Şimdi Ara

Asus TUF B350M PLUS anakart 3600mhz ram çalıştırır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anartım ASUS TUF B350M Plus.

Kendi internet sitesinde ilk çıktığı dönemden bilgiler mevcut misal RAM olarak aşağıdaki eklediğim fotoğraf da düz 2666 ya kadar ve manual O.C ile 3200'e kadar çıkıyor bu manual O.C mi yoksa D.OC.P mi kastediyor bilmiyorum ama şu an G.Skill 2x8 2400MHz RAM'leri ben manuel O.C ile 3200MHz 16-17-17-18-38 CL değerleri ile kullanıyorum 1.35v ile.

Şimdi asıl sorum şu ben 3600MHz bir RAM almak istiyorum bu anakarta takınca çalışır mı? Çünkü bu anakart ilk çıkıtığı günden bu yana BIOS güncellemeleri aldı ve en son aşağıda attığım fotoğraf da çok yüksek frekanslara kadar seçmeme izin veriyor bu liste 7000'lere kadar gidiyor tabii olmaz onlar belki ama 3600MHz RAM aldığımda bu anakart çalıştırır mı? İşlemcim Ryzen 5 5500.

Gerekirse manual O.C de yapabilirim veya bilmiyorum D.OC.P seçtirir mi? cpu/ram destek kısmında RAM tablosu vardı ama o kadar karışık ki anlatamam zaten en son 2018 de güncellenmiş normalde şu an kullandığım RAM bile yok.

Deneyimli bir arkadaş veya B350 bir anakart ile bu şekilde bir olay yaşamış deneyen biri bilgi verirse çok sevinirim. Malum RAM deneme şansım yok alınca da açıp tekrar iade edemem.

Altta ki resim kendi internet sayfasındaki resim ama güncel değil yani ilk çıktığında ryzen 1000 lere destek vardı sonra 2000 sonra 3000 derken 5000 e bile destek geldi. ilk bioslarda bu frekans yerinde bu kadar seçenek de yoktu? sizce çalışır mı?

• ben kendim cevap vereyim belki birinin işine yarar evet normalde OC ile 3200 max destek verir diye yazıyor kendi sitesinde ama 3600 çalıştırdı sorunsuz bir şekilde ve performans artışı da var.

demek ki bios güncellemesinde destek verdi belki ilk zamanları yapmak istesem olmayabilirdi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.