Şimdi Ara

ATi yeniden sahnede; HD 4850 X2 ile hedef GeForce GTX 280 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
24.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • f/p nin kralı ATİ bu gerçeği kimse inkar edemez.Ati her zaman alınacak kart olmuştur
  • hakkatten haa nvidia hep 1 de kalıyor 2 dir hayırlısı ne diyelim
    quote:

Orjinalden alıntı: ggedik

hd 4870x2dede böyleydi nedense nvidia kartlar hep 1 de kalıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: wanschen

f/p nin kralı ATİ bu gerçeği kimse inkar edemez.Ati her zaman alınacak kart olmuştur

evet doğru ati herzaman farklı alternatifler sunar
  • yhaabeyler tablo tabiki gerçekk deiill

ama sonuçta oraya bakmayınn .. hd4850 CF , gtx280 den zaten iyi oluyorr

buda daha iyi olucaktırr .. tabloya göre bakarsakk .. 2 kat daha iiiyii

böyle nvidia da , ati de yapıyorrr .. en basit örnek sizeee ..

hd4870 , 9800GX2 den kötü olmasına rağmenn

ATi yeniden sahnede; HD 4850 X2 ile hedef GeForce GTX 280

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Power -- 15 Eylül 2008; 17:43:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Nvidia 55nm GTXler dışında ne üretecek acaba Hiç düşündünüzmü ATIfanları

Ciddi yorum: Fiyatı güzel, bellek kapasitesi güzel, çok enerji harcayacağı kesin ve soğutmasının yeterli olup olmayacağı belli değil. Recover hatası olabilir yine... Bu fiyata iyi iş çıkarmışlar gibi görünüyor kendi testlerinde ama önümüzdeki günlerde gerçek yüzü ortaya çıkar

kartın ne olduğunu bilmeyen adamlar var daha forumda yeni nesil plx yongası makineye kartı tek gpu lu bir kart olarak gösterir ki veriler plx yongası tarafından split edilir.3870x2 de veriler anakart tarafından split edildiği için bilgisayar çift gpu olarak kartı görüyordu ki ati bu kartta hatasını anladı anakartın işini plx yongasına yükledi bu yüzden 4870x2 kullanabilmek için cf destekli anakarta ihtiyacınız yoktur 2 4870 yongası da plx yongası tarafından eşit yükte çalıştırılır.ANLAYANA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rusty -- 15 Eylül 2008; 17:49:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Rusty

kartın ne olduğunu bilmeyen adamlar var daha forumda yeni nesil plx yongası makineye kartı tek gpu lu bir kart olarak gösterir ki veriler plx yongası tarafından split edilir.3870x2 de veriler anakart tarafından split edildiği için bilgisayar çift gpu olarak kartı görüyordu ki ati bu kartta hatasını anladı anakartın işini plx yongasına yükledi bu yüzden 4870x2 kullanabilmek için cf destekli anakarta ihtiyacınız yoktur 2 4870 yongası da plx yongası tarafından eşit yükte çalıştırılır.ANLAYANA

Ne alakası var?

HD3870X2 de de PLX yongası vardı ve crossfire anakarta ihtiyaç duymuyordu.

HD4870X2 de sadece daha gelişmiş PLX yongası var. Pci-e 1.1 yerine pci-e 2.0 destekli ve gpu arası anlaşma için ekstra bant genişliği sunuyor.

Ama hepsi bu.

Çift GPU lu kartların ortak ram kullanamama sorunu ve frame çizme zamanlarının dengesizliği sorunu tamamen devam ediyor.

