Şimdi Ara

AutoShow 2008 genel izlenimlerim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün Autohow u gezme şansım oldu, dikkatimi çeken noktaları paylaşmak istedim;

İlk olarak bir Colt hastası olarak hayal kırıklığına uğradım. 3 ve 5 kapılı yeni kasaları fuara getirmişler ancak araçlara zifiri karanlık cam filmi takmışlar ve kapıları kilitli !. İçeriyi görme şansınız maalesef yok. Temsa standındaki görevli bir arkadaş a neden böyle yaptıklarını sorum verdiği cevap gerçekten beni biraz sinirlendirdi (ta Denizli den kalkıp gelmişim Colt görmeye) . Eski kasaların satışını düşürmemek için içerisini gizlediklerini söyledi, ben iç fotolarının ve videolarının haftalar önce zaten internette yayınlandığından bahsettim ama kesinlikle araçların içerisini göstermeye yanaşmadılar. Hem zaten böyle bir çekincen var ise koy eski kasa Colt ları insanların kafasını karıştırma, şimdi ben Colt almaya niyetli olsam ve eğer dizel almayacaksam yeni kasayıda görmüşüm kesin beklerdim. Bunlar haricinde yeni kasa için Ocak ayını bekleyecekmişiz, ayrıca sadece 1.3 lük motor seçeneğini ithal edeceklermiş.

Ancak sağolsunlar en azından 2 adet yeni EVO getirmişler ve araçları açmışlar, bu biraz teselli oldu bana :) bol bol inceledim bu canavarları. Subaru standında STI a kesinlikle yaklaştırmadılar, Subaru fanatiği olan kardeşimde EVO lara binmek serbestte Subaru ya yaklaştırmadılar bile diye sinir oldu :)

Diğer tarafta Honda City nin yeni kasası gerçekten çok güzel olmuş, eğer fiyat olarak eski kasanın seviyesinde olursa bayağı bir satış yapacaktır mutlaka. Aynı City de olduğu gibi Yeni Clio da da oldukça başarılı değişiklikler yapılmış, birde bir depo ile 1700km gibi bir iddia ile geldiği düşünülürse sanırım o da başarılı satışlar yapacaktır.

En çok dikkatimi çeken araçlardan biride Kia Ceed oldu. Bu araç zaten geçtiğimiz senelerde avrupada yılın aracı gibi bir ödül almıştı yanılmıyorsam. Motor seçeneği sadece 1.6 115bg lik dizel olarak geliyormuş. Kadranında da maksimum sürat 240 olunca biraz etkilendim açıkcası. En kısa zamanda bir Kia bayiine gidip incelemek lazım. ( Trafikte rakipleri tanımakta fayda var :)

EVO ve Subaru ya bakıp Opel in OPC serisi performanslı serisini görmeden gitmek olmazdı elbette. Astra GTC OPC 2.0 Turbo 240bg i görünce içim erimedi desem yalan olur. Almanlar konsol dizaynında gerçekten çok başarılı bence. Ayrıca giderseniz mutlaka Seat Leon Cupra 240bg (280 kadran var) ve 207 RC Lemans Ed. ı da görmenizi tavsiye ederim.

Lambo, Ferrari, Porche , Audi R8 ile ilgili zaten birşey söylemeye gerek yok film izlermiş gibi duran arabaları seyretmeye başlıyorsunuz gayri ihtiyari. Bir de lambo lara bakarken TGRT ekibine yakalandım ufak bir sohbet yaptık :) Bu arada o lambo ların fiyatı 600bin küsür euro ymuş allah sahiplerine bağışlasın.

Kısaca fuardan aklımda kalanlar bunlar, imkanınız varsa mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucankut -- 12 Ekim 2008; 16:02:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ucankut

Merhaba,

Dün Autohow u gezme şansım oldu, dikkatimi çeken noktaları paylaşmak istedim;

İlk olarak bir Colt hastası olarak hayal kırıklığına uğradım. 3 ve 5 kapılı yeni kasaları fuara getirmişler ancak araçlara zifiri karanlık cam filmi takmışlar ve kapıları kilitli !. İçeriyi görme şansınız maalesef yok. Temsa standındaki görevli bir arkadaş a neden böyle yaptıklarını sorum verdiği cevap gerçekten beni biraz sinirlendirdi (ta Denizli den kalkıp gelmişim Colt görmeye) . Eski kasaların satışını düşürmemek için içerisini gizlediklerini söyledi, ben iç fotolarının ve videolarının haftalar önce zaten internette yayınlandığından bahsettim ama kesinlikle araçların içerisini göstermeye yanaşmadılar. Hem zaten böyle bir çekincen var ise koy eski kasa Colt ları insanların kafasını karıştırma, şimdi ben Colt almaya niyetli olsam ve eğer dizel almayacaksam yeni kasayıda görmüşüm kesin beklerdim. Bunlar haricinde yeni kasa için Ocak ayını bekleyecekmişiz, ayrıca sadece 1.3 lük motor seçeneğini ithal edeceklermiş.

