Şimdi Ara

B150 ve H170 arası fark ve Ram uyumluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI'in B150 ve H170 gaming modelleri arasından kaldım sizce kayda değer bir fark var mıdır iki chipset arasından. Kendim bi fark göremedim. Birde bu anakartlarda ram desteği 2133 diyor, Aşağıda yazdığım kingstonun modelini çalıştırmaz mı? i5 6500 alıp OC ile uğraşmayacağım için birde nispeten bu kartlar ucuz olduğu için tercih ediyorum. Teşekkürler.

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram

• belirtiğin belleği çalıştırır

farklar icin

http://ark.intel.com/tr/compare/90595,90592

kısaca

H170'in PCIe hattı daha fazla.
    RAID desteği var.
    USB port sayısı daha fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06JaCKaL06

Merhaba;

MSI'in B150 ve H170 gaming modelleri arasından kaldım sizce kayda değer bir fark var mıdır iki chipset arasından. Kendim bi fark göremedim. Birde bu anakartlarda ram desteği 2133 diyor, Aşağıda yazdığım kingstonun modelini çalıştırmaz mı? i5 6500 alıp OC ile uğraşmayacağım için birde nispeten bu kartlar ucuz olduğu için tercih ediyorum. Teşekkürler.

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram

OC ile uğraşmayacaksan H170 Gaming fazlasıyla işini görür. Anakartın maksimum bellek desteği 2133mhz. Sendeki 2666mhz bellekleri H170'e taktığın zaman 2133mhz'de dertsiz sorunsuz çalışmaya devam eder.
  • Peki bu anakart yerine gigabyte z170x-ud3h alsam, ram'leri kendi hıızında çalıştırabilir miyim? sonu "k" olmayan işlemci almam buna engel olur mu? Biraz maliyet önemli o bakımdan bunu öğrenmek istiyorum
  • 06JaCKaL06 0 kullanıcısına yanıt
    Ramleri kendi hızında çalıştıracam diye fazla para vermene gerek yok o aradaki farkı normal bir kullanıcı fark edemez zaten o ram düşük mhz değerinde daha iyi cl değeri verir 2 si dengeli olmalıdır.

eğer cidden o mhz kullanan bir yazılım içinse Yazdığın anakartta bir sorun olmaz kullanırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 13 Kasım 2015; 13:30:28 >
  • Oyun için kullanacaksan mhz'yi yükseltmenin bir katkısı yok.h170 yada b170 yada h110 chipsetli bir anakart işinizi görür.
  • Evet sadece oyun için kullancam, yinede çok uzun aralıklara pc topladığım için olmuşken biraz düzgün olsun istiyodum. Fark etmez diyosanız en uygununu alıp geciyorum. Herkese teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.