Şimdi Ara

B & H alcağım makine için öneri lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yapmak istediğim evin bir köşesine makinemi tripod aracılığıyla kurup tüm odanın tamamına yakın bir kısmını kapsayacak şekilde 1-2 saatliğine çekim yapmak. Küçük çocuğumla oynayacağım için görüntü biraz hareketli olacaktır.
    1-Ortam biraz karanlık olacağı için CCD sensörlü bir makine almak daha mı iyi olur?
    2-Fullframe daha çok işimizi görürü mü?
    3-Eos 350D var yine SLR alıp çekim yapmak mı mantıklı yoksahttp://www.bhphotovideo.com/c/product/964117-REG/blackmagic_design_blackmagic_pocket_cinema_camera.html böyle bir makine mi iyi olur.

Karasız kaldım. Bütçe de 2500 zorlarsam 3000 lira ABD'den alacağım için biraz daha ucuz olacak.

Şimdiden sağolun

• Canon 350D bir DSLR makinedir. Bu makinenin size yetmeyen noktaları nedir? Bunlar hakkında bilgi verirseniz daha net yardımcı olabiliriz?
  • artdzy kullanıcısına yanıt
    Belki yeterince yazmadım. Video çekimi yapacağım. O nedenle bir makine arıyorum.
  • Büyük makine taşımak istemeyeceğinizi düşünerekten size mirrorless makineleri önerebilirim.

Bulundugu özellikler itibari ile Sony a6000 gayet işinizi görebilir. Birde f1.8 bir prime lens aldıgınızda sizi baya memnun edecektir.
  • artdzy kullanıcısına yanıt
    Böyle bir satış varhttp://www.bhphotovideo.com/c/product/1029860-REG/sony_ilce6000l_b_alpha_a6000_mirrorless_digital.html 698 Dolar

veya

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1029861-REG/sony_ilce6000_b_alpha_a6000_mirrorless_digital.html 548 Dolar
    http://www.bhphotovideo.com/c/product/892387-REG/Sony_sel35f18_35mm_F_1_8_Optical_Steady.html 448 Dolar

Body+f1.8 lens satışları var.

Galiba ikinci seçenek daha iyi olacak gibi gözüküyor.

Bu ürünün incelemelerini inceledim gördüğüm kadarıyla oldukça iyi ve işimi görecek gibi.

A7 serisi iyi onları da inceledim ama benim bütçeme göre pahalı.

Sağolun

• Bestbuy 'da Sony a6000 27-28 kasımda $200 indirimde bence bekleyin ve bu cihazı alın... baya uyguna alacaksınız. türkiye fiyatı 2000 tl üzerinde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: artdzy

Bestbuy 'da Sony a6000 27-28 kasımda $200 indirimde bence bekleyin ve bu cihazı alın... baya uyguna alacaksınız. türkiye fiyatı 2000 tl üzerinde..

İyi fikir söylediğiniz, bence de mantıklı.

Belki de çok soru soruyorum ama Black Magic almak mı yoksa sizin söylediğiniz model mi daha akıllıca olur?

İnternet sayfanızı da inceledim zaman zaman bakabileceğim bir yer olarak gözüküyor.
  • Eğer ışık seviyesi iyi ise ve video düzenlemeyi (özellikle renk düzenlemesini) biliyorsanız blackmagic pocket cinema başlıkta bahsedilen tüm kameralardan daha kaliteli olacaktır.
  • go-pro'yu da degerlendirin bence. 4. versiyon 3 e gore bayagi iyi ve acisi da seceneklerinizin hepsinden genis olur extra lens masrafi olmadan. Kafaniza, gogsunuze, evin herhangi bir yerine takabilirsiniz aparatlari ile. Hatta bebek arkadasin kafasina takmak eglenceli olur onun gozunden footage :).

Bu arada bu Cuma BlackFriday aceleniz yoksa bekleyin, B&H'in email listine register olun sayfasinda cikmiyor her indirim. Amazon'da da indirim oluyor sayfasindan takip edebilirsiniz. Son olarak bestbuy'un fiyati a6000 icin 599$ 27sinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Eğer ışık seviyesi iyi ise ve video düzenlemeyi (özellikle renk düzenlemesini) biliyorsanız blackmagic pocket cinema başlıkta bahsedilen tüm kameralardan daha kaliteli olacaktır.

