Şimdi Ara

Asus Striker II Formula - Overclocking

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asus Striker II Formula moboya OC yapan var mı?
    Burada çok güzel ingilizce içerikte bir çalışma var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinson -- 10 Mart 2008; 10:37:45 >

• Ben biraz kurcaladım güzel bir mobo ama bios'unu sevmedim çok karışık geldi bana
    Harıl harıl FSB çarpanlarını aradım bios'da ama bir türlü bulamadım, en sonunda biraz araştırma yaparak öğrendim
  • Evet epeyce karışık ama o sitede çok bilgi var bu konuda. Bakalım akşam deneyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT

Ben biraz kurcaladım güzel bir mobo ama bios'unu sevmedim çok karışık geldi bana
    Harıl harıl FSB çarpanlarını aradım bios'da ama bir türlü bulamadım, en sonunda biraz araştırma yaparak öğrendim

ShaRLooT birkaç sorum olacak izninle. Aklımda olan boardlardan biride bu. Alına bakarsan Crossfire ve SLI arasında gidip geliyorum. Eğer SLI yapacaksam tam da seninki gibi bir sistem düşünüyorum. Striker II + 2x9600GT gibi.

- Board nasıl stabilite ve sorun çıkarma olarak?
    - OC konusunda nasıl dicem ama gerek yok sanırım imzada 8400 4.3 ghz günlük görünüyor. Herhalde daha fazla bir şey söylemeye de gerek yok..
    - Boardun en kötü yanı olarak ısınma problemi gösteriliyor. Sende bu problem ne durumda?
    - 2x9600GT den memnun musun? Tek karta göre ortalama yüzde kaç artış sağlıyor denedin mi hiç? Yoksa biraz daha kasıp 8800GT SLI mı yapmalı?
    - İmzanda gördüğüm kadarıyl RAID yapmamışsın. Nvida çip setleri RAID konusunda çok eleştiriyolar. Eğer sende yaparsan yakın zamanda test sonuçlarını paylaşırsan sevinirim. Ben bu ay sonuna kadar alıcam bir board. Eğer gerçekten ktüyse RAID olarak HDD yi direk tek 500 GB lık 32mb Seagate alırım.
    - Sen ne kadara aldın bu boardı? Ve verdiğin paraya değer mi sence? ( Not: Ben 304 dolar + KDV'ye alabiliyorum. Bu fiyat iyimidir?)
    - Son olarak gönül rahatlığıyla tavsiye edebilir misin? Yoksa bu kadar para harcama git bi X38 board al CF yap mı dersin?

Şİmdilik soracaklarım bu kadar. Kusura bakma biraz abandım sorulara ama buralarda Striker II hatta 780i SLI borad kullanan yok gibi bişiy. Yakaladınmı soracaksın de mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemizgi -- 11 Mart 2008; 9:35:03 >

• 4.30Ghz ABIT IP35 ile kullanıyordum imzayı değiştirmeyi unutmuşum (: Bu board ile overclock yapmak biraz zor ben 4Ghz'i geçemedim, biryerlerde yanlış yapıyorum ama nerde?
    Bence kaliteli bir X38 alıp CF yap daha mantıklı olacaktır. Zaten AT 38** serisi VGA'larının fiyatlarınıda düşürdü. 9600GT SLI daha deniyemedim bendeki 500WATT SILVERSTONE yetmiyor FSP 1010Watt PSU'mu bekliyorum bende testler için. NB ve SB gerçektende çok ısınıyor bunu anlamış değilim
    Ben testlere bakarak 9600GT SLI kurdum gaza gelip Triple Sli yaparım diye aldım bu board'ı ama 9600GT ile Triple Sli yapılıyormu bilmiyorum (: Açıklamalarda sadece 8800GTX,ULTRA ve 9000 serisinde Triple Sli yapılıyor yazıyor.

Benim bu anakarttan beklentim çoktu ama overclock yönü ile beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Ama şu konuda hemfikirim bir sürü ayarı var ve ben bi yerde birşeyleri eksik bırakıyorum o yüzden böyle bence. 1010Watt PSU gelince biraz inceleme sonrası Triple Sli yaparım büyük ihtimalle anakartı bunun için aldım sayılır.

Güzel yönlerinden birisi yanında harici bir ses yongası geliyor diğer onboard ses yongalarından çok daha iyi ses verdiği kaçınılmaz ve Cmos düğmesi kasanın dışına bakıyoryani makina boot etmediğinde pili çıkartmamama gerek kalmıyor

• Bakın burada ne var!! Fark %8.15
  • Oyundan oyuna perf. değişir kartlar arasında, mesela HL2 ve CSS'de ATI 3807x2 çok daha iyi değerler vericektir. ama Nvidia genel olarak daha başarılı (:
  • Sinson birde orada şöyle bir şey varki, o fark ortalama. 3DMark'ta Ati'ler genel olarak daha iyi zaten. O2 oyunu incelersek fark yüzde 20'lerden çok oluyor gibi. Buda epey ciddi bir fark ama.

