Şimdi Ara

Bağımsız 2.0 - Bölüm 11 (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    - Paradise Lost:First Contact
    - Silence of the Sleep
    - The Hero Trap
    - Duelyst
    - Ghost Song

bir daha ki program için
  • Talha oyun kapışmasında çok çirkefleşiyor :D Seninki tower defence a titan koymuşlar salmışlar başka bir numarası yok. Sotedeki oyunların sotede kalsın bence Talha :D Fistful of Frags gibi oynamaya değer bedava oyunların sayısını yükseltirseniz daha güzel olacak ^^
  • Abi cok iyisiniz yav :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burden fikir olarak özgün gibi ama daha taçlandırılabilirdi sönük kalmış.
    Imagine Earth'te vasat ve klişe maalesef. bunun yerine universim i tercih ederim.
    oyum burden e

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Burden benim oynadığım tower defance oyunlarına göre fazla kafa karıştırıcı olmuş. Fikir güzel lakin tower defence oyunlarının aktif olarak gelebilecek en güzel ayarı orcs must die'dır.

Imagine Earth oyunu'da aslında çok tanıdık ama görselleri çok hoşuma gitti ve nedense fikir de hoşuma gitti. Gezegenin kaynaklarını sömürüp sonuçlarına katlanma olayı iyiymiş. Bu yüzden oyumu Imagine Earth'e verdim.

• GAVURRR kullanıcısına yanıt
    arkadaş iyi güzel demişsinde hakkaten piksel oyunla minecraft ne alaka ben de anlayamadım. Nerden pay alacaklar? Piksel oyun dediğin 2D'den öteye gidemeyen yapımlar. Yani hepsi Minecraft özentisi olması için hepsinin Minecraft rip-off'u olması lazım. Yaptığın genelleme çok boş. Pikselize edilmiş çok başarılı oyunlar var. Nidhogg, Lone Survivor, Broforce. Yaz babam yaz bitmez. Şu örnek verdiğim oyunların birisi arena dövüşü, birisi Contra türü, ötekide korku oyunu. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama Minecraft'la oyun dünyasına bakış açısı getirmeye çalışman seni burada yorum yapma konusunda yetersiz kılıyor. Sende kendini geliştirsen fena olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @-_-@

arkadaş iyi güzel demişsinde hakkaten piksel oyunla minecraft ne alaka ben de anlayamadım. Nerden pay alacaklar? Piksel oyun dediğin 2D'den öteye gidemeyen yapımlar. Yani hepsi Minecraft özentisi olması için hepsinin Minecraft rip-off'u olması lazım. Yaptığın genelleme çok boş. Pikselize edilmiş çok başarılı oyunlar var. Nidhogg, Lone Survivor, Broforce. Yaz babam yaz bitmez. Şu örnek verdiğim oyunların birisi arena dövüşü, birisi Contra türü, ötekide korku oyunu. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama Minecraft'la oyun dünyasına bakış açısı getirmeye çalışman seni burada yorum yapma konusunda yetersiz kılıyor. Sende kendini geliştirsen fena olmaz.

ya yazmak da zor geliyor ama açıklama yapayım. Minecraft çıkmadan önce piyada böyle pixel oyun görebiliyor muyduk ? hayır. Minecraft çıktı parayı toparladı millette bu tarzdan giderek bir şeyler kapmaya çalışıyor. anlatmak istediğim bu. Yaratıcılık sıfır. Kolay yolu seçiyorlar. Bu anlatmak istediğim şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: WBJoker

Bizim bu hafta Talha'yi elestirmemizin senin tuhaf teorinle hic bir alakasi yok yalniz,bu haftaki tutumuyla ilgili elestirdi herkes Talha'yi.Pixel oyunlarin Minecraft ile hic bir alakasi yok 2d pixel tamamen farkli bir dunya bagimaiz sektorunde bu kadar kullanilmasinin en onemli sebebi bagimsiz yapimcilarin butcesinin kisitli olmasi pixel grafik hem guzel gorunuyor hem de ucuz 3d grafige gore,bu durum bizim gibi retro oyuncularin da isine gelince pixel kullanimi artiyor.

Zaten talhanın eleştirilme sebebi eleştiriyi kaldıramıyor olması. Benim de anlatmak istediğim bu. Hiç eleştiremiyorsun olay bu. Direk agresif oluyor..

• Tower defans neyyy laa? Tatava yapmadım, oyu Gökhan'a bastım geçtim.

• Organic Panic enfes bir yapım olmuş.

• GAVURRR kullanıcısına yanıt
    @GAVURRR

Kusura bakma dostum ama oyun dünyasını sıkı bir şekilde takip etmeyip burda sağa sola kendini geliştir diye atıfta bulunmak pek bir manidar. Minecraft dediğin oyun 2011 yılında çıktı. Ve bunun da bir başarı süresi var. Atıyorum, aynı yıl çıkan FEZ de piksel bir oyundu ama 5 yıllık geliştirme aşamasından sonra piyasada yer etti. Bir başka örnek Escape Goat. Onun da çıkış yılı yine 2011. Tarayıcı tabanlıydı ama yakaladığı başarıyla tam sürüm olarak hem pc hemde xbla'ya geldi. Ama sana göre bu oyunlarda Minecraft çakması. Aynı yıl hemen apar topar Minecraft gibi olalım diye çıkarmışlar oyunu... Sen öyle diyosun.

