Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
6
Favori
35.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Freesync zaten 90 hz e kadar destekli oldugu icin cok ihtiyac duymazsiniz. Illa amd kart almanizada gerek yok. Yazildigi kadari ile monitor guzel fakat.
    Fakat panel pg279q nun ayni ureticisi olan au optronics. Sundan adim gibi eminim asus, pg279q da yaptigi kalite kontrol sallamasini bundada yapmistir.
    Monitoru alan bir arkadas olmadigi icin ancak uzaktan gorebildim. Inceleme imkanimiz olmadi yani. Eger gsync yada freesync farketmeksizin bir 279q alacaksaniz dikkatli arastirmanizi oneririm. En azindan gormeden incelemeden almayin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nedwish

Selamlar arkadaşlar monitörü iade ettim ASUS PG279Q stokta yok olsada aynı sorunlar devam edecek december modellerinde bile sorun yaşayanlar yeni bir monitör araştırırken ASUS MG279Q gördüm fiyatıda güzel ips 144hz 2k tek farkı Gsync yok Freesync var genelde her türlü oyunu oynarım arada sırada canım fps türü çeker bu monitörü alsam diyorum 980ti var elimde G-sync özelliğinin eksikliğini hissedermiyim herzaman fps oyunu oynamıyorum haftada enfazla 5saat bu konuda düşünceleriniz nelerdir şimdiden hepinize teşekkürler.

Gsync eksikliğini hissedersin. Bende bundan cok celıskı yasıyordum fakat suanda hissediyorum. Freesync'i kullanmak için AMD Polarisler adam akıllı cıkarsa direk ona gecicem. Buarada bildiğim kadarıylada MG279 en fazla 90HZ destekliyor Freesync'de.

• piyasada araştırdğıma göre exa ve arena bilgisayarda yok PG279Q yok. Pentanın elinde 5 tane outlet ürünü var. 1i teşhir 2si servise gidip gelmiş kalan 2side kutusu açılmış. Şuanda geleceğine dair birşey yok ama bakalım bekliyorum.
  • piyasada Acer XB270HU modelindende yok vallahi trde monitor kalmamış.
  • Yeni üretim PG279Q'lar 2-3 hafta içinde gelir stoklara arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkange

Yeni üretim PG279Q'lar 2-3 hafta içinde gelir stoklara arkadaşlar.

Kaynak nereden acaba?
  • Snaru kullanıcısına yanıt
    boğaziçi bilgisayar
  • Arkadaşlar merhaba,

ben yurtdışından bir PG279Q kaptım!

Bir süredir forumda yazdıklarınızı takip ediyordum ve aslında garanti kapsamı açısından, fiyat çok yüksel olsa da, Türkiyeden alacaktım.
    Ancak geçen hafta bir Viyana seyhatim oldu. Saturn'den almak istedim ancak 8-9 günlük bir süre verdiler. Sonuç olarak 20€ daha pahalı olan (869€) Conraddan sipariş ettim.
    Geldi, aldım, inceleme fırsatı olmadan Taxfree işlemleri yapıp uçak bagajına verdim (tabiki bagaja verince baya bir panikle sonuçları bekledim Istanbulda). Kutuda darbeler vardı ama içeri işlememiş.

Direk ilk iş evde siyah resim ve beyaz resim ile test ettim, beyazlar mükemmel, herhangi bir sarılık yok, beyazlar her seviyede aynı beyazlıkda. Siyah'da tipik BLB var, hemde 3 köşe de, biri baya belirgin. Ancak gerçekten simsiyah bir görüntü ve karanlık bir oda olmadan fark edilmiyor. Gsync açıp, 144hz ayarını yaptım ve oyunumu açtım: WOW! Görüntü dehşet güzel, ben hiç bu kadar iyi bir monitör kullanmadım hayatımda. Yani diğer monitörlerde hep bir eksiklik var, ya mhz düşük, ya ips değil, ya vs vs...IPS gerçekten çok çok iyi, benim için farklı açılardan da iyi görüntü önemli, herzaman tam önünde olmuyorum mönitörün. Yani kesinlikle herhangi bir garanti işlemini başlatmaya değecek bir durum yok, desktop ve oyunlarda hiç BLB belli bile değil.

Bir uyarı: daha önce 1080p'de oynadığım oyunları artık daha düşük ayarlarda oynamam gerekiyor, bir GTX 980 ıkınıyor resmen :) 4k hiç mantıklı iş değil! 1440p süper!

• quote:

Orijinalden alıntı: rwiera

Arkadaşlar merhaba,

ben yurtdışından bir PG279Q kaptım!

Bir süredir forumda yazdıklarınızı takip ediyordum ve aslında garanti kapsamı açısından, fiyat çok yüksel olsa da, Türkiyeden alacaktım.
    Ancak geçen hafta bir Viyana seyhatim oldu. Saturn'den almak istedim ancak 8-9 günlük bir süre verdiler. Sonuç olarak 20€ daha pahalı olan (869€) Conraddan sipariş ettim.
    Geldi, aldım, inceleme fırsatı olmadan Taxfree işlemleri yapıp uçak bagajına verdim (tabiki bagaja verince baya bir panikle sonuçları bekledim Istanbulda). Kutuda darbeler vardı ama içeri işlememiş.

