Şimdi Ara

ATI HD 58x Serisi Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    HD5830 - HD5850 - HD5870

Araştırmalarıma göre 5850 almayı düşünüyorum. Yalnız bazı konularda çok fikir sahibi olmam gerekiyor.
    Üstte belirttiğim kartlardan hangisinin cf performansı yüksektir? 4830 gibi devrim yaratacak cf performansı olan
    bir kart var mı? 5970 düşünüldüğünde, ondan daha yüksek performansı 8x yada 16x cf kullanımı ile alabileceğim
    kart hangisi olur sizce?

Tekil performanslarda 5870 almaya değer mi?

Crossfire'da en iyi performans alabileceğim kendi soğutması olan amd ve intel çipsetli anakartlar hakkında da bilgilendirir misiniz?
    Bu işlemcilerden birini tercih edeceğim. (i5 , X4 , X6)

• 2* 5850 YADA TEK 5870...
  • özel soğutmalı al oc yaparsan %40 ve sonrasında elektrik süpürgesi gibi çalışıyor.
  • Kardeşim savurganlık yapmaya gerek yok tek bir 5850 şuan için her türlü oyunda programda fazlasıyla yeterli bir karttır.

Şuan 1 tane 5850 al eğer ilerde baktın zorlanıyor 2. 5850 yi alırsın.

Ama gidip 3-5 fps için 5850 den vazgeçip 5870 alma ufak bir dokunuşla zaten 5850,5870 oluyor
  • bencede 5850 alın oc edin 5870 yapın yetmeyince satıp o zaman cıkan yeni bişe olırsınız
  • 5870in fanı gtx480e göre cok daha fazla ses çıkarıyor ondan özel sogutmalı almanı öneririm.
  • bence tek 5850 alın şimdiki pek çok oyunu 1920*1080 de oynayabilirsiniz ayrıca fan sesinden rahatsız olanlara tavsiyem iyi bir kulaklıkla pc kullanmaları (oyun oynarken müzik dinlerken vs.. fan sesinden etkilenmemek adına )
  • Sadece hd5xxx değil bütün kartlar içindeki en iyi fiyat performans oranına sahip kartın hd5850 olduğunu düşünüyorum.
    Güncel oyunlarda (metro 2033 dx11 hariç) yüksek çözünürlük ve detaylarda gayet tatminkar bir performans verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Vayvalak -- 30 Nisan 2010; 18:31:11 >
  • acıkcası 5850 alıcaksan kesinlikle stok fanlı modelleri düşünebilirsin ,özel soğutma modellere fazla para verme bende kullanıyorum en fazla gördüğüm ısı 72C fanda %33 dü
  • HD4870 kullanıyorum şuan. Çok büyük farkları varmıdır? Ekran kartı testlerine baktım. Onu cf yapmakla ilgili bir düşüncem var ama bu sefer de yine oyun canavarı başka bir ekran kartı almam gerekecek.

Bir de ekran kartını oc yapmak nasıl oluyor? Bununla ilgili bir öğreti/tutorial mevcut mu? Link verebilir misiniz? Tehlikeli midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalweb -- 1 Mayıs 2010; 3:06:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.