• evet o yüzden crossfire desteği olmayan anakart ta tek gpu çalışıyordu kart
  • süpersin eytiay yeni kartım 4850 x2 olabilir, nvi,dia napacak merak ediyoruum,hantal gtx leri isim değişikliği yapıp meraklı ve enayi nvidiaboylara kakalamazsa nvidianın işi zor:)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: isk0rpit

quote:

CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Nvidia 55nm GTXler dışında ne üretecek acaba Hiç düşündünüzmü ATIfanları

Ciddi yorum: Fiyatı güzel, bellek kapasitesi güzel, çok enerji harcayacağı kesin ve soğutmasının yeterli olup olmayacağı belli değil. Recover hatası olabilir yine... Bu fiyata iyi iş çıkarmışlar gibi görünüyor kendi testlerinde ama önümüzdeki günlerde gerçek yüzü ortaya çıkar

Çok komik adamlar var forumda.

Komik mi? Yorumumu yazdımi komik geldiyse umrumda değil, iki üç hafta sonra görüşürüz kartla ilgili sorunlar ortaya çıkınca çok iyi birşey olsaydı çift çekirdekli ekran kartları, herkezde 3870x2 veye 9800gx2 olurdu, niye acaba gtx260 ve 4870 alınıyor hala? Size gülmek lazım aslında, insanların ne dediğini anlamadan, sindirmeden, mantık süzgecinizden geçirmeden yorum yapıyorsunuz, ağlanacak haliniz ya neyse...

Lütfen cevap vermeyin, cevap alamayacaksınız çünkü. Kendi kendinize debelenmek istiyorsanız o ayrı

çift çekirdekli ekran kartı kullanıpta nesini beğenmedin?

• quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Ne alakası var?

HD4870X2 de sadece daha gelişmiş PLX yongası var. Pci-e 1.1 yerine pci-e 2.0 destekli ve gpu arası anlaşma için ekstra bant genişliği sunuyor.

Ama hepsi bu.

Çift GPU lu kartların ortak ram kullanamama sorunu ve frame çizme zamanlarının dengesizliği sorunu tamamen devam ediyor.

+1 yorumun full dogru
    tek bir sorun hd3870 x2 ye göre olusan bant genisligi sayesinde ms sorunu daha aza indirgenmis oluyor ama kalkmıyor tabi

quote:

evet o yüzden crossfire desteği olmayan anakart ta tek gpu çalışıyordu kart

arkadasım denemedim ama böyle bir durumunun imkanı yok ya kart sorunludur yada anakart [sacma bir durum olusturuyor] ayrıca yukarda da söylendigi gibi plx yongası tam ortadaydı ve yine aynı görevi yapıyordu HABERLESME!

• quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Arkadaşım,söz konusu oyun,CRYSIS gibi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyunu ise,ekran kartı üreten firmaların optimzasyonları gözönüne almaları gerekir bu bir.

İkincisi hiçbir çift GPU kart,kanaatimce tek GPU karta rakip olamaz(NVIDIA için de ATi için de geçerlidir)Nedenine gelince,inanılmaz sorun çıkarabilme potansiyeli,yüksek güç sarfiyatı ısınma sorunları ve herşeyden önemlisi azılı 70FPS de akıcılık sorunu yaratma potansiyeline sahip adı meşhur microstuttering.

Üçüncü olarak,sandviç gibi olacak araya sıkıştı bir microstuttering ama,CRYSIS asla optimizasyon özürlü değil,katılmıyorum katılmam da beklenemez.O grafikleri o FPS lerde görebiliyor olmamız adeta mucize.Keza custom config dosyalarıyla oyunu sunduğu max detaylardan çok daha iyi kalitede oynayıp bitirmeniz mümkün,kısa ve sürükleyici değil diyenlere de katılmıyorum,en çok sürüklendiğim oyunlardan biriydi,bir başyapıttı adeta.

CRYEngine,bilgisayarı biraz iyi olana(ekran kartım benim 8800GT,mükemmel bir kalite sundu bana,XP DX10 moduyla) dünyanın an itibariyle en gelişmiş grafiklerini sunan oyun.Bu oyuna ayak uyduramayan,diğer oyunlara uydurur.Bu kadar basit.