Işık seviyesi her zaman çok istenilen ölçüde olmayabilir. Bunu da gözönüne almak gerekiyor. Daha önce amatörce Edius kullandım bir kurcalarsam bulurum yine. Işık seviyesi düşük olan yerlerde hangisi iyi sonuç verir açıkçası bilmiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=BTQ0gG-GtJw Bu teste bakılırsa fiyat performans açısından BM mantıklı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serayhefe -- 24 Kasım 2014; 23:34:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

go-pro'yu da degerlendirin bence. 4. versiyon 3 e gore bayagi iyi ve acisi da seceneklerinizin hepsinden genis olur extra lens masrafi olmadan. Kafaniza, gogsunuze, evin herhangi bir yerine takabilirsiniz aparatlari ile. Hatta bebek arkadasin kafasina takmak eglenceli olur onun gozunden footage :).

Bu arada bu Cuma BlackFriday aceleniz yoksa bekleyin, B&H'in email listine register olun sayfasinda cikmiyor her indirim. Amazon'da da indirim oluyor sayfasindan takip edebilirsiniz. Son olarak bestbuy'un fiyati a6000 icin 599$ 27sinde.

Washington'daki arkadaş ile demin konuştum Bestbuy galiba özel bir kart ile alışverişe izin veriyormuş. O kartın ismini söyledi ama unuttum yine de o gün deneyecek. Go-pro da ilginç bir fikir aslındahttp://www.youtube.com/watch?v=wTcNtgA6gHs ileri de onu da belki alırım :)

• Kart mi lazimmis? Oraya ozel mi bilmiyorum ama alisversim oldu baya, oyle bir seyle karsilasmadim ben. Sadece bilgisayar basinda ve ya store kapisinda beklemek gerekiyor tukenmeden yakalamak icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Kart mi lazimmis? Oraya ozel mi bilmiyorum ama alisversim oldu baya, oyle bir seyle karsilasmadim ben. Sadece bilgisayar basinda ve ya store kapisinda beklemek gerekiyor tukenmeden yakalamak icin.

Mağazadan alırsanız herhangi bir şeye gerek yokmuş. Online alışverişlerde bir kart istiyorlarmış. Arkadaş şansını deneyecek bakalım.
  • Amacınınz hem fotograf hemde video ise , blackmagic ve gopro sizi mutsuz eder gopro ise daha mutsuz eder..

gopro kullanım amacı aksiyon sporları için uygundur. orana burana takıp dalcan çıkcan bir aksiyon yapacaksın anı kaydetmek icin cok uygun degıldır. Anı kaydetmek ıcın aynı fıyatta cok daha ıyı kayıt yapabılen makıneler vardır.

He amacım vıdeo diyoırsanız Blackmagic üst düzey bir video kamera olarak adnlandırılır ve istediginiz lensi takıp cıkabilirsiniz. düşünülebilir ama ac video ise.

amaca fotograf video ise aynasızları düşünmeniz sizi daha mutlu edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artdzy

Amacınınz hem fotograf hemde video ise , blackmagic ve gopro sizi mutsuz eder gopro ise daha mutsuz eder..

gopro kullanım amacı aksiyon sporları için uygundur. orana burana takıp dalcan çıkcan bir aksiyon yapacaksın anı kaydetmek icin cok uygun degıldır. Anı kaydetmek ıcın aynı fıyatta cok daha ıyı kayıt yapabılen makıneler vardır.

He amacım vıdeo diyoırsanız Blackmagic üst düzey bir video kamera olarak adnlandırılır ve istediginiz lensi takıp cıkabilirsiniz. düşünülebilir ama ac video ise.

amaca fotograf video ise aynasızları düşünmeniz sizi daha mutlu edecektir.

Galiba en iyisi 350D ile fotoğraf çekmeye devam edip Black Magic ile de video çekmek gibi görünüyor.
  • Video önemliyse , yine Canondan devam etmek isterseniz 70d sizin için iyi bir seçim olacaktır . Devamlı Af sayesinde müthiş video çekiyor .

Ev içinde çekim için büyük sensörlü bir cihaz lazım size. Normal video kameralar kumlu çeker .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 28 Kasım 2014; 0:53:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Video önemliyse , yine Canondan devam etmek isterseniz 70d sizin için iyi bir seçim olacaktır . Devamlı Af sayesinde müthiş video çekiyor .

Ev içinde çekim için büyük sensörlü bir cihaz lazım size. Normal video kameralar kumlu çeker .

70D uzun süreli çekim yapabiliyor mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.