Şimdi Ara

Ati Hd4870 sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • INTEL CORE 2 DUO E8400 3.00GHz 6MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ
    3 Gb DDR2 Ram
    Asus P5KPL - VM Anakart

Bu tür ana bileşenlere sahip olan bilgisayara 4870 almayı düşünüyorum. Önce 4850 almayı planlıyordum şimdi kararım 4870ten yana olmaya başladı. Sizce 4870 alarak hata yapmış olur muyum ? Yoksa memnun kalır mıyım ? Çünkü çok uyumsuzluk hikayeleri duydum ve okudum.

Burada zaman geçirenlerden ve bu konuda daha tecrübeli olanlardan yardım almayı farz görüyorum, bi el atıverin -)

• 1 senedir hd4870 kullanıyorum tüm oyunları full detayda oynadım oynuyorum da. Ama şunu söylemek zorundayım, bazı oyunlar nvidia optimizeli yapıldığı için 4870ten daha düşük bir nvidia kartı bu oyunlarda daha iyi performans veriyor. misal crysis, gta4 vs... O yüzden ben şuan ekran kartı alsam tercihimi nvidiadan kullanırdım. şuan tul vtx 4870 512mb olanı 244tl ama sana tavsiyem biraz daha üzerine para koyup gtx 260 alman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msw

1 senedir hd4870 kullanıyorum tüm oyunları full detayda oynadım oynuyorum da. Ama şunu söylemek zorundayım, bazı oyunlar nvidia optimizeli yapıldığı için 4870ten daha düşük bir nvidia kartı bu oyunlarda daha iyi performans veriyor. misal crysis, gta4 vs... O yüzden ben şuan ekran kartı alsam tercihimi nvidiadan kullanırdım. şuan tul vtx 4870 512mb olanı 244tl ama sana tavsiyem biraz daha üzerine para koyup gtx 260 alman.
    Hmm, pekii 400 Watt Power Supply yeterli olur mu ? - HIGH POWER 400W HIGH PERFORMANS POWER SUPPLY
    ( HPC-400-102)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrostBLade -- 27 Temmuz 2009; 2:32:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrostBLade

Hmm, pekii 400 Watt Power Supply yeterli olur mu ? - HIGH POWER 400W HIGH PERFORMANS POWER SUPPLY
    ( HPC-400-102)

Alıntıları Göster
    gtx260 için soruyorsan yeterli olmaz. kesin bilmiyorum ama senin sistem için en az 500-550watt lazım.
  • quote:

gtx260 için soruyorsan yeterli olmaz. kesin bilmiyorum ama senin sistem için en az 500-550watt lazım.

Alıntıları Göster
    Anlıyorum, ekran kartının yanında birde power supply almak lazım yani.
  • quote:

Maalesef öyle, zaten ekran kartının açıklamasına yazmışlar minimum 500watt gerekir diye. sen sağlama al işi 550-600 al bence. Ben 800watt kullanıyorum yeter mi yetmez mi diye düşünmüyorum artık bişey alacağım zaman
  • quote:

quote:

Maalesef öyle, zaten ekran kartının açıklamasına yazmışlar minimum 500watt gerekir diye. sen sağlama al işi 550-600 al bence. Ben 800watt kullanıyorum yeter mi yetmez mi diye düşünmüyorum artık bişey alacağım zaman

Alıntıları Göster
    Sanırım benimde böyle birşey yapmam gerekiyor. Şu powersupply her zaman PC'nin en önemli ama en unutulan parçası olmuştur. Bunun acısını çekiyorum şu an.

• quote:

Sanırım benimde böyle birşey yapmam gerekiyor. Şu powersupply her zaman PC'nin en önemli ama en unutulan parçası olmuştur. Bunun acısını çekiyorum şu an.

Alıntıları Göster
    hd4870 kullanıyorum gerçekten mükemmel bir kart. güncel oyunların hepsini yüksek detaylarda 1680x1050 çözünürlükte oynatıyor fazlasını istemiyorum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lethian

hd4870 kullanıyorum gerçekten mükemmel bir kart. güncel oyunların hepsini yüksek detaylarda 1680x1050 çözünürlükte oynatıyor fazlasını istemiyorum zaten.

Alıntıları Göster
    bende 1 yıldan biraz fazla süredir 4870 kullanıyorum.7 ay kullandığım 6600gt den sonra en uzun kullandığım pc bileşeni rekorunu elinde bulunduruyor şuan ekran kartı alacak olsam gtx275 ile 4890 arasında kalırdım sanırım. ama diğer arkadaşında önerdiği gibi 250 lira civarına 4870 alabilirsin gtx260 alana kadar gtx275 veya 4890 alınır diyebilirim hangisini alırsan al güle güle sorunsuz bi şekilde kullanırsın umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

bende 1 yıldan biraz fazla süredir 4870 kullanıyorum.7 ay kullandığım 6600gt den sonra en uzun kullandığım pc bileşeni rekorunu elinde bulunduruyor şuan ekran kartı alacak olsam gtx275 ile 4890 arasında kalırdım sanırım. ama diğer arkadaşında önerdiği gibi 250 lira civarına 4870 alabilirsin gtx260 alana kadar gtx275 veya 4890 alınır diyebilirim hangisini alırsan al güle güle sorunsuz bi şekilde kullanırsın umarım

