Şimdi Ara

AVEA İNTOUCH VE AVEA İNTOUCH 2 KULLANICILARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.512
Cevap
19
Favori
180.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saol volkan az daha telefoncuya götürecektim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***volkan***

sonuç hüsran : root tmm cihaza rom da yükledim ama efs yedeği olan hafıza kartına format atınca imei gitti şimdi efs dosyası bulmam lazım.

Efs dosyasından pek anlamam ama bildiğim kadarıyla yedeği alınınca sıkıntı cıkmıyordu? Arkadaşım efs zipleyip Google Doc a koyuyor. Efs dosyası nı nereden bulacaksınız onu sölermisiniz? Yani demek istediğim başka bir telefonun efs si ni mi kullanıcaksınız? Olabilir mi böyle birşey? Sadece efs hakkında daha cok bilgilenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue Dragon Ready -- 14 Aralık 2012; 19:02:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Dragon Ready

quote:

sonuç hüsran : root tmm cihaza rom da yükledim ama efs yedeği olan hafıza kartına format atınca imei gitti şimdi efs dosyası bulmam lazım.

Efs dosyasından pek anlamam ama bildiğim kadarıyla yedeği alınınca sıkıntı cıkmıyordu? Arkadaşım efs zipleyip Google Doc a koyuyor. Efs dosyası nı nereden bulacaksınız onu sölermisiniz? Yani demek istediğim başka bir telefonun efs si ni mi kullanıcaksınız? Olabilir mi böyle birşey? Sadece efs hakkında daha cok bilgilenmek istiyorum.

hayır telpa ile görüştüm tel orjinal rom yüklenecek ama siz siz olun yedek almadan rom yüklemeyim.efs dosyası telin imei kayıtlarının olduğu dosyadır. ama sadece root yapmak isteyenlere yardımcı olabilirim.evet siz doğru biliyorsunuz tedek alınca sorun olmuyor yedek sdcartta idi kartı formatlayınca o da gitti. bu arada tel 700 mhz olarak sorunsuz çalışıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: lauky

saol volkan az daha telefoncuya götürecektim :)

önemli değil forum bilgi paylaşımı içindir
  • Arkadaş la konuşduk az önce Face den. O zıpe koyup Google Doc a yüklüyormuş. En güvenlisi bu diyor. Peki ımeı olmassa ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue Dragon Ready -- 14 Aralık 2012; 20:15:41 >
  • quote:

Arkadaş la konuşduk az önce Face den. O zıpe koyup Google Doc a yüklüyormuş. En güvenlisi bu diyor. Peki ımeı olmassa ne olur?

imei numaran bastan asagi sifir olur ve sebeke telefonu gormez yani telefon cekmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani telefonu kullanamazsın. Birini arayamazsın, mesaj atamazsın ölemi? Aman ben uzak durayım... Sadece root lasak böle bir sorun cıkmaz öyle değil mi? (Silmediğimiz halde)
  • harbiden bi rootlayabilsek sadece deneyebilsek iii diii belki dahili hafıza dolması işini engelleyebilirdim rootlayınca volkan sen bi nasıl yapıcağımızı anlatsan ii olcak beceremedim ben
  • Volkan root lamış, Rom layamamış. Ama yinede Volkan nasıl Root ladın ?
  • quote:

Volkan root lamış, Rom layamamış. Ama yinede Volkan nasıl Root ladın ?

rootladım vede romladım ama sadece yedek almadığım için imei gitti root olayını anlatıyım

