Şimdi Ara

Avea pişmanlıktır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 hafta önce vodafone hattımın numarasını ucuz ve çeşitli tarifeleri sebebiyle avea ya taşıdım ve hattıma 43 mb hızında 100 mb hediye geldi bende mobil verileri açtım fakat internet yok ne yaptıysam getiremedim internet ayarları yoktur diye avea bayine gidip ayarlarını yaptırdım internet açıldı(kaplumbağa hızında) 200 metre öteye gittim yine internet yok sonra anladım ki ayarlarla bir ilgisi yok hat çekmiyor, hayır anlamıyorum 100-200 metre farkla internet nasıl çekmez hatta bakıyorum 5 diş çekiyor ama internet yok.

Kısaca numaramı taşıdığıma taşıycama bin pişman oldum, avea değişmiştir dedim ama aynı tas aynı hamam, ucuz tarifelerine inanıpta avea ya geçmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevincim Gözyaşım Kadar

1 hafta önce vodafone hattımın numarasını ucuz ve çeşitli tarifeleri sebebiyle avea ya taşıdım ve hattıma 43 mb hızında 100 mb hediye geldi bende mobil verileri açtım fakat internet yok ne yaptıysam getiremedim internet ayarları yoktur diye avea bayine gidip ayarlarını yaptırdım internet açıldı(kaplumbağa hızında) 200 metre öteye gittim yine internet yok sonra anladım ki ayarlarla bir ilgisi yok hat çekmiyor, hayır anlamıyorum 100-200 metre farkla internet nasıl çekmez hatta bakıyorum 5 diş çekiyor ama internet yok.

Kısaca numaramı taşıdığıma taşıycama bin pişman oldum, avea değişmiştir dedim ama aynı tas aynı hamam, ucuz tarifelerine inanıpta avea ya geçmeyin.

Genel konusmayin hocam memnun olanida var

• Sevincim Gözyaşım Kadar kullanıcısına yanıt
    3G açık mı

• Ben daha yeni hattımı turkcell`den taşıyarak profesyonel 600 paketine geçtim. Tüm ayarlar telefona geldi zaten. Araçla seyir halide hız testi yaptım 10Mbit çıktı hız. Bir de video açıp deneyeyim dedim. Yüksek kalite youtube videosu takılmadan izledim. Gayet olumlu bir izlenim bıraktı bende
  • 3g falan hepsi açık trabzon'da oturuyorum kimi yerde çekiyor kimi yerde çekmiyor.

• Sevincim Gözyaşım Kadar kullanıcısına yanıt
    Şebeke ayarlarında bağlantı noktası internet mi?
    Bazılarında operatör değiştirince wap oluyor.
    Bu durumda özellikle whatsapp a girilmiyor.
  • Avea kullanmamak pişmalıktır. Kazıklanıyor millet yazık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • karti K kullanıcısına yanıt
    Aynn hocam son 2 gunum turkcell den geciyorum

• 10 yıl faturalı kullandım artık illallah dedirtti.İşim olmaz aveayla...
    Ama bu pazarda bu rekabetçi şekliyle olmazsa vodafone da bu fiyatlara asla görüşemezdim
    Yani bir kesim çilesini çekecek ki bir kesim rahat edecek, ben 10 yıl çektim yeter..
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

10 yıl faturalı kullandım artık illallah dedirtti.İşim olmaz aveayla...
    Ama bu pazarda bu rekabetçi şekliyle olmazsa vodafone da bu fiyatlara asla görüşemezdim
    Yani bir kesim çilesini çekecek ki bir kesim rahat edecek, ben 10 yıl çektim yeter..

