Şimdi Ara

Bacakda güç çalışması testesteron ve büyüme hormonunu artırır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
10.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bacaklarımın hacim kazanmasını istemiyorum ama bacak çalışıp testesteron ve büyüme hormonunu artırmayı hedefliyorum sizce böylw birşey mümkün mü yoksa illa hipertrofi çalışması mı yapmamız lazım...

Yani ben bacakda 4×12 (hipertrofi) yerine 6×1-5 (güç) çalışması yaparsam yinede bacak çalıştığım icin testesteronumu artırabilir miyim yoksa sadece kası yakıp yüksek tekrarlı hipertrofilerde mi testesteron artıyor???

Cvp verenler için şimdiden teşekkürle

• Arttırmaz
  • Flowles kullanıcısına yanıt
    Neden?
  • Eskalibur E kullanıcısına yanıt
    Bacakla testestorunun bi alakası yokta ondan
  • Flowles kullanıcısına yanıt
    Bütün büyük sporcular ve spor camiası bu konuda hem fikirken... Kendinin çok şey bildiğini zanneden savas cebeciye mi inanalım... O adamın neyi doğru bilip neyi bilmedidiği bile aşikardır birçok videosunda yanlışlar hatalar vardır... Çoğu videosunu izledim ve diğer fitness youtuberlarından fazla bildiği tek şey kasların latince adlarını sayması ve ukala bir tavırla kendini begenmiş cvplar vermesi... O yüzden testestrron konusunda sıkıntı yok o artıyor onda hem fikirim sadece güç calışmasında ki etkisini merak ediyorum ama bu forumdada bu soruyu cvplayacak düzeyde sporcular yok sanırım
    Kardeş onlar eskide kaldı . Bacak çalışınca biceps büyümüyo . Ayrıca "tüm fitnes camiası hemfikir " derken bunlar kim ?
    Madem bu kadar bilgilisin bize niye soruyosun o zaman git bacak çalış , squat yap.
    "Bütün büyük sporcular ve spor camiası bu konuda hem fikirken"
    Kim bunlar?
  • Squat çalış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eskalibur

Bütün büyük sporcular ve spor camiası bu konuda hem fikirken... Kendinin çok şey bildiğini zanneden savas cebeciye mi inanalım... O adamın neyi doğru bilip neyi bilmedidiği bile aşikardır birçok videosunda yanlışlar hatalar vardır... Çoğu videosunu izledim ve diğer fitness youtuberlarından fazla bildiği tek şey kasların latince adlarını sayması ve ukala bir tavırla kendini begenmiş cvplar vermesi... O yüzden testestrron konusunda sıkıntı yok o artıyor onda hem fikirim sadece güç calışmasında ki etkisini merak ediyorum ama bu forumdada bu soruyu cvplayacak düzeyde sporcular yok sanırım

Cahilliğinizi kime borçlusunuz?
  • Evet herkes saydırmış sanki herkes mr. Olimpia şampiyonu sanki herkes hayatında hiç bacak çalışmışta buraya yorum yazıyor... Kendini bilmezlerin savas cebeci yalakalığı yapmalarıda ayrı bir konu... İnternete girip bacak çalışmasının önemi diye aratırsanız bizim meşhur google amcadan size bir sürü site çıkacaktır... Sizde ilk çıkan sayfadaki bütün siteleri okuyun sonra ingilizce kaynak istiyorsanız bodybuilding.com daki bacakla ilgili makaleleri okuyun ve youtube girdiniz savas cebeci dışında fitness youtuberlarının neden bacak çalıştığını ve hormonlara etkisinin ne olduğunu bir izleyin... Siz tek bir kişinin kuyrugundan giderken ben heryerden aldığım bilgileri harmanlayarak kendime dogru olanı seçiyorum... Eğer 10 yer kaynağıyla delili ile bana bunun doğru olduğunu yazıyor ya da söylüyorsa ben birtek kişinin sırf marjinal olmak için çıkardığı safsatalara inanmam birçok deney yapılmış bircok makale yazılmışken halen bunun yanlış olduğunu idda etmek ahmaklıktır...

