Şimdi Ara

Ati Ekran Kartı Sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar; Anakart : Asus P4P800 X bu anakart ile Geforce 4 64MB Asus ekran kartı kullanıyordum Nvidia chipsetli. Bunu ben 1 hafta önce değiştirim, X1650 Sapphire ekran kartı ile bunun chipseti Ati. Benim sorunum oyunlara girdiğimde bilgisayarın restart atması yada oyundan çıkıp ATİ nin programının hata vermesi, format attım düzelmedi, ve şimdi yine aynı sorun var. Acaba anakarttım ATİ chipseti desteklemiyormu? Yoksa yapmam gereken başka birşeymi var? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• En güncel ATI Catalyst sürücüsünü yüklemeyi denedin mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

En güncel ATI Catalyst sürücüsünü yüklemeyi denedin mi?

Evet yükledim 20 Aralıkta çıkmış. 7.12 di yükledim yine aynı sorun. Acaba benim anakart destekliyormu? Ati yi. Yada ekran kartına 12v veren kabloda elektrikmi yok yoksa. Ama elektrik olmadan çalışırmı acaba kart? Fan dönüyor.
  • Bu konuda başka bilgisi olan yokmu acaba?
  • arkadaşım kartı git değiştir biran önce bence.1hafta önce 2600xt almıştım his ıceq birebir aynı sorunlar vardı ne yaptıysam çözemedim özellikle yüksek grafik isteyen oyunlarda ya hata veriyodu genelde de monitörü kaptıyodu ya ben reset atıyodum ya da biraz bekleyip kendisi resetliyodu.belki seninki başka bi donanımdan da kaynaklanıyo olabilir ama ben kendi sorunumu gözümle de gördüğüm için karttan olduğundan emindim ve gidip değiştirdim 2gün önce msı 8600gts aldım.seninki agp galiba dimi?
    anakartın atiyi desteklememesi gibi bişey olamaz.restart haricinde vpu recover hatası mı veriyo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 21 Aralık 2007; 12:53:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak_okan

arkadaşım kartı git değiştir biran önce bence.1hafta önce 2600xt almıştım his ıceq birebir aynı sorunlar vardı ne yaptıysam çözemedim özellikle yüksek grafik isteyen oyunlarda ya hata veriyodu genelde de monitörü kaptıyodu ya ben reset atıyodum ya da biraz bekleyip kendisi resetliyodu.belki seninki başka bi donanımdan da kaynaklanıyo olabilir ama ben kendi sorunumu gözümle de gördüğüm için karttan olduğundan emindim ve gidip değiştirdim 2gün önce msı 8600gts aldım.seninki agp galiba dimi?
    anakartın atiyi desteklememesi gibi bişey olamaz.restart haricinde vpu recover hatası mı veriyo?

Ati nin programıda nadirde olsa hata veriyor.Sanırım oda Vpu Recover di. Evet benim kart AGP peki sizin önereceğiniz bir AGP kart varmı?

• 7600gs olur bence ama ddr3 olanı var mıydı bilmiyorum senin 1650pro ddr2 mi 3 mü?2dir büyük ihtimal...
    yanlız arkadaşım senin sorun da benimkiyle aynıdır demiyorum ama aman dikkat.1650pro kullananlara sormak lazım mesela benim bi arkadaşımda vrdı onda bi sorun olmamıştı sanıyorum.2400 ya da 2600olsa sorun kesin odur dicem ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 21 Aralık 2007; 13:08:34 >
  • quote:

7600gs olur bence ama ddr3 olanı var mıydı bilmiyorum senin 1650pro ddr2 mi 3 mü?2dir büyük ihtimal...
    yanlız arkadaşım senin sorun da benimkiyle aynıdır demiyorum ama aman dikkat.1650pro kullananlara sormak lazım mesela benim bi arkadaşımda vrdı onda bi sorun olmamıştı sanıyorum.2400 ya da 2600olsa sorun kesin odur dicem ama...

DD2 ayrıca, benim anakart AGPX8 destekliyor.
  • bilgim yok o kartla ilgili ama özellikler bayağa iyi görünüyo.ekran kartı satın alma rehberi var oraya bi bak istersen
  • Tamam teşekkürler.
  • quote:

http://www.hardwaremania.com/forum/donanim/ekran-kartlari/6800xt-bilgisi-olan-var-59987.html

mutlaka oku

Yalnız konu 1.bucuk senelik. Sapphire nin forum sayfasınada girdim bakalım oradan nasıl bir cevap alıcam. Ati den nefret etmeye başladım. Nvidia yı özledim. Senin o söylediğin ekran kartı tavsiye nerede bulamadım?
  • hangisi?
  • quote:

http://urun.gittigidiyor.com/Palit-7600GS-Sonic-256-DDR3-8X-AGP-KARGO-BENDEN_W0QQidZZ6959394

Ben bu kartı aldığım yere götürsem büyük ihtimal bana paramı vermeyecek ve bana başka bir kart al diyecektir. O yüzdenwww.vatanbilgisayar.com dan bir kart seçmem lazım.

• vatan bilgisayardan mı aldın?ben de ordan almıştım 2600xtyi evet değiştirirsin para iadesi olmaz malesef
  • quote:

vatan bilgisayardan mı aldın?ben de ordan almıştım 2600xtyi evet değiştirirsin para iadesi olmaz malesef

İşte oradan bir kart seçmem lazım senin o siteden bir tavsiyen varmı ?
  • 7600gs var arkadaşım ama ddr2 ddr3 olsa daha iyi olurdu.senin kart niye öyle yaptı acaba.psu flan kaç watt?
  • bi de format attın mı pcye yeni ekran kartı için?faydası olabilirdi belki.bu arada vatan computer açık bugün
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.