Bir kesim çilesini çekecek ki bir kesim rahat etsin sözü çok saçma olmuş
    Avea kimsenin babasının oğlu değil
    Kimse aptal değil ki çile çektiği yerde dursun

• genellemenin yanlışlığı yada fan boylukla yazılmış bir başlık daha. Kaç defa diyorum çok büyük metropollerde ve küçük şehirlerde avea kullanılmaz diye.
    Büyük şehirlerde bir baza çok sayıda hat bağlanır. küçük şehirlerde ise bazın taşıyacağı hat kısıtlıdır.
    Kayserimde büyük kapaisteli baz kurulu iken kullanan kısıtlı olduğu için avea kebaptır.
    Ama bu fanboylukla avea ya pişmanlık demeyi gerektirmez.
    Bana fazla fatura verdi diye turkcell pişmanlık deme hakkım yok. niye turkcell den memnun olan milyonlar var. tahattüt yok ise birde turkcell e taşıyın. deneme yanılma yöntemi ile ideal çeken hattı bulun.
    Avea ya da sözüm var:
    Ulan avea, pttcell, bimcell, takımcell, vs yapıyorsun da kapasiteni hesaplasan, müşterini memnun edip ayda 5 lira geçirsen, kimse sıkıntı yaşamaz. Herkes memnun kalır ama kapasiteni aş, fiyatları düşür sürüm yapacağım diye milleti pişman et. Avea 1800 gsm altyapılı baz istasyonları ile kapaistesini aşmasa turkcell den kaliteli olurdun da neyse.

• Facebooka avea ile girince soHbetten mesaj gitmiyor,wifi ile girince sorun yok
    mp3 indirmek isteyince yüzde 0 da kalıyor wifi ile girince sorun yok
    Google playden uygulama indirmekde yüzde 0 da kalıyor wifi ile sorun yok

ANCAK AYNI YERDE BAŞKA AVEALI İLE DENEDİK ONDA SORUN YOK GİBİYDİ
    BUNU NASIL ÇÖZERİZ?
  • Bir gercek var ki avea gercekten ucuz ama kapsama alaninda problem var buyuk sehirlerin merkezinden disari cikamayanlar farketmeyebilirler ama sehir dislarinda kucuk yerlerde sorunlar var bende bu yuzden vodafone a gectim

• PTTCELL kullanıyorum oda bir nevi Avea sayılır çekimde hiçbir problem yok. Ormanlık araziler dışında heryerde çekim kalitesi H+
  • İNTERNETİ YAVAŞ OLANLAR

BENİM 3G KAPALIYMIŞ MESAJ ÇEKİP AÇTIRDIM.SONRA NET AYARLARINI BAŞTAN İSTEDİM 3 AYAR GELDİ YÜKLEDİM.WAP OLAN AYAR İNTERNET OLARAK DEĞİŞMİŞ.SONRA NET HIZLANDI.SOHBETTE MESAJLAR GİTMEYE,MP3 LER 30 SANİYEDE İNMEYE BAŞLADI.DEMEK Kİ EN BAŞTAN TAM AYARLARI YAPMAMIŞIM AVEADA..BİRDE SİZ DENEYİN UMARIM SORUN KALKACAKTIR.
  • avea için bir nevi şehirli hattı da diyebiliriz. Eğer kirsalda işin yoksa dağa taşa ücra yerlere gitmiyorsan ÇEKIM SIKINTISI yasamiyorsan Avea kullanmak en mantıklısı. Ha köyde yaşıyorsan tarla tapanda çok gidiyorsan kirsalda ne kadar pahalı da olsa turkcell yada vodafone tercih edilir bu da bir gerçek.

• ben avea kullanıyorum mobil verisi açıyorum internete bağlanıyorum twitter facebook mackolik google yani net var ama mesaj atmaya geldimi olmuyor facebooktan mesaj atamıyorum whatsapptan konuşamıyorum sadece twitterdan konuşa biliyorum dm den instagramdada durum aynı yenilemiyor sayfayı paketim 1GB TANISMA PAKETİ 8** mb daha kalmış ama hiç bi işe yaramıyo kullanamıyorum ki biri yardım etsin gidip turkcell hat almak istemiyorum 40 lira bayılamam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.