Şimdi Ara

Asus Rog Gl75vw aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sahibinden sitesinde Asus gl752 aldım kutusu açılmamış 3600 tl ye 17.3 inç 128 gb SSD var 1tb 7200 rpm hard diski var 8 gb ram var.Sonunda iki aydır Laptop arayışından kurtuldum. Türkiye de bu ayarda laptopu bu fiyata bulmak çok zor.Asus yetkili servisi aradım 1 yıl Türkiye de garantisi geçerli dedi. Herkese tavsiye ederim çok memnunum.
    Daha önce teknosa dan vn7 17.3 inç Nitro Black aldım hoparlör patlak çıktı değişim yaptılar yeni gelen cihaz da aynı sıkıntı vardı iade ettim hp gamıng 960m sılver modeli aldım kasası hasarlı çıktı ışık sızması vardı onu da iade ettım zaten kasası kalitesiz duruyor idi Türkiye de 3500 civarı ışık sızması olmayan sağlam kasalı 17.3 inç 960m li Laptop şans işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun1389000 -- 5 Eylül 2016; 20:27:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gl752vl değil sanırım 16gm ram olması gerekiyor diye biliyorum ama dediğin lapotda dediğin fiyata cok iyi almışsın
  • Evet hocam 8 gb ram SSD ye değişilir gl752vw modeli sızın dediğiniz modelden farkı 128 gb m2ssd ile geliyor ama 8gb ram var.Yalnız SSD ve ram yükseltmek çok kolay arkasında tek kapak var onu çıkarınca takılıyor imiş hem garanti bozulma olayı yokmuş hocam tavsiye ederim

• Benim aldığım arkadaş Antalya ya tatile gelecek imiş o sayede ertesi güne geldi denedim kontrol yaptım ekran hoparlör ondan sonra aldım satıcı çok ilgili sürekli getiriyor imiş

• tek farkı bi 8gm ram onuda dışardan alıp takmak mantıklı olur 17.3" alacak olsam bende burdan alırdım sıkıntı şurdaki ben 15.6" arıyorum :D sanırım bende asus gl552vl alıcam bakalım hayırlısı
  • Benim aldığım arkadaş getiriyor imiş hocam bayram sonrası yurt dışına gidecek isterseniz 15.6 inç olan modeli getirebilir ben alışveriş yaptım arkadaş çok iyi evime kadar geldi tatil yaparım hem dedi ilgili biri :D veya sahibinden sitesinde alabilirsiniz bulunduğunuz ilde var ise

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DetectiveFusco -- 9 Eylül 2016; 18:35:13 >
  • Tam bilmiyorum hocam ama Asus teknik servisinden sorgulattım Fransa dan ldlc diye bir teknoloji marketınden alımış.

• Diger farki vl modelinin 965m ekran karti, vw nin 960m. Ben vl modelini dusunuyorum nasil duydugunuz kotu bi durumu var mi beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jordan Belfort -- 6 Eylül 2016; 22:25:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jordan Belfort

Diger farki vl modelinin 965m ekran karti, vw nin 960m. Ben vl modelini dusunuyorum nasil duydugunuz kotu bi durumu var mi beyler

internetten baktığım kadarıyla 1 kişide touchpad sorunu olmuş aynı kişide bide ekran kartını 965m yerine 960m yaziormuş stickerinda cocuk deiştirmiş laptopu
    başka birindede ani fps düşüşü vardı hatta bu forumdandı fps düşüşüne çözüm buldumu bilemiyorum
  • Fps düşmesi 15.6 inç olan cihazlarda varmış bildiğim kadarıyla 17.3 inç olanlar için Fps düşmesi duymadım hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun bilgisayarı almak istiyorsanız kesinlikle 17.3 almalısınız hem oyun keyfi açısından hem de çözünürlük ve fps açısından 17.3 en idealidir. şahsen 15.6 da oyun oynarken bunalıyorım daha detay göremiyorum.
  • Hem de 17.3 inç ekranı olan Laptop kasaları daha az ısınıyor içerisinde hava sirkülasyon daha rahat olduğu için bu da termal hız düşürmeye engel oluyor fps düşmüyor hocam