Ancak sağolsunlar en azından 2 adet yeni EVO getirmişler ve araçları açmışlar, bu biraz teselli oldu bana :) bol bol inceledim bu canavarları. Subaru standında STI a kesinlikle yaklaştırmadılar, Subaru fanatiği olan kardeşimde EVO lara binmek serbestte Subaru ya yaklaştırmadılar bile diye sinir oldu :)

Diğer tarafta Honda City nin yeni kasası gerçekten çok güzel olmuş, eğer fiyat olarak eski kasanın seviyesinde olursa bayağı bir satış yapacaktır mutlaka. Aynı City de olduğu gibi Yeni Clio da da oldukça başarılı değişiklikler yapılmış, birde bir depo ile 1700km gibi bir iddia ile geldiği düşünülürse sanırım o da başarılı satışlar yapacaktır.

En çok dikkatimi çeken araçlardan biride Kia Ceed oldu. Bu araç zaten geçtiğimiz senelerde avrupada yılın aracı gibi bir ödül almıştı yanılmıyorsam. Motor seçeneği sadece 1.6 115bg lik dizel olarak geliyormuş. Kadranında da maksimum sürat 240 olunca biraz etkilendim açıkcası. En kısa zamanda bir Kia bayiine gidip incelemek lazım. ( Trafikte rakipleri tanımakta fayda var :)

EVO ve Subaru ya bakıp Opel in OPC serisi performanslı serisini görmeden gitmek olmazdı elbette. Astra GTC OPC 2.0 Turbo 240bg i görünce içim erimedi desem yalan olur. Almanlar konsol dizaynında gerçekten çok başarılı bence. Ayrıca giderseniz mutlaka Seat Leon Cupra 240bg (280 kadran var) ve 207 RC Lemans Ed. ı da görmenizi tavsiye ederim.

Lambo, Ferrari, Porche , Audi R8 ile ilgili zaten birşey söylemeye gerek yok film izlermiş gibi duran arabaları seyretmeye başlıyorsunuz gayri ihtiyari. Bir de lambo lara bakarken TGRT ekibine yakalandım ufak bir sohbet yaptık :) Bu arada o lambo ların fiyatı 600bin küsür euro ymuş allah sahiplerine bağışlasın.

Kısaca fuardan aklımda kalanlar bunlar, imkanınız varsa mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

paylaşımlarınız için teşekkürler...

klasik temSA politikaları...temSAya ki ne ...

Türkiyedeki Colt talipleri fikir birliği yapacak,aralık sonuna hatta belki de ocak ayı sonuna kadar 0 km eski kasaları almayacak,eski kasalar elinde kalacak fiyatlar dibe vuracak,görecekler günlerini...gerçi böyle olursa da Coltun 2.eli de dibe vurur ben de bunu istemem,n de olsa üzerimizde emeği olan Colt sahibi üstadlar var forumda...

şaka bir yana temSA yeni Coltları saklayarak daha da gizemli tatlı bir hale getirmeye de çalışıyor olabilir olmasına da bilmiyorlar ki dünyanın dört bir yanındaki Colt haberlerini an be an didikleyen bir Coltolog ekibi var burada...

yaşasın Coltoloji

• yuh demekten kendimi alamıyorum. böyle saçma sapan politika olmaz. eskisini satmaya çalışıyorsan yenisini neden getiriyorsun. eskisini bile satmaya ne kadar meraklı oldukları da şüpheli ya.
    yani alıcı olan coltu zaten almıştır. olmayan da 2004 den beri görüyor bir şekilde alsaydı alırdı. yeni kasayı satana kadar geçecek sürede toplasan kaç araba satacaksın ki? autoshow gibi bir fırsat yakalamışsın. yeni kasayı herkese göster. sipariş topla olmadı. yani diğer firmalar aptal mı şimdi? opel insignia çıkardı ne yaptı gösterdi talep topladı. şimdi insanlar vectra almayacak mı? hadi almayacak diyelim. sen insignianın içini göstermesen insanlar koşup vectra mı alacak?
    nasıl bir mantıktır anlamadım. anlayan birisi varsa açılaklasın.
  • Outlander inceleyen oldu mu ? Otomatik vitesi ne zaman gelecek ?
  • Değerli arkadaşlar,