Kolay gelsin size... Dh forumun teknoloji olsun sınavlar olsun her başlığında Allaha şükür yardım alırken bu fitness başlığında insanların "Herşeyi bilmesi ve yardım yerine köstek olacak düzeyde yorumlar atması" durumuyla buraya konu açmak hataymış bunu anladım... Kendi bildiğiniz yolda koyun sürüsünü takip etmeye devam edin belki arnold olursunuz

"İnternete girip bacak çalışmanın önemi" yazınca çıkan sitelere mi güveniyosun . Sorsak vücut geliştirmeyi 1 aydır belki yapıyosundur belki yapmıyosundur çıkmış burda artislik yapıyosun . 10 yıl öncenin bilgileriyle karşımıza gelmiş konuşuyosun .Herneyse ne yaparsan yap kaybeden sen olucaksın .
    Not:Burayı beğenmiyosan bidaha burda konu açma lütfen
    Edit:http://youtu.be/BXqO8HVOGvQ 11:26dan sonrasını izlersen sadece Savaş Cebecinin demediğini görürsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nehoo -- 26 Mart 2016; 13:09:14 >
  • Nehoo kullanıcısına yanıt
    Fitnessla 4,5 aydır uğraşıyorum. Bu ilk konu ve düzenli olarak araştırma yaparak bu noktaya geldim ve kendimi baya geliştirdiğime inanıyorum... Kendi üzerimde denediğim bacak çalışmasını söyleyeyim... Yaklasık 3 ay ağır bacak ve üst çalışmaları yaptım... Ve alt vücudum kadar üst vücudumda çok iyi hacim kazandı fakat bacak genetiğim olduğu icin dahada büyümesini istemedim ve 1,5 ay ara verdim ve kendimde neredeyse bacak çalıştığım zamanki gelişimimin 1/3 oranında bir gelişim ancak gördüm ve anladım ki bacak bu işin olmazsa olmazı sizede burdan tavsiyem bacak çalışmanızdır... Bunu ben kendi üzerimde denedim gördüm... Ama siz cebecinin peşinden gitmeye devam edin dogru yolu bulursunuz belki... Tüm büyük bodyciler squatın deadliftin hareketlerin babası olduğunu söylerken siz burda gelmiş bacak gereksizdir bi halta yaramaz diyebiliyorsunuz... Aynn böyle devam edin... Kolay gelsin size

Edit; Bir daha konu açmayacam ztn bilgisiz insanlara soru sormak hata...

Halen o videoyi örnek veriyorsun ama adam hiç bir link v.s vermemiş araştırmanın ne zaman nasıl yapıldıgı bilinmiyor... Lakin ona karşın kanıtlı olarak yapılan bircok arastırma bacağın testesteronu arttırdığını gösteriyor...

1 ay çalışma demişsin dediğim gibi yaklaşık 5 ay olucak ve senden daha çok arastırdığımı ve daha çok bilgiye sahip olsuğuma adım gibi eminim.

Bacak çalışmakla birşey kaybetmem mrk etme en kötü ihtimal bacak kaslarımı gelistırir ve sağlam bacaklara sahip olurum merak etme sen...

10 sene öncesinin mitleri demişsin ama bunlar 50 hatta 60 sene öncesinin gercek bilgilerine dayanıyor.. Arnold-franco colombo-reg park gibi adamlar bacak çalıştıkları için dünyanın en iyisi oldular...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eskalibur -- 26 Mart 2016; 15:41:37 >

Dediğim şeyi çarpıtmışsın . Ben bacak çalışıyorum . Squat , deadlift yapıyorum ancak bunlar "testo arttırır , üst vücudu geliştirir" konusunda sana katılmıyorum
  • quote:

