Şimdi Ara

Ayda 15 kg vermek sağlıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayda 15 kg vermek sağlıklı mı? Beslenmeye dikkat ederek yani sağlıklı beselenere ve sporla bu şekilde kilo versem kastan mı yağdan mı gider.

Belki normal insan için sağlıksız olur ama boy 190 kilo 131. geçen sene 165 dim 3 ay şuan ki gibi beslendim 3 ayda 34 kg verdim. şimdilik bi sorun olmadı :)

• Doktorlar en fazla ayda 4 kilo önerirler. (Haftada 1 kg)
  • Son yapılan araştırmalara göre hatta geçen hakkari üniversitesi bir tez yayınladı bu konu ile ilgili ayda 15 kg vermek zararlıymış ama 14 kg verirsen sorun yokmuş .
  • en sağlıklısı ayda 3 kg ,,hızlı veren hızla geri alır,,, 6 ayda 18 kg çok iyi bir skor
  • olum kas kaybı yaşasan nolur allasen bi önemimi var incel işte :D
  • Hocam ayda sıkıntı olabilir ama Dünyada verirsen sorun olacağını zannetmem, iyi geceler dilerim

Kusura bakma yapmasam uyuyamazdım
    Edit: Lan espri yapıcam diye cevap vermeyi unutmuşum 2 ayda 25 kilo verdim, sorun varsa sor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChuckBartowski. -- 9 Mart 2016; 22:51:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayda 15 kg nasıl vereceksin peki?

• Yaşayacağı ciddi kas kaybının sağlık yönünden etkisini tartışalım oturup.

-----

4-5 kilodan fazlası anormal bir değer ve sağlıklı değil. Kas kaybını geçtim sağlık yönünden teklemeye başlayabilirsin ilerleyen senelerde.
  • Versende cogunu su verırsen bu sadece ılk zamanlar ıcın gecerlı olur. normal bırı haftada bır kg verebılır dıye bılıyorum yagdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustLetmego

Yaşayacağı ciddi kas kaybının sağlık yönünden etkisini tartışalım oturup.

-----

4-5 kilodan fazlası anormal bir değer ve sağlıklı değil. Kas kaybını geçtim sağlık yönünden teklemeye başlayabilirsin ilerleyen senelerde.

ben 15kg vermek sağlıklı demedim zaten ama vermiş vereceğini napsın geri mi alsın ? karbonhidratı kesip protein ağırlıklı bir diyet uyguluyorsa kaslarını korur merak etme + obez insanlarda aylık 4 kilo olayı yalan o seviyelerde su gibi erirler çünkü vücut erimek için can atıyor ha tabi aylık 15kilo falan anormal değerler ben gerçek olduğunu bile düşünmüyorum gerçeksede ne kas ne yag su kaybıdır o su

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Smurf

Ayda 15 kg nasıl vereceksin peki?

Ay'da yiyecek bişey bulamaz gayet normal.

• 15 kg kaybetmek demek vücudunun yeterli besin almadığı takdirde kendi kendini tüketmesi veya enerji depolarının yani yağların proteinleri parçalamasıyla oluşur. 30 günde 15 kg vermen için yemeyi kesmen lazım yada her gün 1 2 saat kardio yapman lazım
  • O kadar hızlı kiloyu yağdan veremezsin sadece su kaybedersin bu da hem vücut için çok zararlıdır hem de geri alırsın.
  • tabiki zararlı. amacınız kilo vermek değil yağ yakmak olsun. ayda 3-4 kilo en ideal olanıdır
  • sambay S kullanıcısına yanıt
    ya kardeşim bakma şunlara ya bilip bilmeden konusuyolar. Dedikleri ideal kiloya yakından dogru. 130 kiloysan normal beslensen ve ekmek (abur cubur kesersen) zaten her ay 10 kilo rahat verirsin.

Sen 190 boyda 90 kilo olunca ayda 4-5 kilodan fazla vermen sakınca olur yani. 165 kilo insan saglıklı beslenmeyle hayli hayli ayda 10 kilo verir zaten istemesende
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

quote:

Orijinalden alıntı: Red Smurf

Ayda 15 kg nasıl vereceksin peki?

Ay'da yiyecek bişey bulamaz gayet normal.

• normal kiloda olsam dedikleriniz doğru. ama obez sınıfındayım. hergün 10 km hızlı tempolu yürüyüş yapıyorum. ayrıca 3-4 haşlanmış yumurta, ton balığı, tavuk, ızgara falan. öküz gibi yiyorum yani. bi kere başardım. tekrar aynı sistemi uyguluyorum ama hızlı mı gidiyorum diye de korkuyorum

bu konuda gezgin adam 'a katılıyorum ideal kiloma yaklaştıkça ivmem azalacak farkındayım yani.

quote:

ya kardeşim bakma şunlara ya bilip bilmeden konusuyolar. Dedikleri ideal kiloya yakından dogru. 130 kiloysan normal beslensen ve ekmek (abur cubur kesersen) zaten her ay 10 kilo rahat verirsin.

Sen 190 boyda 90 kilo olunca ayda 4-5 kilodan fazla vermen sakınca olur yani. 165 kilo insan saglıklı beslenmeyle hayli hayli ayda 10 kilo verir zaten istemesende

edit: yazmayı unuttum. ekmek, şeker,abur cubur, prinç, patates falan zaten yemiyorum. karatay misali :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sambay -- 10 Mart 2016; 17:10:27 >

• sporsuz açlıktan verirsen sağlıksız sporla verirsen sağlıklı.
  • Spor ve duzenli beslenmeyle max 8 verebildim

• sambay S kullanıcısına yanıt
    Cok az miktarda ekmek tuketin hocam. Kilo verimi yavasliyor vucuda az da olsa biraz karbonhidrat girmeli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.