- Peki 2010 yılında çıkan Cthulhu Saves the World de mi Minecraft çakmasıydı?
    - Peki ya Minecraft'dan 1 yıl önce çıkan Bit Trip Runner? O da mı Minecraft çıktıktan sonra piyasadan mal kaçırmak için satışa çıktı?
    - Bir başka indie efsane VVVVVV'in çıkış tarihi 2010... ama Minecraft çakması mı?
    - Peki ya 2005 yılında Japonya'da çıkan ancak çıkışından 5-6 sene sonra üne kavuşup tekrar dijital marketlerde satılmaya başlanan La Mulana mı kolay yolu seçiyor?
    - 2009'da çıkan Spelunky!? Bu da mı Minecraft çakması?
    - Metal Slug 7!? 2008
    - Contra 4! 2007
    - E o zaman gitti bizim mis gibi roguelike Cave Story. Orjinal çıkış tarihi 2004, yeni platformlarla buluşma tarihi 2011. Atın çöpe beyler Minecraft çakması çıktı.
    - Scott Pilgrim vs. The World: The Game! 2010

Daha el konsollarından örnek vermedim. Versem bu liste okunmayacak hal alır. Bunlar PC'de veya masaüstü konsollarda ses getirmiş oyunlar. Minecraft değil bağımsız yapımcıların yükselmesinden kaynaklanan bir piksel oyun yoğunluğu var. Hepsi kaliteli mi? Değil. Ama hepsi minecraft çakması da değil. Hatta bence Terraria'nın bile piksel sanatıyla yapılmış olması ve Minecraft çakması denilmesine rağmen kendine özgün yönleri var. Minecraft çıktı parayı topladı da yukardaki oyunlara gaipten haber mi gelmiş Minecraft'ın çıktığında patlama yapacağı ki piksel sanatı kullanmışlar. Komik olan Minecraft piksel sanatı kullanılmış bi oyun değil :D Maalesef komplo teorin fazlasıyla boş, Minecraft'a atıfta bulunman son derece saçma ve anlamsız. Olmadı kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @-_-@ -- 27 Mayıs 2014; 11:54:39 >

• Bu kadar uzun yazıya beni kesse cevap vermem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Talha bey lütfen her hafta siz kazanacak değilsiniz bırakında bu hafta Gökhan bey götürsün oyları mızıkcılık yapmayalım lütfen. :D tamam çakma makma ama gene güzel farklı bir tarzı var Gökhan beyin oyununun. Burden de fena görünmüyor tower defence oyunlarını sevmeme çok uzun süre oynayamam. bu arada Gökhan beyin geçen haftaki tanıttığı Factorio isimli oyun kralmış beaa :D 3 gün oynadım ve kuzenime haber verdim oda bağımlısı oldu. çok devasa bir otomasyon sistemi kurdum elit seviyeye tek başıma bütün yuvaları dağıtıyorum yürüyerek yapacak araştırma kalmadığından artık oynamıyorum ama multiplayerını bekliyorum mutlaka...

• bağımsız programınızın sonundaki kapışmanız için bir önerim var:bence kaybeden taraf kazanan tarafa kazanan tarafın sunmuş olduğu oyunu alsın ya da oyuna bağış falan yapsın. böylece oyun geliştiricilerine de destek vermiş olursunuz. hem kendiniz de oynamak istediğiniz oyunları sunmuş olursunuz.
  • bağımsız programınızın sonundaki kapışmanız için bir önerim var:bence kaybeden taraf kazanan tarafa kazanan tarafın sunmuş olduğu oyunu alsın ya da oyuna bağış falan yapsın. böylece oyun geliştiricilerine de destek vermiş olursunuz. hem kendiniz de oynamak istediğiniz oyunları sunmuş olursunuz.
  • @-_-@
    Arkadaş çok iyi açıklamış,şu saçma tartışmanın üzerine konuşmak anlamsız artık.

• Ücretsiz bir oyun olan ve Steam üzerinden indirilebilen Estranged : Act 1 'i bir inceleyin derim.

• Programınız sayesinde birçok oyun keşfettim. İnşallah uzun süreli devam eder.

• Talha , Gökhan 'ın oyunlarına çok fazla eleştiri yapıyor. Tamam eleştiriler her zaman olmalı , sonuçta ortada bir rekabet var ama eleştiriler yıkıcı değil yapıcı olmalı . Bu sayede izleyenlerde etkileniyor . Sonuçta hepimiz bir seçim yapıyoruz. Bunların dışında program on numara :)

• İki oyunda tarzimin dişinda olduğu için oy kullanmicam. Yalniz birşey var! Tanittiginiz oyunlar yariştirdiginiz oyunlardan daha iyi olabiliyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.