Şimdi Ara

aynı model arabanın aynı devirde daha hızlı gitmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2003 1.7 cdti model aracım var, facebook corsa c sayfasında bir fotoğraf gördüm adam 120 ile giderken (muhtemelen 5. viteste) devir 3000 in altında yalnız ben 120 deyken devir 3000 i geçiyor ilk aracım olduğu için bilgili değilim pek ve bunun nedenini internette bulamadım neden böyledir nasıl düzeltebilirim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: intuitioner

2003 1.7 cdti model aracım var, facebook corsa c sayfasında bir fotoğraf gördüm adam 120 ile giderken (muhtemelen 5. viteste) devir 3000 in altında yalnız ben 120 deyken devir 3000 i geçiyor ilk aracım olduğu için bilgili değilim pek ve bunun nedenini internette bulamadım neden böyledir nasıl düzeltebilirim acaba?

Dizel ile benzinliyi karşılaştırıyoranız arada fark olur.

Araçların ikiside aynı modelse ve aynı motoru kullanıyorsa daha yüksek devir çevirenin debriyaj balatası aşınmıştır.

Fotoğraf tam olarak göstergenin karşısından çekilmediyse gene sizi yanıltır.

Saygılar...
  • model falan herşey aynı fotoğraf da karşısından gözüküyor peki debriyajdan başka birşey olabilir mi?
  • Yok aşağı eğim varsa daha hızlı olduğu anı yakalamıştır.
  • bir çok etken olabilir, yolda eğim, debriyaj balatası , chip tuning hatta arkadan rüzgar alıyor dahi olsa hafif sapmalar olur. Düşündükçe başka şeylerde gelebilir akla. Mesela bahsedilen araç daha iyi rodaj süresi geçirmiş olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.