Şimdi Ara

ASUS RECOVERY Yardım acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi akşamlar arkadaşlar, laptopumda recovery kısmının olup olmadığını nasıl anlarım, c'de arattım ama recovery isminde bir dosya bulamadım,yardımcı olursanız sevinirim.

• Bilgisayarım - sağ tuş - yönet - Disk yönetimi

Bu kısımda recovery isimli bir bölüm var mı kontrol edin.
  • SeYYaH-1 S kullanıcısına yanıt
    25 gb healthy (primary partition) diye bir bölüm var sanırım bu recovery kısmı oluyor.
  • fabricc F kullanıcısına yanıt
    muhtemelen yoktur. işletim sistemi ne win 7 mi 8 mi? kaç senelik laptop bide markası ve modeli ne?
  • meneter kullanıcısına yanıt
    3 sene önce aldım,win 7 ,ASUS N53sn , bahsettigim 25 gb lık bölüm ne peki hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabricc -- 30 Ekim 2014; 21:18:43 >
    birincil disk bölümü işletim sisteminin kurulu olan alan demek. recovery değil yani. biraz bekle bakayım.
    win 7 ultimate mi pro mu basic mi hangisi ?
    format yedi mi?
    bi de tam modeli ne ? asus N53sn ......... ?
    Windows 7 Home Premium Service Pack 1 , ASUS N53SN-SZ129V
    laptopu kapat yine aç açılırken f9 a sürekli bas eğer Windows Kurulumu geliyorsa recovery var demektir.
    daha geniş bilgi için:
    http://support.asus.com/Troubleshooting/detail.aspx?SLanguage=en&p=3&m=N53SN&s=271&hashedid=x8kw5iLRkgwTkczK&os=&no=1775

Not: Recovery yaparsan herşey silinir d c g h fark etmez ilk aldığın gün gibi olur fakat bu demek değildir ilk performansı alacaksın ağırlaşacak yine bir iki ay sonra.

Bende dediğiniz gibi f9 u denicektim ama geri dönüşü olmayan bir durum oluşur diye denememiştim , herhalde olmaz öyle birşey. 3 senedir hic formatlamadım laptopu , yani baya bir fark eder diye düşünüyorum performans açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricc

25 gb healthy (primary partition) diye bir bölüm var sanırım bu recovery kısmı oluyor.

Bu recovery değil ama recovery gizli bölüm de olabilir windows görmeyebilir. Harici bir partition programı gösterebilir
  • SeYYaH-1 S kullanıcısına yanıt
    Program önerebilir misiniz ?
  • Hiren's boot CD imajını indirip CD ye ya da sisteminizde CD sürücü yoksa bir USB belleğe yazdırın. (Gerekli işlem adımları sitesinde mevcut. Bulamazsanız yardımcı olurum.)

Bu CD ya da USB bellek ile sistemi minixp ile açın. Önce computer - sağ tuş- disk management kısmından bir bakın aynı veriler mi var.

Burda görünmedi ise CD içerisinde birkaç tane program var.

Disk Genius

Partition wizard home

Bunlar ile görebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.