Alıntıları Göster
    Başlığı Ati tercih sorunu olarak değiştirirsen iyi olur. Başlıktan ati kartl ile bir sorunun olduğu anlaşılıyor.
    Oyunların optimizesine göre kartların performansı değişiyor. Marka optimizasyonu olmayan oyunların çoğunda kartların performansı hemen hemen eşitken kült bir kaç oyunda Nvidia çok iyidir, bazı oyunlarda da Ati ler çok iyidir. (F/P oranına göre iyilikten bahsediyorum).
    Tercihini oynayacağın oyunlara göre yapman daha mantıklı.

• Şöyle Bir şeyde var evet dogru Nvidia nın destekledigi oyunlar gta 4 vb gibi oyunlarda ATi den Daha iyi olabilir Ama Ya ATi nin Destekledigi Oyunlar ? Hemen Söyleyim Devil May Cry 4 , Race Driver GRİD Vb oyunlardada Aşırı derecede ATi Önde bunlarıda unutmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruplikas

Şöyle Bir şeyde var evet dogru Nvidia nın destekledigi oyunlar gta 4 vb gibi oyunlarda ATi den Daha iyi olabilir Ama Ya ATi nin Destekledigi Oyunlar ? Hemen Söyleyim Devil May Cry 4 , Race Driver GRİD Vb oyunlardada Aşırı derecede ATi Önde bunlarıda unutmayın

oblivion la halflife 2 de de önde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nm1

quote:

Orijinalden alıntı: Ruplikas

Şöyle Bir şeyde var evet dogru Nvidia nın destekledigi oyunlar gta 4 vb gibi oyunlarda ATi den Daha iyi olabilir Ama Ya ATi nin Destekledigi Oyunlar ? Hemen Söyleyim Devil May Cry 4 , Race Driver GRİD Vb oyunlardada Aşırı derecede ATi Önde bunlarıda unutmayın

oblivion la halflife 2 de de önde

Alıntıları Göster
    Peki arkadaşlar, yardımlarınız için teşekkür ederim; fakat bir sorum daha olacaktı. umarım g31 chipsetli bir anakart ile problem çıkartmaz? Anakart pci-ex'i desteklediği sürece bir problem olmaz diye biliyorum fakat yinede chipset olayı kafama takıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrostBLade -- 1 Ağustos 2009; 2:28:54 >

• quote:

Peki arkadaşlar, yardımlarınız için teşekkür ederim; fakat bir sorum daha olacaktı. umarım g31 chipsetli bir anakart ile problem çıkartmaz? Anakart pci-ex'i desteklediği sürece bir problem olmaz diye biliyorum fakat yinede chipset olayı kafama takıldı.

Alıntıları Göster
    9800gtx+ veya üstü alırsanız mesela gtx 260 çok daha fazla verşim alırsınız.
  • quote:

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    sorunolmaz o anakart bayağı iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

sorunolmaz o anakart bayağı iyi

Alıntıları Göster
    Teşekkürler -) Sanırım kararımı gtx 260 üzerine yogunlaştırdım. Kimse sorsam gtx 260 diyor. Demek ki bi bildikleri var hehe.
  • quote:

Teşekkürler -) Sanırım kararımı gtx 260 üzerine yogunlaştırdım. Kimse sorsam gtx 260 diyor. Demek ki bi bildikleri var hehe.

Alıntıları Göster
    fost kardes

alacagin yada almak istedigin kart guzel ancak monitorun ne kadar buyuk ?

eger ki ufak bir sey ise hic almak git 4770 yada 4830 al hepsinden daha iyidir ancak buyuk ise misal 22 inch yada uzeri ise 4870 al parana yazik etme hem DX11 geliyor adim gibi biliyorum ki millet sirf DX11 li oyunlari oynamak yada denemek icin kartlarini satacaklardir

• quote:

Orijinalden alıntı: dark_town

fost kardes

alacagin yada almak istedigin kart guzel ancak monitorun ne kadar buyuk ?

eger ki ufak bir sey ise hic almak git 4770 yada 4830 al hepsinden daha iyidir ancak buyuk ise misal 22 inch yada uzeri ise 4870 al parana yazik etme hem DX11 geliyor adim gibi biliyorum ki millet sirf DX11 li oyunlari oynamak yada denemek icin kartlarini satacaklardir

Alıntıları Göster
    arkadaşım hd4870 de iibi kart gtx260 la denk değerlerde ama bana sorarsan hd4870 ancak powercolor alma kesinlikle.bios sorunu var powercolorun hd4870 lerinde ben aldım hala garantide

• quote:

power gayet yeterli 400w sistem bileşenlerini bilmiyorum ama şuan baktıgın ekran kartları yükte 100-150w ceker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasmoon -- 6 Ağustos 2009; 1:13:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.