Şimdi Ara

Avensis ile Mazda 3 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bütçe 25 -30 bin arası, bu aralıkta benzinli öncelikli, tüp takılıda olabilir. Avensis 2003-2006 model 2.0d4 vvt ler ile 1.6 olanları var, yine aynı yıllarda mazda 3 sedan modelleri var. Araştırdığım kadarıyla Avensis 2.0d4 vvt ler tüp ile uyumlu değil,sormak istediğim bu araç şehir dışında 100-130 km/h aralığında yakıt kaç litreler de olur? Toyota ile Mazda arasında sınıf farkı var ancak ikisi de japon sağlam ve dayanıklı arçlar. Başka model önerisi olan varsa onlarıda değerlendirelim.

• Yokmu hiç Avensis ve Mazda 3 kullanıpta yorumlayabilecek?. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daerohn

birader avensis 2.0 D4 (direk enjeksiyon) motorlar LPG uyumlu değil. Bu motorlar ile sorun LPG dönüşümünde hata veriyor. 2.0 yerine 1.8 ve 1.6 motorlar lpg uyumlu. Ne kadar yakar sorusu göreceli bir kavram. 110-120 sabit hızla 6-7 lt civarı yakar diye tahmin ediyorum, şehir içi 10-12lt civarı olacaktır. ancak motor 204NM tork ve 150beygir güç ile güzel bir makine.

mazda 3 ile kıyaslamak gerekir ise, D sınıfı Avensis her bakımdan daha iyidir. Mazda 3 ancak yakıt tüketimi ve LPG uygumu ile öne çıkabilir.

Eyvallah sağolasın birader.
  • https://forum.donanimhaber.com/m_57382606/tm.htm linki incelemenizi tavsiye ederim.
  • Bir mazda3 kullanıcısı olarak alacak olsam d sınıfı aracı bir adım öne koyarım. Ama şu var lpg mazda3' e önermiyorum. Çünkü bu lpg olayında canı yanan insanlar olduğu için kar edeyim derken zarar etmenizi istemem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.