Şimdi Ara

B8 A4 hakkında uzman sorusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2010 veya 2011 a4 almayı düşünüyorum. hatta pazarlığı bile bitirdiğim bir arabadan son anda vazgeçtim. sebebiyse size saçma gelebilir. şöyle ki, aynı kasa (B8) olmasına rağmen 2010 modellerle 2011 modellerin arkaları farklı görünüyor. bunun sebebini bir türlü çözemedim. örneğin stop lambaları ilk bakışta aynı gibi görünse de arabaların arkadan genel görüntüleri bariz farklı. (2012de makyajlanan kasadan bahsetmiyorum)

size örnek birkaç link vereceğim. inceleyip sebebini biliyorsanız açıklarsanız çok sevineceğim. buradan çıkan sonuca göre hareket edeceğim. teşekkürler.

2010 kasa:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2010-audi-a4-2.0-tfsi-quattro-211-ps-orjinal-s.line-triptonic-f1-310636849/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-cavit-otomotiv-den-uygun-fiyatli-audi-a4-2.0-tfsi-quattro-331291079/detay

2011 kasa:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-soylu-motors-dan-2011-audi-a4-2.0-tfsi-quattro...ic-dis-s-line-267044442/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ibs-den-2011-audi-a4-2.0-tfsi-211ps-quattro-s-line-59.387-km-de-307410367/detay

• yok mu bilen kimse? :/
  • 2010 ve 2011 tamamen aynı, tek fark 2010 modellerde motor hacmi yazıyor 2011 ve sonrasında yazmıyor.

örneğin 2010 modelde 2.0T Quattro yazar, 2011'de TFSI Quattro yazar.

2009 modellerde ise stoplar led değildir, bu bakımdan farklıdır.

Bir diğer fark ise s-line modellerde tampon ve difüzör farklıdır.

Edit: 2011 a4 2.0 tfsi quattro kullanıyorum 1,5 senedir. Sormak istediklerin varsa yardımcı olurum;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 28 Ağustos 2016; 0:14:27 >
  • cevabın için teşekkür ederim. eğer bu iki modelin arkaları aynıysa benim gözlerim bozuldu demektir :) şaka bir yana bence kesinlikle aynı değil ama farkın nereden kaynaklandığını bir türlü çözemiyorum. verdiğim linklere baktın mı? bu arada soracak çok sorum var ama bunaltmak istemiyorum :)@
  • fulemars F kullanıcısına yanıt
    baktım, 3 araba s-line 1'i değil. s-line olmayan doğal olarak farklı hem önden hem arkadan.

2010 model S-line olanın süspansiyonu orijinal değil, araba yüksek duruyor ve bu araç ağır hasarlı, fiyatı da bu yüzden uygun.
    Diğer 2010 model ise s-line değil zaten ve farklı diğerlerinden.

İstediğini sor, epey bilgim var 2.0 tfsi hakkında:)
  • hayır diğer 2010'da da orjinal s line diyor adam. kafam karıştı :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: fulemars

hayır diğer 2010'da da orjinal s line diyor adam. kafam karıştı :/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2010-audi-a4-2.0-tfsi-quattro-211-ps-orjinal-s.line-triptonic-f1-310636849/detay

Bu araba iç s-line sadece, dış değil. dış s-line olanlarda ön-arka tampon farklı, yan marşpiyerler var, alçaltılmış süspansiyon ve bal petekli arka difüzör var.

•  B8 A4 hakkında uzman sorusu

başkasının aracı olduğu için plakayı sildim. bu araç s line mı?  B8 A4 hakkında uzman sorusu

• fulemars F kullanıcısına yanıt
    Evet dışı s-line. muhtemelen içi de öyledir, dış s-line olup içi s-line olmayan henüz görmedim:)

edit: o araba 2010 model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 28 Ağustos 2016; 2:50:07 >
  • Mağdur bir eski A4 kullancıı olarak bi uyarı yapayım. Muss@ arkadaş bilir gerçi. Aracı alırsanız torpidodaki yedek anahtarı da yerinden çıkartmayı unutmayın. Hırsızlığa karşı. Tek tavsiyem şimdilik bu maalesef. Bir insan aşık olduğu arabadan bu kadar mı soğur
  • Benim de herkese tavsiyem yeni bir ürün aldığınızda, bu araba olur elektronik eşya olur, vs.. mutlaka kullanma kılavuzunu okuyunuz. Bu hem aracı detaylıca tanımak hem de olası problemlerde neler yapılması gerektiği, kullanıcının yapabileceği çözümler hakkında bilgi edinmeyi ve böylece araca tam anlamıyla hakim olmanıza olanak sağlar.

Benim aracımda kullanma kılavuzu yoktu, önceki sahibi kaybetmiş. Gittim fotokopisini çektirdim ve baştan sona tümünü okudum. Okurken 3. anahtar kısmına geldiğimde bu durumun hırsızlar için açık bir davetiye olduğunu hemen anlayıp anında torpido'da bulunan yedek anahtarı çıkarıp güvenli bir yere koydum. Allah'a şükür başıma kötü bir şey gelmedi fakat tedbirimi aldım.

• ankara etimesgut doğuş'ta tanıdığı olan var mı? bir araba var ilgilendiğim. bakım vs orada yapılmış ancak 3. kişilere bilgi vermiyorlar. arabanın evveliyatını nasıl öğrenebilirim? çok müşkül durumdayım :(
  • Arkadaslar A4 un makyajli 2012-2015 kasasinda vites kolu arkasinda kontrol joystik gibi birseyler var sanirim ekrani kontrol icin ama butun araclarda yok bu sistem. Hangi donanimla geliyor bu?
    Bu mesaja eklenen görseller:

B8 A4 hakkında uzman sorusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatlisevgi -- 5 Eylül 2016; 19:44:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.