Direk ilk iş evde siyah resim ve beyaz resim ile test ettim, beyazlar mükemmel, herhangi bir sarılık yok, beyazlar her seviyede aynı beyazlıkda. Siyah'da tipik BLB var, hemde 3 köşe de, biri baya belirgin. Ancak gerçekten simsiyah bir görüntü ve karanlık bir oda olmadan fark edilmiyor. Gsync açıp, 144hz ayarını yaptım ve oyunumu açtım: WOW! Görüntü dehşet güzel, ben hiç bu kadar iyi bir monitör kullanmadım hayatımda. Yani diğer monitörlerde hep bir eksiklik var, ya mhz düşük, ya ips değil, ya vs vs...IPS gerçekten çok çok iyi, benim için farklı açılardan da iyi görüntü önemli, herzaman tam önünde olmuyorum mönitörün. Yani kesinlikle herhangi bir garanti işlemini başlatmaya değecek bir durum yok, desktop ve oyunlarda hiç BLB belli bile değil.

Bir uyarı: daha önce 1080p'de oynadığım oyunları artık daha düşük ayarlarda oynamam gerekiyor, bir GTX 980 ıkınıyor resmen :) 4k hiç mantıklı iş değil! 1440p süper!

Monitörü vatan bilgisayardan almayi düşünüyorum sizce alayımı memnunmusnuz asus pg279q rog switch 165 hz den

Not : hocam monitorde 3d varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: yagokhan

dell S2716DG monitörü teslim aldım. Herhangi bir sıkıntı gözlemlemedim. 144 Hz gysnc gayet güzel.

Aldığınız monitör dell S2716DG tn panel değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

İps değil ise çöp yani kusura bakmasın kimse

Aynen bende onu diyecektim 2 bin 3 bin tl verip te tn panel kullanmak olacak iş değil.benim aradığım iki ürün var asus pg279q veya mg279q ikiside ips 144 hz ve üzeri biri nvida gsnc desteği diğeri mg279q olan ise amd freesnc destekli olan.

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam tn panel. Ben çok memnunum. Tavsiye ederim

• quote:

Evet hocam tn panel. Ben çok memnunum. Tavsiye ederim

Tr olan ürün linkini atabilirmisniz ?

• Tn ips panel tartışmaları biraz eksik kalmış. ips panel tabii ki image quality olarak daha iyi. Ancak burada panel tipi, düzgün kalibrasyon gibi etmenler devreye giriyor. Oyun harici grafik tasarım için kullanacak arkadaşlara en az 10bitlik ips panel tabii ki önerilir. Ancak oyun oynayacak arkadaşlar için ips panel tabiiki daha iyi olur ancak Yenileme hızı ve Gsync ya da freesync(90Hz sadece diye hatırlıyorum) daha ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple tn panel çöp demek yerine isterleri bütçeyi kullanım konusunu iyi değerlendirmek gerekir.

Bu linkten forumdan 3 kişi almıştık.

http://www.webdenal.com/dell-s2716dg-69cm-1ms-hdmi-dp-2560-x-1440-gaming-monitor_822817.html

• quote:

Bu linkten forumdan 3 kişi almıştık.

http://www.webdenal.com/dell-s2716dg-69cm-1ms-hdmi-dp-2560-x-1440-gaming-monitor_822817.html

Güzel özellikte monitör,ama ben kişisel görüşüm : '' IPS panel benim için vazgeçilmez '' tn panel hiç içime sinmiyor! deneyerek almak daha mantıklı çünkü : ölü piksel vs. çıkma ihtimali var tabi bu da şansa kalmış neyse hayırlı ugurlu olsun güle güle kullanın.

NOT: İki ürün arasında kaldım.ASUS MG279Q VE ASUS PG279Q,PG279Q olana karar verdim.yalnız okumalara bakarsak sorunlar olduğu söyleniyor yeni partlarını bekliyorum.

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=pg279q+mu+yoksa+asus+mg279q+mu

dehşet birşey, çok memnunum. özellikle farklı bakış açılardan hala iyi görüntü veriyor olması gerçekten çok büyük bir artı!

3d yok
  • rwiera R kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın.

Uniformity, BLB ve IPS glow için görseller eklerseniz görsel anlamda da bu monitörden hala umudu olanlar varsa onlara yardımcı olursunuz.
    quote:

Aynen bende onu diyecektim 2 bin 3 bin tl verip te tn panel kullanmak olacak iş değil.benim aradığım iki ürün var asus pg279q veya mg279q ikiside ips 144 hz ve üzeri biri nvida gsnc desteği diğeri mg279q olan ise amd freesnc destekli olan.

Freesync’in maksimum hz desteği 90 sanırım. Peki buMG279Q modelini Nvidia ile 144 hz olarak kullanmak mümkün mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Freesync’in maksimum hz desteği 90 sanırım. Peki buMG279Q modelini Nvidia ile 144 hz olarak kullanmak mümkün mü ?

Evet kullanabilirsiniz fresnc özelliği nvida nin karşılığı olan gsnc özelliğine denk örnek amd r9 390 ekran kartınız var maximum 90 fps de ekranda sabitleyerek yırtılma olmayıp oyun vs akiskanlik sağlıyor yani takılma lar olmuyor

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.