Şimdi Ara

Bad Sectorlü HDD'den fotoğrafları nasıl kurtarırım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok acil yardımınız gerekiyor. 2 gün önce küçük kardeşim laptopu ard arda aç kapa yapmış (bu sebepten mi darbe mi almış emin değilim) bilgisayar açılmadı. Başlangıç onarma falan her şeyi denedim yine olmadı. Format atarken windowsun kurulu olduğu sürücü (C:/) bomboş gözüküyordu ama özel fotoğraflarımın bulunduğu sürücü (D:/) den bir şey silinmemişti. C ye format atamadım sürekli hata verdi araştırdıktan sonra bad sector hatası olduğunu öğrendim. D sürücüsündeki fotoğrafları acilen kurtarmam gerekiyor arkadaşlar harddiski çalıştırmaya devam edersem bad sector yayılır mı? C den D ye falan geçer mi, üstelik D de olup olmadığını bile bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimse yardım etmedi ama olsun :/ Az önce gidip harici harddisk aldım şimdi içine Windows kuracağım. Açıldıktan sonra fotoğraflarımı dahili harddiskten alıp aldığım harici harddiske aktarmaya çalışacağım. Yanlış bir şey yapıyorsam ben bir şeyleri çorba etmeden yetişirseniz sevinirim :)

• Seagate'in sitesinden MaxBlast programını indir,o harddiski windowsa bağlayabilirsen bu programla bi taratmayı dene.
  • Hüsrana uğradım. Usb harddiske Windows yüklenmiyormuş. Şimdi ubuntu yüklemeye çalışıyorum. Taratabilirsem Linuxtan taratırım. Peki tarattıktan sonra ne yapabilirim ki?

• recuva programını dene
  • gerekli değil hocam gogle usb ile çalışan win7 sürümü diye aratırsanız gerekli dosyaları bulursunuz flaş diske yazdırıp sistemi onunla açıp harici hdd yi bağlayp gerekli dosyalarınızı aktarın ben aynen böyle kurtardım
  • samet2131 kullanıcısına yanıt
    birden hdd regenerator imdada yetisti yuzde 70 sitemide duzeltir tavsiye baslangicta calistirman kullanimi int bulabilirsin maxlast son care hdd boyutuna gore saatler surer ve fabrika ayarlarina cevirir

• samet2131 kullanıcısına yanıt
    darbe lamamissa tabi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.