Mitsubishi standına özel çabalarla getirilebilen Mitsubishi Colt yeni kasa aracı üretici firmanın ülke bazında donanımını henüz belirlemediği ve iç donanımda değişiklikler olabileceğinden dolayı iç detaylarının sergilenmemesi talebinde bulundu. İçini görecek olsanız bile satın almayı düşündüğünüz araç olmayacağı yüksek ihtimaldir. araç henüz seri üretime geçmediğinden dolayı görmüş olduğunuz araç numune modeldir ve incelemek için henüz iç donanımı hazır değildir. sadece fuarda sergilenmesi ve yeni kasanın geleceğinden haberdar edilmesi amaçlı olarak getirilmiştir.
  •  AutoShow 2008 genel izlenimlerim

Colt

Evo X

Concept cx
    http://img257.imageshack.us/img257/5593/pa140862qi3.jpg
    ford focus cc

yeni fiesta (bence dizayn güzel olmuş)

yeni honda city (reklamlarındaki kadar güzel değil bence)

Yeni jazz
    fuarda otomatik yoktu ama aldığım bilgilere göre cvt şanzımanın yerine çift kavramalı yarı otomatik kullanılmaya başlanmış. 6 ileri olacakmış. direksiyondan kumanya devam. bu arada i-dsi motor yerine v-tec motor geliyor. bana söylenen 1336 cc den 100 hp güç alındığı ve eskisinden bile ekonomik olacağı. deneme sürüşü için adımı yazdırdım. ararlarda gidep dener sizlerle paylaşırım)

yeni clio (ön panel daha güzel olmalıydı. bir de colt u beğenmezler)

yeni avensis (eskisi daha güzeldi bence. ama onun da kıymeti bilinmedi bence)

fiat 500

suzuki splash (dizeli de var)

c3 picasso
    bunlar da renk olsun

maserati

ferrari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinir kupu -- 15 Ekim 2008; 23:19:22 >

• Merhaba,

Bu açıklama gayet mantıklı, keşke stantda duran arkadaşlarında bu konudan haberleri olsaydı.

Bilgi için teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: caramurat

Değerli arkadaşlar,

Mitsubishi standına özel çabalarla getirilebilen Mitsubishi Colt yeni kasa aracı üretici firmanın ülke bazında donanımını henüz belirlemediği ve iç donanımda değişiklikler olabileceğinden dolayı iç detaylarının sergilenmemesi talebinde bulundu. İçini görecek olsanız bile satın almayı düşündüğünüz araç olmayacağı yüksek ihtimaldir. araç henüz seri üretime geçmediğinden dolayı görmüş olduğunuz araç numune modeldir ve incelemek için henüz iç donanımı hazır değildir. sadece fuarda sergilenmesi ve yeni kasanın geleceğinden haberdar edilmesi amaçlı olarak getirilmiştir.

• ucankut ve sinirkupu resimler için tesekkürler.. jazz, city ve yeni fiesta çok güzel araçlar. umarım fiyatları uygun olur..
  • fiestayı açıkcası sormadım ama jazzın 1.4 full veriyonu elite yani 32.000 tl civarı olacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinir kupu -- 15 Ekim 2008; 23:20:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinir kupu

fiestayı açıkcası sormadım ama jazzın 1.4 full veriyonu elite yani 32.000 tl civarı olacakmış.

şu an araba alacak olsam; piyasada da colt diye bir model olmasa; hiç düşünmez honda city\jazz alırdım

yeni city şahane bir şey olmuş

keşke coltunda sedanını yapsalar.

bence güzel olurdu.

hayırlı günler.
  • paylaşımın için teşekkürler ii bir çalışma olmuş
  • Fiesta süper olmuş...coltun şanzıman ve motorunu fiestaya taksalar alır alınabilir bir araç..
  • evo beyaz rengi süper olmuş ama eskileri gibi performanslı olmadıgını söyluyorlar
    colta daha güze bi makyaj yapabilirdiler
  • Paylaşımlar gerçekten çok güzel, gitmiş kadar olduk :) teşekkürler.
  • ferrari iğrenç olmuş

bu şaka değil ciddi söylüyorum, o ne renk öyle, ben hep arabaların önlerini yüz ifadelerine benzetirim, bu pişmiş kelle gibi sırıtıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markweber -- 16 Ekim 2008; 23:10:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.