Şimdi Ara

Ayağı Gaz Pedalından Çekince Yavaşlarken Silkelenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Araç Honda Civic EF1 (yeni kasa) 2021 model elegance paket cvt otomatik 9550 km’de benzinli 182bg.

Aracın gidişinde hiçbir problem yok ancak gaz pedalından ayağımı çektikten sonra araç kendi yavaşlamaya başladığında zaman zaman direkt çoğunlukla ise durmaya yakın noktada kendini silkeliyor.

Nedeni konusunda bilgi verebilecek var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaBa -- 5 Nisan 2023; 5:54:43 >

• motor takozları akla geliyor hemen. otomatik vites ile yaşadığım diğer bir sorun aklıma geldi yine. o da baskı balata sorunuydu ama yarattığı sorun giderken yavaşlamasıydı, araç çekişten düşüyor ve hız artıramıyordunuz. senin sorunun, iyice yavaşladıktan sonra rölantiye geçerken sarsıntı duruyor ise motor takozlarında sorun var diyesim geliyor.

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt
    Arabayı ilk alıyorken bakmışlar idi sorun takozda değil maalesef
  • Fakir karışım yapar bunu. Sensör arızalarından başka, tıkalı yakıt filtresi, emme manifoldunda kaçak olabilir.

• şu sayfada, sarsıntının teşhisi için güzel bir yöntem anlatılmış.

https://www.autoserviceworld.com/carsmagazine/vehicle-vibration-diagnosis/#:~:text=To%20help%20confirm%20that%20the,with%20engine%20speed%20related%20components.

yakıt kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ben. yani arkadaşın dediği gibi uygun olmayan bir yakıt girmiş ise motora   zaten işin var demektir. belki de daha basit bir arıza olabilir, valf sorunu gibi veya bir kaçak gibi.

• Güncel cevaplar görebilmek açısından konuyu tekrar sormak istiyorum. Araç yokuş aşağı inerken de yapıyor ama devir göstergesinde dalgalanma yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.