Şimdi Ara

athlon yerine X2 (ne kadar fark olur?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AMD 3200+ (2.5ghz)(S939)
    asus a8n-e anakart
    256mb gddr3 7600gs sonic
    1gb kingston ram

işlemcimi değiştirip amd X2 almayı düşünüyorum ama merak ettiğim bi nokta var, ne kadar performans artışı sağlarım X2 işlemciyle? oyunlarda fps farkı olur mu olursa ne kadar olur? ona göre değiştirip değiştirmemeye karar vericem.

• benimde merak ettiğim bir soru
  • AMD Athlon64 Venice 3000+ (1800@2500) kullanıyordum.1 hafta önce X2 4200 (2200@2530) aldım.Çoklu uygulamalar dışında ,pek fark yok.Arkada mp3 dinlerken ne biliim Autocad kulanıyorum.İntertnetten dosya indiriyorum bi tek böyle anlaşılıyor farkı
    Yoksa hemen hemen ayn.Süper pi sonuçlarıda neredeyse aynı.Ama arkada süper pi alırken DH'ye hiç kasmadan girmek daha önce hayaldi
  • ya hayır süper pi alırken dh ye girmenin mantığı ne onu da bi söylesen ???

Süper pi yi sistem göçecek mi acaba diye mi yapıyorsun oc den sonra yoksa :)
  • bende 3000 den x2 4000 e geçtim x1950 pro ile 3700 civarı alıyorken şimdi 4700 civarı alıyorum 3dmark2006 da o.c ile 5000 i geçerim..
  • benim de en çok merak ettiğim oyundaki performansı. yoksa iki kastıran işlemi aynı anda yapabilmek gibi bi niyetim yok.
    groll, aldığın puan farkı işlemci puanından mı geliyor yoksa oyunlardaki fps miktarında artış var mı? onu söylersen açıklayıcı olur. işlemci puanına değil fps ye ihtiyacım var çünkü :)
  • Stabiliteyi böyle test ediyorum
    Bi ara orthos yaparken internete girdim 1 saat boyunca tık demedi
    Tek pencerede işlemci tam yüklüyken masaüstü simgelerine bile tıklayamazdım.Nfs prostreet kurdum en fazla 5 fps fark ettirdi
  • o zaman gerenksiz şimdilik.
    teşekkürler bilgi için
  • quote:

Orjinalden alıntı: saprofit

o zaman gerenksiz şimdilik.
    teşekkürler bilgi için

bir de şöyle düşün: tam şimdi gerenkli diye düşündüğün de, uygun işlemci bulamamak gibi bir durumla karşılaşabilirsin
  • gece uyumayıp dvd yazıp dizi izleyen biriyim
    bir dizi yaklaşık 4 dvd ediyor.
    sürekli emule açık
    eskiden emule açıkken aynı anda hem dcd yazıp hem dizi izleyince goruntude arada donmalar yavaşlamalar oluyordu.
    şu an oyle bir sorunum yok.hatta a64 3000 ile 2800mhz yi gormüştüm stok fanla ama x2 3800+ ile bu imkansız.
  • Bence şu an gerekli asıl.Bende de 3700sd+ var,nfs prostreet'te düşük ayarlarda 70 fps almama rağmen anlık kasmalar oluyor ve bu işlemci kaynaklı.Ben x2'den ziyade opteron almayı düşünüyorum.Hatta sipariş verecektim ama DFS'nin sitesi abuk abuk hatalar verdi.Bir-iki güne telefon edeceğim.İhtiyacın olduğu zaman 939 pin işlemci bulamama ihtimalin yüksek.Şu an bile sipariş üzerine getiriyorlar.O yüzden elini biraz çabuk tutmalısın.
  • Arkadaşlar açıklamış olayı ama ben toplayayım. Arka planda 2 program açıkken oyuna girersen fps olarak çok farkede ve takılmalar olmaz. Dvd yazımı encode vs çoklu ortam uygulamalarının hepsi x2 de iyi çalışır. Diğer yandan 1 sene sonra x2 sc939 zor bulursun. tabii ikinci el olarak durum değişir. Ama tek çekirdek işlemci daha iyi o-c olur ve x2 ye yakın performans verir.
    Bunun birde os ayağı var yakında vista ya geçiş kaçınılmaz olacak o zamanda x2 veya opty lazım olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.