http://sendfile.su/625696

ÖNCELİKLE BİLGİSAYARIMIZA DROİDEXPLORER PROGRAMINI KURUYORUZ.
    - TELEFONUMUZUN USB HATA AYIKLAMA MODU AÇIK OLMASI GEREK.
    - TELEFONUMUZUN HAFIZA KARTINA RAR DOSYASINDAN ÇIKAN, su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip, Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip ve update.zip DOSYALARINI KOPYALIYORUZ. ZİP’Lİ ŞEKLİNİ BOZMADAN KOPYALAYINIZ.
    - TELEFONUN BİLGİSAYARLA USB BAĞLANTISINI KESMEDEN, DROİDEXPLORER PROGRAMINI ÇALIŞTIRIN.
    - PROGRAM TELEFONUNUZU TANIYACAKTIR VE İÇİNDEKİ DOSYALARI GÖSTEREN BİR PENCERE İLE AÇILACAKTIR.
    - DROİD EXPLORER PROGRAMININ PENCERESİNDE FİLE, EDİT YAZILARININ ALTINDA YERALAN İKONLARDAN KAPATMA SİMGESİNİN SAĞINDAKİ 4 RENKLİ KALKAN SİMGESİNE TIKLIYORUZ VE AÇILAN PENCEREDEN ” REBOOT DEVİCES İN TO RECOVERY MODE ” SEÇENEĞİNİ SEÇİYORUZ.
    - BUNDAN SONRA TELEFON KAPANIP KENDİLİĞİNDEN RECOVERY MODA GEÇECEKTİR.GEÇMEZSE EV+ SES KISMA+ POWER İLE AÇIN TELİ. ANCAK İŞİMİZ BİTMEDİ BU MOD PEK İŞE YARAMIYOR KENDİ BAŞINA.
    - 4 SECENEKLİ RECOVERY MENUSUNDE 2. SEÇENEĞİ SES KISMA TUŞUNA BASARAK SEÇİYORUZ VE GÖRÜŞMEYİ SONLANDIRMA TUŞUNA BASARAK UPDATE.ZİP DOSYASINI YÜKLEMESİNİ SAĞLIYORUZ.
    - YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİKTEN SONRA DAHA GENİŞ BİR RECOVERY MENUSU AÇILACAKTIR.MENÜ TERS DÖNÜYOR ENDİŞEYE GEREK YOK
    - YİNE SES KISMA TUŞU İLE ” İNSTALLZİP FROM SDCARD ” SEÇENEĞİNE GELİP BU KEZ DE MENÜ TUŞU İLE SEÇİYORUZ. DAHA SONRA AÇILAN 4 SEÇENEKLİ MENUDE İLK SEÇENEĞİ SEÇİP YİNE MENU TUŞU İLE ÇALIŞTIRIYORUZ.
    - YENİ AÇILAN PENCEREDE TELEFONUNUZUN SDCARD BÖLÜMÜNDE YERALAN DOSYALAR GÖRÜNECEKTİR.
    - BİZ SES KISMA TUŞUNU KULLANARAK ÖNCE su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip DOSYASINI SEÇİP MENU TUŞUNA BASARAK BU DOSYAYI KURMASINI SAĞLIYORUZ.
    - DAHA SONRA YİNE 4 SEÇENEKLİ MENUYE GERİ DÖNECEKTİR. AYNI ŞEKİLDE İLK SEÇENEĞİ SEÇEREK BU KEZ DE SDCARD İÇİNDEN Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip DOSYASINI KURUYORUZ. BU İŞLEMDEN SONRA CİHAZIMIZ ROOTLANMIŞ OLUYOR.
    - ANCAK ÇOK SEÇENEKLİ RECOVERY MENU KALICI OLMUYOR DAHA SONRA CİHAZ ROOTLU OLDUĞUNDAN UYGUN Bİ RECOVERY KURARSANIZ İYİ OLUR. SYSTEM APP REMOVER PROGRAMI İLE TELEFONDA KURULU GEREKSİZ GÖRDÜĞÜNÜZ PROGRAMLARI ROMDAN KALDIRABİLİRSİNİZ

http://www.android-turkey.net/blog/turkcell-t10t11t20-root-ve-rom-yukleme-rehberi/ ANLINTIDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***volkan*** -- 14 Aralık 2012; 22:30:20 >

• Bende onu demek istemiştim zaten. Demek t10 - t11 ve t20 ile aynı şekilde rootlanıyor. Konuya ekliyorum Yukarıda verdiğiniz link bahsettinğiniz programın linki mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue Dragon Ready -- 14 Aralık 2012; 22:43:48 >
  • evet link programın
  • arkadaşlar ekran görüntüsü alma olayını gerçekleşirebilen var mı bazı oyunlarda kendi alıp sosyal ağlarda paylaşabiliyor peki biz bunu istediğimiz zaman yapabiliyor muyuz ya da öyle bir program var mı ? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: abzurtmen

arkadaşlar ekran görüntüsü alma olayını gerçekleşirebilen var mı bazı oyunlarda kendi alıp sosyal ağlarda paylaşabiliyor peki biz bunu istediğimiz zaman yapabiliyor muyuz ya da öyle bir program var mı ? teşekkürler

yüklediğim rom ile ekran görüntüsü alınıyor ama dediğim gibi yedek almak ve saklamak çok önemli ben yedek aldım ama sakladığım karta format attım ş
  • şu an itibari ie imei geri getirmiş bulunmaktayım. tel başka rom ile çalışıyor. ayrıntıları ilerleyen saatlerde paylaşırım.
  • Senin adına sevindim. Sana yardım edemediğim için üzgünüm. Çözeceğinden şüphem yoktu
  • quote:

Senin adına sevindim. Sana yardım edemediğim için üzgünüm. Çözeceğinden şüphem yoktu

yöntem çok basit dün ankara da gezmediğim telefoncu kalmadı. Hepsi kesinlikle olmaz anakart değişmesi lazım dediler ama hallettim sonunda artık korkmadan devam.

• quote:

quote:

Senin adına sevindim. Sana yardım edemediğim için üzgünüm. Çözeceğinden şüphem yoktu

yöntem çok basit dün ankara da gezmediğim telefoncu kalmadı. Hepsi kesinlikle olmaz anakart değişmesi lazım dediler ama hallettim sonunda artık korkmadan devam.

Çok iyi Yöntemi bizle paylaşırmısın ?

• quote:

quote:

quote:

Çok iyi Yöntemi bizle paylaşırmısın ?

http://blade.az.pl/index.php/orginal-zte-blade-rom/5-rbm-one-firmware.html

1.yukarıda bulunan linkten ZTE_BLADE_RBM_2.2 dosyasını indiriyoruz.

2. dosyaları rar dan çıkarıyoruz.

3.driverinstaller ile driveri kuruyoruz.

4. download programını çalıştırıyoruz.

5. telefonu ses kısma+ power kombinasyonu ile FTM yazana kadar basılı tutarak açıyoruz.

6. start butonuna basıyoruz.

işlem bu kadar. işlem sonunda tel redbull olarak açılıyor fakat dil desteği yok ama panikte yok ingilizce sonuçta. playstoreden morelocale2 indirip türkçe seçiyoruz. tel türkçe olarak hazır tek sorun 2,2 olarak çalışıyor. ama bununda çözümü var sonuçta artık tel rootsuz. ZTE Handset software update tool ile telefonumuzu güncelliyoruz bu yasal bi güncelleme.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.