Şimdi Ara

B8 passat klima sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
12.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 tsi comfortline 2015 model aracım var. Ön konsoldaki klima panellerinden orta taraftaki havalandırmadan hava üfürmüyor. Ayak altına verdiğim zaman da hava üflemiyor. Camların ordaki havalandırmadan hava geliyor. Sebebi ne olabilir?

• Auto modunda denediniz mi bir değişiklik var mı ? Birde dereceyi en sıcağa alın, hava sirkülüsyonunuda manuel de en sona alın öyle bakın, olmazsa cihaza bağlanacak klimada hata var mı ortaya çıkar.
  • Yönlendirme için elektrikli bir motor kullanıyor. Muhtemelen o bozulmuştur. Ya da kalibrasyonu bozulmuştur. Kalibrasyon için aşağıfaki gibi benzer bir şey olabilir. Denemekte fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Auto modda denedim sonuç yine aynı klima üflemiyordu yüze ve ayaklara verdiğimde hava gelmiyor. En yüksek ve en düşük sıcaklıklarda denedim olmadı elektrik aksamında birşey olabilir dedi sanayi deki ustam alakası var mı onu da bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

Auto modda denedim sonuç yine aynı klima üflemiyordu yüze ve ayaklara verdiğimde hava gelmiyor. En yüksek ve en düşük sıcaklıklarda denedim olmadı elektrik aksamında birşey olabilir dedi sanayi deki ustam alakası var mı onu da bilmiyorum
    Cihazla bağlanıp hata var mı, yok mu görmek kalıyor geriye hocam.
  • quote:

Auto modda denedim sonuç yine aynı klima üflemiyordu yüze ve ayaklara verdiğimde hava gelmiyor. En yüksek ve en düşük sıcaklıklarda denedim olmadı elektrik aksamında birşey olabilir dedi sanayi deki ustam alakası var mı onu da bilmiyorum
    Servise gösterin hocam sanayideki ustalar yanılma yolu ile yapıyor b7 Passat araçta sabah vites donuyordu sanayideki ustaya göre vites teli degisicekti ben dedim imkanı yok vites telinden olmasının çünkü arabanın en son bozulucak seylerinden biri vites teli aldım götürdüm servise usta dedi şanzımana su kaçmış yapıp verdiler sanayideki usta her şey dahil 1800 lira dedi servise 600 liraya verdim şimdi ben sanayideki ustaya uysaydim 1800 vericektim ama sorun cozulmeyecekti o yüzden servise gösterin çok pahalı derse sanayiye gidersiniz.

• Hocam basit bir çözümü varsa uğraşmayayım diye sanayideki arkadaşa göstereceğim maalesef yaşadığım şehirde yetkili servis yok en son çare yetkili servise giderim 250 km uzak benim bulunduğum yere
  • Hocam bende aynı sorunu başka bir araçta yaşıyorum şu anda sendeki sorun yönlendirici motor veya klapelerde takılı kalıyordur tam açmıyordur bende sıcak soğuk yönlendirici motorunda problem yaşıyorum iyi bir elektrikçiye götüreceğim bu sorunu kendiniz çözmeniz zor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confather

Hocam bende aynı sorunu başka bir araçta yaşıyorum şu anda sendeki sorun yönlendirici motor veya klapelerde takılı kalıyordur tam açmıyordur bende sıcak soğuk yönlendirici motorunda problem yaşıyorum iyi bir elektrikçiye götüreceğim bu sorunu kendiniz çözmeniz zor
    Hocam kendim zaten anlamam da yetkili servise mi gotursem yoksa sanayi de mi halletsem ona karar veremedim.

• M.Karakaya07 kullanıcısına yanıt
    Hocam genelde o motorlar bozulmaz ayarı bozulabilir tam açmaz yani o tercih sizin bütçenize kalmış ben olsam yetkili servise götürürdüm sanayi de kazıklamak isteyen çok oluyor

• quote:

Hocam kendim zaten anlamam da yetkili servise mi gotursem yoksa sanayi de mi halletsem ona karar veremedim.

Alıntıları Göster
    Yetkili servise götürün. Mekanizmaya müdahale edebilmek için Ön konsolun alt tarafının sökülmesi gerekebilir. Sanayide hacamat etmesinler orasını burasını.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat grubunda çok oluyor bu durum. Klape arızası diye geçiyor. Parça ucuz ama işçilik zahmetli. Eski aracımda da benzer problem vardı. Sizde de benzer hata olabilir. Resetlediniz mi?

• Benzer mi arıza bilmiyorum ama ben de yeni aldığım aracın kliması çalışıyordu. Bakım yapıldı polen filtresi değişti şimdi normal çalışıyor.

• Hocam biraz önce elektrikciye baktirayim dedim gittim dükkanın önüne çektim hepsinden hava veriyordu ilginç bir durum şimdi çalıştırıp gezeceğim sonrasında birşey olacak mi bakalım

• Yönlendirme de sıkıntı varmış. Ön panelden geliyor hava ama altta verdiğimde hiç hava gelmiyor yönlendirme değişecek dediler servisin yolunu tutacağım vakit bulduğumda

• M.Karakaya07 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam yönlendirici klapelerde veya motorlarda oluyor genelde problem. Aslında çok basit iş fakat ulaşması vakit alıyor.

• @M.Karakaya07 2015 passat b8 aracımda bendede ayaklara ve cama üflemiyor siz ne yaptınız acaba sorun çözüldü mü nasıl hallettiler ne kadar tuttu maliyeti? Şimdiden teşekkürler.

• chem06 kullanıcısına yanıt

650 tl +120 tl işcilik servis.

• Hocam benim galiba 2 motorda arızalı. Her bir yönlendirmenin bir motoru varmış galiba.

• Hangi servise gittinix

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.