam tekrar seçilmek için icraat üretir, neyin kafasını yaşıyorsunuz bu mantıkları yürütürken acaba.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.