• hocam aldıgız satıcının linkini atarmısınız banada 17.3 ich lazim.
  • hocam laptopla ilgili sorularim olacak cevaplarsaniz sevinirim.laptop aliminyum kasamì ve kac kg klavye alttan aydinlatmalimi sarjda degilken orta parlaklikta sarji ne kadar gidiyor. laptop cift fanlimi.Birde biliyorsunuzki 4 gb vramli msi gl72 var onu neden tercih etmediniz cevaplar icin simdiden tesekkurler.
  • Hocam Msi gl serisi kalite olarak Msi ın en kötü modeli Vatan pc de inceledim ekranı soluk kasa piyano Black sanki 1000 tl ye satılan giriş serisi notebook gibi. Pil olayına gelince çok gitmiyor uçak modunda Acer vn7 17.3 modeli 6 saat dayanıyor iken Asus gl752 5 saat dayanıyor orta parlak lık ve uçak modunda film izledim 3saat 45 dakika bitti. Zaten bu gamebook pilde performans alamazsın yine idare eder. Fan olarak tek fan var fakat yetiyor 55 dereceyi geçmiyor Antalya nın sıcağında ve fan sesi çok düşük.Kasa olarak ekran arkası metal fakat geri kalan kısımları plastik kadifemsi yüzeyi var sağlam rıjit kasası var esneme yapmıyor . Klavye ışıklı ve parlaklığı ayarlanabiliyor.Hoparlör olarak çok güzel bir ses sistemi var 2 hoparlör 1 subwoofer var ekran kalitesi çok güzel kontrast oranı yüksek. Ekran Kartı 2gb olması çok önemli değil oyun testlerine baktım 2-3 Fps fark etmiş o yüzden bu modeli aldım. Türkiye de bu cihaza en iyi altrnatif Acer aspire v7 792 Nitro Black modeli fakat piyasaya sürülen modeli i5 li 8gb ram ssd siz 5400 rpm hard diski ve 960 m li ssd takmak çok zor imiş 3600 tl ye ilk başta onu almıştım 3 defa değişim yaptım hepsinin sol hoparlör patlak çıktı en sonunda iade ettim bu cihazda hem ssd var i7, 7200rpm hard disk , ses sistemi ve arkasında iki kapak var garantisi bozulmadan sadece 1 kapağı çıkartıp ssd ve ram güncelleme özellikleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun1389000 -- 9 Eylül 2016; 23:57:54 >

• harun1389000 H kullanıcısına yanıt
    cevaplar için çok teşşekürler hocam açıkçası bazi dediklerniz beni gercekten çok şaşırttı benzeri olan gl 72 nin orta parlaklıktaki ipil performansi 2 saate yaklaşmıyormuş açıkçası 3.45 dakikalık performans gayet yeterli 17.3 inch laptop için. Ayrıca tek fan olmasına ragmen 55 derecede çok şaşırttı 15.6 inchlik çift fanlı inspiron 7559 için 70 derece normal kabul ediliyor açıkçası büyük bir ihtimal bende asus alacağım. Unuttuğum 1 2 soru daha var onları sorayim batarya çıkıyormu bunun cevabını alamamışım cihaz batarya ile birlikte kaç kg. cunku urunu okulada goturecegim autocad 3dmax isleri icin birde fransız klavyesi amerikan klavyesinden bir farki varmi cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    ikak
  • Ağırlık olarak 2.9kg civarı klavyesi de q klavye ile aynı tuş sayısı ve konumuna sahip sadece bazı tuşlarının üzerindeki harfleri farklı fakat q klavye eliniz alışkın ise zorluk çekemezsinız batarya çıkıyor mu onu tam bilmiyorum şu anda dışarıdayım hiç bir bilgim yok batarya konusunda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.