Sadece fiyat açısından rakip olma durumları var bu iki kartın.AMD kafasında çift GPU yu rutine indireceğini düşünüyor,belki bir gün başarabilir de,ama o gün bugün değil.

Oyunun TÜRK yapımı olması bence son derece gurur verici bir şey. Öncelikle bunu belirtmek istedim. Yazdıklarınıza cevaben;

1) Grafik uygulama ya da normal uygulama (oyun ya da program denebilir) optimizasyon yapılarak son halini alır. Bahsettiğiniz gibi ne nVidia ne de ATI kartlarını optimize etmez. Edemez. Grafik kartı belli bir donanım ortaya koyar ve yazılımcılar o donanıma uygun programı (ya da oyunu) yazar.

2) Crysis o güzel grafiklerine rağmen optimizasyon konusunda sorunlu. Bakınız yeni çıkan ek paket için "Daha fazla optimizasyon" yaptıklarını belirttiler kendileri de...

3) Optimzasyona en iyi örnek olarak Call of Duty 4 verilebilir...

4) Oyuna ayak uyduramama durumu olmaz çünkü sonuçta oyun yapımcıları kullanıcılardan para kazanır. Korsan kullanan için durum ayrı tabii...

5) Bilgisayarı çok iyi olan dahi tüm detaylar açık Crysis oynayamıyor. Tabii her frame kartpostal gibi ekranda duracaksa o ayrı. Seyrederiz artık sadece. O bahsini ettiğiniz "max detaylardan daha iyi" kalite içinse pek sevmediğiniz X2'ler daha iyi sonuçlar veriyor.

6) MicroShuttering'i bizzat görüp yaşamadan problem demeyin. MS hangi çözünürlükte hangi ayarlarda ortaya çıkar bilmeden sadece duyup (forumdaki testi okuduğunuzu sanmıyorum) bir fikir yürütmeyin...

Son olarak X2 kart tek işlemcili karta rakip olmamalı hususunda size katılıyorum. Bence daha adil olmadı. Ama fiyat bakımından son derece adil görünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 15 Eylül 2008; 23:09:34 >

• Bu resim herşeyi açıklıyor.

• Atiden çok güzel kartlar cıkıyo ama nvidia'da boş bi firma değil zamanında ati'nin 8800e boyun eğdiği gibi Nvidia 48xx serisine direnmeye devam ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Ne alakası var?

Ama hepsi bu.

+1 yorumun full dogru
    tek bir sorun hd3870 x2 ye göre olusan bant genisligi sayesinde ms sorunu daha aza indirgenmis oluyor ama kalkmıyor tabi

quote:

evet o yüzden crossfire desteği olmayan anakart ta tek gpu çalışıyordu kart

arkadasım denemedim ama böyle bir durumunun imkanı yok ya kart sorunludur yada anakart [sacma bir durum olusturuyor] ayrıca yukarda da söylendigi gibi plx yongası tam ortadaydı ve yine aynı görevi yapıyordu HABERLESME!

bildiğinizi okuyun bir şey demiyorum...

• ben 4850 crossfire yaptım gerçekten cok ama cok memnunum.
  • çift gpu'lu kart tek gpu'ya rakip olmamalı tabi..Ama akıl var fikir var,,4850x2 gtx 280'den daha ucuz ve daha performanslıysa millet napsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik

Bu resim herşeyi açıklıyor.

+1 ve ordaki tüm değerler birebir cıktı 4850x2 hakkında sonuc almadık tabi ama herhalde o da diğerleri gibi verdigin resme es degerde performans cıkarıcaktır

• quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

nVidia'nın fiyatlarına çok büyük etki edecek bu kart...

Walla yer yerinden oynayacak gene Ati ortamı kızıştırmayı iyi bilior
  • olay budur hocam nvidia mı kaldı artık onlar gitsin işçi çıkarsın forever amd - ati radeon !!!
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.