Şimdi Ara

Asus Zenfone 2 Laser Dokunmatik Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Telefonu 2-3 gün önce aldım.Tabii ki ilk olarak 6.0 a güncelledim tüm güncellemelerini yaptırdım kırılmaz cam ve kılıf aldım bir de.Fakat telefonumda dokunmatik arada bir sapıtıyor.Kendi kendine üstten panel açıyor.Rastgele bir yerlere basıyor ve ben ekranı açıp kapatıncaya kadar da düzelmiyor.Açıkçası acayip sinirimi bozdu bu olay.Sizce yazılımsal mı donanımsal mı yoksa taktırdığım kırılmaz camla alakası varmı?Ve sizce garantiye göndermeli miyim?Yardımcı olursanız sevinirim.

• Halay Çeken Astronot kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşım , şu anda aynı sorun benim telefonumda var , siz nasıl çözüm buldunuz acaba ? şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: guneyingunesi

merhaba arkadaşım , şu anda aynı sorun benim telefonumda var , siz nasıl çözüm buldunuz acaba ? şimdiden teşekkür ederim

Hocam bu sorunu çözemedim ben ve sanırım kronik bir sorun.

Ben üzerine 100 tl koyup zenfone max alacağım.Size de aynısını tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ekran koruyucuyu çıkarmayı denediniz mi acaba? bir kaç yerde kırılmaz ekran koruyucunun sebep olabileceği yazıyordu ..
  • guneyingunesi G kullanıcısına yanıt
    Hocam inanın her şeyi denedim.Hard resetinden tut kılıfı çıkartmaya kadar her şeyi yaptım ama kar etmedi.Sanırım cihaz ısınınca bu sorun meydana geliyor ama ne olursa olsun bu göz alınması gerek telefon tasarlanırken.Yani uzun kullanımda sorun çıkartmaması lazım ve ne yazık ki çıkarttı.Belki de atıyorum sadece 1000 tane Zenfone 2 Laser modelinde bu sorun vardır ama bana sorunlu olanı denk geldi size denk geldiği gibi.

Size tavsiyem 14 günü geçirmeden para iadesi alıp başka bir modele yönelmeniz.

Bu arada Asus'un teknik servisi çok iyi olmasına rağmen eğer internetten aldıysanız biraz uğraştırabiliyor.O yüzden günü geçmeden hemen kargoyla yollayın telefonu.

Tabii benimki sadece öneri,bu şekilde de kullanan var telefonu.Seçim sizin.
  • Laser ın hangi modelini kullandığınızı belirtmemişsiniz.
    Zenfone Laser 5" kullanıcıları için bu dokunmatik sorunuyla ilgili bir güncelleme yayınlanmış. Ota üzerinden dağıtılmış.
    Ben 5,5" kullanıyorum ve bahsettiğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım. Sadece şarjdayken birkaç defa oldu dokunmatiğin yanlış tıklama olayı. Onu da birçok telefonda yaşadığımdan sorun etmedim.
    Şarj aletinin verdiği akım yüksek geldiğinde dokunmatik ekranlar bu şekilde kararsız tepkiler verebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Laser ın hangi modelini kullandığınızı belirtmemişsiniz.
    Zenfone Laser 5" kullanıcıları için bu dokunmatik sorunuyla ilgili bir güncelleme yayınlanmış. Ota üzerinden dağıtılmış.
    Ben 5,5" kullanıyorum ve bahsettiğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım. Sadece şarjdayken birkaç defa oldu dokunmatiğin yanlış tıklama olayı. Onu da birçok telefonda yaşadığımdan sorun etmedim.
    Şarj aletinin verdiği akım yüksek geldiğinde dokunmatik ekranlar bu şekilde kararsız tepkiler verebiliyor.

Ben de 5.5 olan modelini kullanıyordum ve sarjdayken olmadı bu sorun ve 1 kez değil defalarca tekrarlandı.Ve telefon günceldi.

Kusura bakmayın ama ben parayı veriyorsam asusun da bana sorunsuz bir cihaz satması gerekiyor.Para kolay kazanılmıyor bu devirde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halay Çeken Astronot -- 27 Ağustos 2016; 20:32:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Halay Çeken Astronot

quote:

Ben de 5.5 olan modelini kullanıyordum ve sarjdayken olmadı bu sorun ve 1 kez değil defalarca tekrarlandı.Ve telefon günceldi.

Kusura bakmayın ama ben parayı veriyorsam asusun da bana sorunsuz bir cihaz satması gerekiyor.Para kolay kazanılmıyor bu devirde.

Paradan bahsetmedim ben de zaten, nerden çıkarttınız o konuyu anlamadım.

Sizin cihazda ayrı bir durum olabilir çünkü cihazın ana konusu ile Laser serisinin ana konusu da dahil ilk defa sizden ve diğer arkadaştan bu sorunun yazıldığını görüyorum.

Bahsettiğim gibi yüksek akımlı şarj cihazlarıyla şarj ederken bu tip sorunlar olabiliyor. Farklı markadalarda denk geldim. Kendi şarj aletleriyle o kadar ekrana dokunulmayacak gibi bir durum olmuyor. Cihazınızda sıvı teması gibi bir durum varsa bahsettiğiniz olay olabilir.

Bir de aynı sorunu Android 5.0 ile yapmıyorsa yazılımsal bir sorununuz var demektir. Cihazı sıfırladığınızı söylüyorsunuz ama birşeyler eksik demek ki. Adb sideload ile tekrar kurulup wipe cache yapılması sorunu çözerdi diye tahmin ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Halay Çeken Astronot

quote:

Paradan bahsetmedim ben de zaten, nerden çıkarttınız o konuyu anlamadım.

Sizin cihazda ayrı bir durum olabilir çünkü cihazın ana konusu ile Laser serisinin ana konusu da dahil ilk defa sizden ve diğer arkadaştan bu sorunun yazıldığını görüyorum.

Bahsettiğim gibi yüksek akımlı şarj cihazlarıyla şarj ederken bu tip sorunlar olabiliyor. Farklı markadalarda denk geldim. Kendi şarj aletleriyle o kadar ekrana dokunulmayacak gibi bir durum olmuyor. Cihazınızda sıvı teması gibi bir durum varsa bahsettiğiniz olay olabilir.

Bir de aynı sorunu Android 5.0 ile yapmıyorsa yazılımsal bir sorununuz var demektir. Cihazı sıfırladığınızı söylüyorsunuz ama birşeyler eksik demek ki. Adb sideload ile tekrar kurulup wipe cache yapılması sorunu çözerdi diye tahmin ediyorum.

Hocam eyvallah sağolun da hard reset işlemlerini vs. uyguladım zaten.Sıvı teması hiç olmadı ve hep kendi sarj cihazıyla şarj ettim.Demekki fabrika çıkışlı bir sorun ki asus da değişim/iade raporu verdi.

Para olayı da sizinle alakalı değil yanlış anlamayın.Sadece zar zor kazanıp verdiğin parayla aldığın telefonda böyle bir sorun çıkması canını sıkıyor insanın.Biraz doluyum yani bu konuda.Kusura bakmayın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.