Şimdi Ara

ASUS TA250 Ucuz ve sadece modding!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar ister can sıkıntısı diyin ister bu cocuk sıyırmış diyin ama bir şekilde bitirdim modding işlemini...
    kullanılan malzemeler kabaca,

fan kontrolu için
    swich (anahtar 6 pin li)
    ledler ve 270 ohm direnc
    başkada birşey yok :)
    kullanılan devre:

yine burada bir arkadaşımız yollamış forum sayfasının birinde;

ayrıntıları ile anlatmayacağım ; kasa fanı kontrol devesinin bitmiş ve ön yüze eklenmiş hali;

http://img126.imageshack.us/img126/6195/dsc010114gi.jpg

şu anda yeşil yani 5 volt da çalışmakta kasa fanlarımız... :)

bu moddin değil aslında gelelim şimdi ta250 yani bu basit kasayla nasıl moddin olur, amaç öyle süper uv ler takıp birşeyler yapmak değil en ucuza en fazla ne yapılabiliri göstermek, üstelik hiç bir elektronik bilgisi olmadan;

ta250 kasaların ön aly yüzleri ızgaralıdır ve arkada panel kağaından kaynaklı bir boşluk vardır oraya biraz led koyayım dedim ;

bu ledleri önce bir kağıda yerleştirip 270 ohm luk dirençlerle birbirine bağladım, özellikle kartona yakın kuşe kağıt kullandım ki hem delme işlemi kolay hemde esnek olsun diye;
    http://img181.imageshack.us/img181/9522/dsc010065mp.jpg
    http://img126.imageshack.us/img126/7026/dsc010052od.jpg
    ızgarayi çıkartıp oradaki 6 genlerden şekkiller çızebilirsiniz ben zYz yaptım tercih sizin.

sonra bu kadar olmasın dedim ve yine can sıkıntısından 3 tane mercekli mavi led kullanaracak ve ön panele delikler açarak bu mavi ledleri taktım,

fan kontrolü hariç yanan bütün ledler 5.2v luk bir adaptör tarafından çalıştırılmaktadır, ve baneldeki ledi olmayan 3. anahtarda bu ledlerin anahtarıdır, bu işlemleri yaparken yalıtıma çok dikkat etmelisiniz arkadaşlar, ben bant kullanmadın ısınınca daralan kablodan kullandım ve oldukca iyi bir yalıtım malzemesi...

unutmadan ta250 kasanın arkasındaki eksoz ızgaraları oldukca sivri ,tırtıklı bir yapıya sahip ve fanlar max devirdeyken oldukca ses yapan bir yapı bunun çözümü ızgaraları söküp yenilerini takmak

şimdi toplam maliyet her şeyi ile birlikte (fanlar hariç) 10 ytl leyi geçmedi arkadaşlar;
    bu başlıktan aldığımız ders; ucuz maliyetli güzel ve ya değişik işler yapılabilir, üstelik bu işi bilmeniz de gerekmiyor,
    ben bunun yapılabileceğini gösterdiğime inanıyorum, dilerim bu işlerin gerisi gelir...
    sonra bir önerdi, benim pcnin kasası kapalı ama bu yan yanağı açık olan kasalar için arkadaşlar alacağınız 10 -15 tane mercekli mavi led ile en ufak ayrıntıya kadar aydınlatabilirsiniz kasanızı aslında denemek gerek

evet yorumları alayım, vakit ayırdığınız için teşekkürler.
    kimseye hava atmak, kasıntılık yapmak gibi bir derdim yok sadece insan istediği zaman her şeyi yapabilir, yeterki meraklı olsun, parası olmasada olur...
    Bu labaratuvar çalışması umarım bu işe meraklı insanlara fikir vermekte yardımcı olur...

Not: bütün malzemeleri alırken yanımda bulunan ve bir süre sonra ledlerin isimlerini unutup lap,leb gibi terimler kullanan canım arkadaşıma teşekkürlerimi yolluyorum, ayrıca bu bilgisayarın bu halini pavyona benzettiği ve sonugelmez gülümsemelere neden olduğu için kendisine sevgililerimi yolluyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzy5a -- 24 Ocak 2007; 3:52:29 >

• tebrıkler gercekten guzel olmuş. yan kapagı tas motoru ıle kesıp plekıde sılıkonla tutturup ıcıne uv boyalı fanlan cpu eksoz fanlarını boya bıde uv lamba tak tam olur
  • kardeş ellerine sağlık çok ucuz ve çok güzel.güle güle kullan dvmını bekliyoruz
  • gece klübü gibi olmuş hehe çok iyi devamm
  • ufo gibi olmuş sadettin teksoyu ara bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahho88

ufo gibi olmuş sadettin teksoyu ara bence

• mod yapamak için yüksek maliyetlere gerek yok :D
  • iyi düşünmüşsün hakikaten güzel tasarım tebrikler!

• tebrikler güzel olmuş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.