Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum beni uğraştırdı fakat uefi ile kurmayı başardım.Add new boot optiondan bi ayar yapmıştım pek hatırlamıyorum
  • Belegurth kullanıcısına yanıt
    O linki inceledim USB'yi de o linke göre hazırladım zaten tek sıkıntım Bios ayarlarında tam olarak hangi menüde ne yapacağım Bios bilgisayardan bilgisayara değişebildiği için oradaki örneklerle bizimkisi tam uymuyor Javier boot menüsünde legacyi disable yaparak oluyor dedi ama boot menüsünde legacy seçeneği yok resimde olduğu gibi.

Edit: Tamamdır hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caqqdas -- 10 Eylül 2014; 19:06:19 >
  • Driver için ilk yolu denedim herşeyi yazdım kaydete basıyorum geri dönüp tekrar baktığımda kaydedilmemiş nasıl düzeltirim bunu
  • sokrates41 kullanıcısına yanıt
    asus44 A kullanıcısına yanıt
    Daha önce hiç duymadım oyunu, official sitesinde ise oyun paralı görünüyor.

@asus44 Peki bütün adımları uyguladıktan sonra kurmayı denedinizmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belegurth -- 11 Eylül 2014; 1:53:42 >
  • caqqdas C kullanıcısına yanıt
    Hocam secure bootu enabled yapıp içindeki not installed seçeneklerini installed yapmanız gerekiyor. İyi incelediğinizde install all gibi bişey bulursunuz. Sonrası UEFI disk ile windows 8 kurmak zaten.
    Edit: Biosa girip yapmanız gerekenler için resim çekip bu mesaja ekliyecem.
    Edit-2: Evet başlayalım.
    Eğer UEFI diskinizi hazırladıysanız, bilgisayarı yeniden başlatıp F2 tuşu ile biosa girelim ve security sekmesine gidelim.
     Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Uyarı: Arkadaşlar eğer sisteminiz legacy boot üzerine kuruluysa bu ayarları yaptıktan sonra sisteminiz açılmayabilir, o yüzden UEFI kurulum için diskinizi hazır tutun.
    Uyarı-2: BIOS'ta Boot sekmesinde Launch CSM ayarını da disabled yapmanız gerekliymiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRHe4D -- 10 Eylül 2014; 20:54:44 >

• Kurmayı denedim.2.yöntemi not defterini değiştirmeden denedim çalışmadı ilk yöntemide denedim not defterinde adımları uyguladıktan sonra kaydete basıyorum not defteri kapanıyor geri bakıyorum kayıt olmamış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asus44 A kullanıcısına yanıt
    İlginç, bu tarz bir sorunla karşılaşmadım maalesef ne yapabiliriz bilemedim şimdi.
  • hocam oyun 600 mb gözüküyor ama ona aldanmayın yükleyince baya yer kaplıyor ve grafikleri çok iyi . Bu oyun yeni sayılır ondan duymamışsınızdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokrates41 -- 11 Eylül 2014; 14:20:21 >
  • sokrates41 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu oyunun sistem gereksinimlerine baktımda, asus x550jk en üst ayarlarda herhangi bir sorun olmadan çok rahat bir şekilde çalıştırır kuşkunuz olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belegurth

Hocam bu oyunun sistem gereksinimlerine baktımda, asus x550jk en üst ayarlarda herhangi bir sorun olmadan çok rahat bir şekilde çalıştırır kuşkunuz olmasın.

Anladım hocam peki i5-4200h oyunlarda yeterli performans sağlar mı ? Birde klavyede aydınlatma var mı ?
  • Ben de bu sabah aranıza katıldım. İlk izlenimim gayet iyi oldu. Klavye sıkıntı sanki biraz. Yine de bu fiyata en iyisini aldığımı düşünüyorum. Zaten oyun oynarken gamepad kullanan birisiyim pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • i5-4200h yani 4. nesil HD 4600 olan bu işlemci oyunlar için oldukça iyi bir yeterliliğe sahiptir. Klavyede aydınlatma yoktur.

@OziLy Hayırlı olsun, ekliyorum sizide kullanıcı olarak ohalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belegurth -- 10 Eylül 2014; 21:22:40 >
  • Sanırım securebootu enable yapmadım ama UEFI yaptığımı düşünüyorum boot ederken Sandisk ve UEFI sandisk diye ayrı ayrı sordu UEFI Sandiski seçtim. UEFI kurup kurmadığımızı anlamanın bir yolu var mı şu an =) Bu arada beni de ekleyebilirsiniz kullanıcılar kulubüne.
  • WaRHe4D kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş hocam bunuda konuya ekliyorum
  • Arkadaşlar manuel olarak directx kurulumu felan yapmamız gerekiyor mu ?
  • Merhabalar ben de şimdi siparişi verdim :) . solid-catia-autocad gibi çizimlerde kullanacağım , arada LOL kaçamağı da yaparım tabi :) . umarım pişman olmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: albayhalil

Arkadaşlar manuel olarak directx kurulumu felan yapmamız gerekiyor mu ?

win 8.1 kurdu iseniz directx ve .net framework kurmanıza gerek yok
    win 8 de aynıdır diye tahmin ediyorum
    o sürümü kullananlar cevap verebilir
  • caqqdas C kullanıcısına yanıt
    Var hocam disk yönetiminde Durum yerinde "Sağlam (EFI Sistem Bölümü)" yazıyorsa UEFI kurulum yapılmış demektir.
  • OplusA kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun şimdiden hocam. Henüz denemedim ama bu işlemci autocad ve solidworksu kaldırır. Catia programını henüz görmediğim için ne kadar render gerektirdiğini söyleyemem.
    Edit: LOL'de en yüksek ayarlarda bile sıcaklık 65 dereceyi geçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRHe4D -- 10 Eylül 2014; 22:35:16 >
  • beyler beni bi aydınşlatırmısınız çok anlamadım normal kurulum yaptım uefi değil uefi nin artıları neler? fark varmı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.