Fitnessla 4,5 aydır uğraşıyorum. Bu ilk konu ve düzenli olarak araştırma yaparak bu noktaya geldim ve kendimi baya geliştirdiğime inanıyorum... Kendi üzerimde denediğim bacak çalışmasını söyleyeyim... Yaklasık 3 ay ağır bacak ve üst çalışmaları yaptım... Ve alt vücudum kadar üst vücudumda çok iyi hacim kazandı fakat bacak genetiğim olduğu icin dahada büyümesini istemedim ve 1,5 ay ara verdim ve kendimde neredeyse bacak çalıştığım zamanki gelişimimin 1/3 oranında bir gelişim ancak gördüm ve anladım ki bacak bu işin olmazsa olmazı sizede burdan tavsiyem bacak çalışmanızdır... Bunu ben kendi üzerimde denedim gördüm... Ama siz cebecinin peşinden gitmeye devam edin dogru yolu bulursunuz belki... Tüm büyük bodyciler squatın deadliftin hareketlerin babası olduğunu söylerken siz burda gelmiş bacak gereksizdir bi halta yaramaz diyebiliyorsunuz... Aynn böyle devam edin... Kolay gelsin size

Edit; Bir daha konu açmayacam ztn bilgisiz insanlara soru sormak hata...

Halen o videoyi örnek veriyorsun ama adam hiç bir link v.s vermemiş araştırmanın ne zaman nasıl yapıldıgı bilinmiyor... Lakin ona karşın kanıtlı olarak yapılan bircok arastırma bacağın testesteronu arttırdığını gösteriyor...

1 ay çalışma demişsin dediğim gibi yaklaşık 5 ay olucak ve senden daha çok arastırdığımı ve daha çok bilgiye sahip olsuğuma adım gibi eminim.

Bacak çalışmakla birşey kaybetmem mrk etme en kötü ihtimal bacak kaslarımı gelistırir ve sağlam bacaklara sahip olurum merak etme sen...

10 sene öncesinin mitleri demişsin ama bunlar 50 hatta 60 sene öncesinin gercek bilgilerine dayanıyor.. Arnold-franco colombo-reg park gibi adamlar bacak çalıştıkları için dünyanın en iyisi oldular...

Trde kimsenin ufak quadi oldugunu gormedim zaten lol

Azicik dusunsen neden az gelistigini anlardin NOOB GAINS ilk aylarda zaten peynir ekmek yiyip salona gidip kokusunu ceksen gelisecektin.gelisimin yavaslamasinin nedeni bacak calismaman degil noob gains alamaman.

Bacak calismanin ust vucuda hic bir etkisi yoktur aksini iddia eden bilimsel calisma atsin görelim.Bacagin testo arttırması dogal sinirlarin içindedir,dogal sinirlarin icindede kas gelişimi arasinda fark yoktur dogal sinirin cok az ustunde bile fark yok zaten.Arnold zamani gibi calisacaksan 5 saat idmanla sana başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 27 Mart 2016; 22:25:20 >

• quote:

Fitnessla 4,5 aydır uğraşıyorum.

quote:

sanki herkes hayatında hiç bacak çalışmışta buraya yorum yazıyor

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 27 Mart 2016; 22:52:09 >
  • Bacak çalışarak gh daha fazla salgılanır doğrudur.
    Ancak bu üst vücuda direk etki etse bile gözle farkedilecek bir şey değildir.
    Ama kasların yarısının alt tarafta olduğu düşünülürse bacak çalışmanın önemi daha fazla ortaya çıkıyor.
    Alt tarafı sürekli ve zorlayarak çalışarak uzun vade de üst tarafın gelişimine katkıda bulunmak mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Bacak çalışarak gh daha fazla salgılanır doğrudur.
    Ancak bu üst vücuda direk etki etse bile gözle farkedilecek bir şey değildir.
    Ama kasların yarısının alt tarafta olduğu düşünülürse bacak çalışmanın önemi daha fazla ortaya çıkıyor.
    Alt tarafı sürekli ve zorlayarak çalışarak uzun vade de üst tarafın gelişimine katkıda bulunmak mümkün.
    bu eleman bu kafayla nasıl hayatta kalabiliyor ilginç
  • Konu çok gereksiz yere sapmış.
    Dediği olay uygulanan bir metod dostum.
    Proporsiyon olarak, alt taraf büyük olursa üstü de dolaylı olarak küçük gösterir.
    Bazı sporcular bunu istemedikleri için alt vücudu patlayıcı güç odaklı çalışırlar.
    Bana mantıklı geliyor, sonuçta bacağın görevi atlamak, zıplamak,koşmak.
    Klasik bodybuilder işlevsiz kalın bacaklarındansa, işlevsel orantılı ve kuvvetli bacakları tercih ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.