Şimdi Ara

Babama araba alacağız ama hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Babam 73 yaşında. Hiç arabası olmadı. Heves bile etmedi..
    Ancak şimdi araba kullanacağım diye kolları sıvadı.. direksiyon çalışıyor.
    Araba alacağız gibi görünüyor..
    30-35 bin tl lik bir araç..
    2000-2002 model volvo lara bakıyoruz..
    Doğru mu yapıyoruz??

• Hocam Allah babanıza uzun ömür versin, sağlık durumunu bilemem belki çok dinç kalmıştır.

Ama 73 yaş hiç araba sahibi olmamış refleksleri ister istemez ağırlaşmış biri için biraz geç gibi.

Haberlerde filan görüyoruz yurt dışında gaz yerine frene basan yaşça büyük şoförleri.

Yinede otomatik b segmenti hb bi araç öneriyorum.
  • 73 yaşında, tecrübesiz birine araba almak gibi bir hata yapmayın derim, ne babanıza ne de başkalarına zarar gelmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZETEC SE

Hocam Allah babanıza uzun ömür versin, sağlık durumunu bilemem belki çok dinç kalmıştır.

Ama 73 yaş hiç araba sahibi olmamış refleksleri ister istemez ağırlaşmış biri için biraz geç gibi.

Haberlerde filan görüyoruz yurt dışında gaz yerine frene basan yaşça büyük şoförleri.

Yinede otomatik b segmenti hb bi araç öneriyorum.

Mesajın başı güzel sonu kötü otomatik tamamen intihar olur. 73 yaşında yılların şöförü bile artık salıyor bence bu sevdadan vazgeçin
  • Çok tehlikeli, yol yakınken vazgeçin, hani eskiden araba sürüyor olsa tamam diyelim ama bu iş 70 inden sonra öğrenilecek iş değil. Lütfen babanızı üzücü bir şey yaşanmadan bu sevdan vazgecirin
  • Ama ehliyeti var herhalde ? Değil mi ? Yoksa da alamaz artık diye biliyorum o yüzden
  • Allah tüm babalara, yaşlılara sağlık versin.

Kullanır kullanamaz ama istiyor. Araba da kullanıyordu bir dönem ama istanbul trafiğinde değil..

Ehliyeti var.

Oturduğumuz yer istanbulun tepelerinde bir site.. arabasız yaşam zor olan bir yer. Markete gidiş arabası gibi..

içinde kalmamasını istiyorum. 2km de olsa araba kullandım hazzı alsın.

O yüzden volvo diye düşünmüştüm
  • yaris otomatik
  • yanlış anlamayında tehlikeli olmazmı.hem babanız hemde çevredeki insanlar için
  • Yaş 70 iş bitmiş derler. Keşke bi 10 sene once falan heves etseymiş babaniz.
  • 73 yaşındaki birine araba alınmaz. En yakın zamanda vazgeçir onu bu hevesinden. Annen daha gençse ona al bir araba, beraber gitsinler markete.
  • Araçtan beklentileriniz ne yani boyutu büyük mü olmalı az mı yakmalı otomatik mi olmalı biraz kriterler lazim tavsiye verebilmek için,yaşlı insanlarda pekala araba kullanabilir,öğrenebilir bence hayat kısa yapmak istediklerini herkes yapmalı.
  • benim kendi şahsi fikrim almayın ama illaha alacaksanız öyle şoförlüğü iyi olmayan birisine volvo almak ne kadar mantıklı olur.

markete gidip gelmek için volvo çok fazla kaçar. Sümbül felan bakın
  • ben devlet olsam 55 yaş sonrası 6 ayda bir göz kulak ve refles testine tabi tutardım
  • B sınıf bir araç bakın bence. Corsa, Polo, Yaris, Aveo, Colt vs.
  • Draqonn kullanıcısına yanıt
    Tam da o sebepten araba alalım istedik.. içinde kalacağına almak fikri..

Volvonun 2000-2001 s60 larına baktık.. zaten 30-35 arası fiyat..

Neden volvo? Can güvenliği olsun diye.

Araç ile çok km yapmaz o yüzden yakıtı düşünmüyoruz.

Zaten o fiyatlara da o olsun bu olsun denmiyor.

Gönül küçük ve otomatik istyor tabi.
  • Golf arabası gibi elektrikli birşey alın bence.

Araba kullanmamış bu yaşta birinin sağ ayağının emrinin altına 100 küsur beygiri vermek çok akıllıca değil.
    Araba ne kadar güvenli olsa da, çevrede başka araçlar, insanlar, çocuklar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyhang

Allah tüm babalara, yaşlılara sağlık versin.

Kullanır kullanamaz ama istiyor. Araba da kullanıyordu bir dönem ama istanbul trafiğinde değil..

Ehliyeti var.

Oturduğumuz yer istanbulun tepelerinde bir site.. arabasız yaşam zor olan bir yer. Markete gidiş arabası gibi..

içinde kalmamasını istiyorum. 2km de olsa araba kullandım hazzı alsın.

O yüzden volvo diye düşünmüştüm

Siz aracı kendinize alın hocam. Babanız hevesini alana kadar binsin ama yalnız biyerlere gitmesin birde otomatik almayın sakın.
  • Bence de almayın ama illa alacaksanız tam otomatik ve yüksek bir şey alın. HR-V ler falan var işinizi görür sanırım.
  • nyhang N kullanıcısına yanıt
    Hocam daha yeni Megane 2- Focus 2 falan bakılabilir 2000-2001 Volvodan daha güvenilir olacaklardır, segment olarak bir segment aşağıda olacak tabiki ancak yıl farkı güvenlikte çok önemli hemde daha az sorun çıkarma ihtimali olur + daha kompakt araçlar + daha az yakarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draqonn -- 2 Ağustos 2017; 12:13:4 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.