İki 9600GT'yi 340 dolar civarına alabileceğimizide ekleyince, 450 dolarlık 3870x2 hiçde mantıklı gelmiyor bana. CF'de ise en ucuz 3870 225 dolar civarı.

Yani yine tek X2 fiyatına geliyor. Eğer boardun çokta fazla stabillik sorunu varsa varsın 4.00 ghz'de çalışsın sadece 8400. Zaten benim fazlasında gözüm yok.

ShaRLooT bişeyi söylemeyi unuttum. 9600 GT triple SLI destekliyor. Tüm 9xxx serisi gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemizgi -- 11 Mart 2008; 13:41:17 >
  • Ya P35 çipset ile 4.30Ghz günlük kullanıp bu anakrt ile 4Ghz e düşünce insan biraz sinirleniyor (:
    TRIPLE SLI 9600GT'de destekliyorsa ve benim PSU buna manii olmazsa en geç 2 ay sonra onuda yaparım
    Beni sinirlendiren olay ne yaparsam yapayım anakart 1800Mhz HT'yi geçmiyor buda 450FSB oluyor, çarpanı 9 da yapsam aynı 6 da yapsam aynı
  • Arkadaşlar bakın ne buldum, yararlı bir kaynak bence. Elemanlar OC değerlerini çok iyi excel tablosununa yansıtmışlar! Mutlaka inceleyin.
    Download the Striker Extreme Overclocking - Data Sheet v1.03 here!
  • En fazla 400 FSB yapmışlar bunlarda, yani berbat bir sonuç
  • quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT
    En fazla 400 FSB yapmışlar bunlarda, yani berbat bir sonuç

8400 Olsa bak sen o zaman gör neler yapacaklar :)
  • Yaw anandtech te yorumları okudumda. 780i leri yerin dibine sokuyolar. Stabilite ve overclock vede sıcaklık konusunda çok eleştiriyolar. Ben galiba paşa paşa vericem 200 doları X38-DS4 alıcam. Üstüne bi 3870 sonra bir tane daha CF'ye koşucam gibi arkadaşlar.

Oysaki ne küsel SLI yapıcaktık yaw. nVidia'ya koca bir inat edip Intel'le anlaşmadığı için SLI konusunda.
  • İntel tabanlı sistemlerde her zaman intel çipset alınır
  • Ben bu moboyu tutmadım arkadaşlar, elden çıkardığım commando nun gözünü seveyim.
    Şuna bakın bios dan yaptiğim ayarlarla elde ettiğim değerler: commando ile %50 oc ile bu ısıları hiç görmemiştim.

Şimdide değerleri sıfırladıktan sonraki hali yani çıplak haliyle: bu daha inanılmaz! :)

Şimdide şu meşhur CPU Level UP özelliğiyle E6700 değerlerine geçtikten sonraki değerler...
    Ahh bu terfi iyi olmadı bence (commando nun gözünü seveyim)

• NOCTUA NH-U12P yeni geldi, o yüzden zorlayamamıştım. Commando da sonuna kadar OC vardı. Doğrusu başka arkadaşlarında değindiğin gibi bu mobo da OC de çok ayrıntı var ve istediğimi henüz başaramadım. Deneyeceğim...
  • ShaRLooT
    Senin moboda E8400 için aşağıdaki FSB (QDR) Mhz deki alana sen kaç girdin?
  • 1900'e kadar çıktı ama stabill değildi.
    1850'de stabill ama ses kartından ses çıkmıyor
  • anakartın chipsetinin nforce oluşu fazla ısınmasına sebep oluyor. fazla ısı az overclock.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER
    anakartın chipsetinin nforce oluşu fazla ısınmasına sebep oluyor. fazla ısı az overclock.

Yoo bu doğru değil, kanıtım bu sitedeki bilgiler!

Şuan kullandığım işlemciyi ciddi seviyede oc yapmışlar. İşte resimler

Linkdeki siteden:
    Our final CPU overclock hit 3.66GHz although it was not stable at this speed. We had to drop down to 3.5GHz in order to reach a stable speed and benchmark Crysis but this is an excellent 1.42GHz overclock which is fantastic. As you might know Intel's Core 2 Duos are much better overclockers than AMD's recent processors. This overclock did raise our Crysis CPU bench from 32.5fps to 42fps which in Crysis an extra 10fps is an excellent number.

Görüldüğü gibi 3.66GHz de stabil değil ama 3.5GHz de süper. Sonuç olarak 1.42GHz fantastik vs. oldu diyorlar.

ShaRLooT
    Benim dediğim toplam değil birim başı değer, yani dediğim bus speed. Çünkü oraya toplam değil çarpım değeri yazılmalı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinson -- 14 Mart 2008; 15:58:38 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.