Şimdi Ara

ASUS P5KPL Model Anakart'a Hangi İşlemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ASUS P5KPL Anakartım var . Bu anakart için max 150 tl'ye işlemci önerileriniz nelerdir ?

*Şimdiki işlemcim Intel Pentium E2180'dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sythn

ASUS P5KPL Anakartım var . Bu anakart için max 150 tl'ye işlemci önerileriniz nelerdir ?

*Şimdiki işlemcim Intel Pentium E2180'dir.

anakartının tam adı P5KPL-AM SE'mi, diğer yandan bn ben bürtçem doğrultusunda duo core aldım ve intel core 2 duo E7500 kullanıyorum gayet memnunum ama bürtçen yeterli ise quad core almanda yarar var (muhtemelen soketin lga 775'tir)
  •  ASUS P5KPL Model Anakart'a Hangi İşlemci

açıkçası bilmiyorum hangisi olduğunu .Yukarıda anakartın CPU-Z görüntüsü var oraya bakarak sizin anlayabilmeniz mümkün mü ? Ona göre de bir işlemci önerirseniz sevinirim.
  • quote:

ASUS P5KPL Model Anakart'a Hangi İşlemci

açıkçası bilmiyorum hangisi olduğunu .Yukarıda anakartın CPU-Z görüntüsü var oraya bakarak sizin anlayabilmeniz mümkün mü ? Ona göre de bir işlemci önerirseniz sevinirim.

bnm anakartla aynı ve dediğim gibi intel core 2 duo e7500 kullanıyorum ben ve orta sınıf bir işlemci quad core q8000 serisi al derim ama yanlış hatırlamıyorsam artık üretilmiyor
  • Q8000 üretimden kalktığına göre bulabileceğimi zannetmiyorum.Ayrıca E7500'lerin en ucuzu 240 TL civarında fakat ben 150 max 200 TL verebilirim.
  • Beni en az 1.5 sene idare ederdi bu ama malesef para yok :) :/
  • quote:

Q8000 üretimden kalktığına göre bulabileceğimi zannetmiyorum.Ayrıca E7500'lerin en ucuzu 240 TL civarında fakat ben 150 max 200 TL verebilirim.

vallaha o fiyata core 2 dou'lar yok eski serisi dersek yani e4000 serisi falan dersek onlarda artık üretilmiyor
  • Yani bütçeyi arttırmam gerek öyle mi ? :S
  • quote:

Yani bütçeyi arttırmam gerek öyle mi ? :S

bnce sen biraz daha bekle ve paranı katlayabiliyorsan biraz daha arttır en azından böyle bir işlemci al seni 1.5 - 2 yıl idare eder
  • Peki çok teşekkürler :)
  • önemli değil lafı bile olmaz
  • Yeni konu açmak istemedim. Şimdi ben çalıştığım okula bir pc toplamayı düşünüyorum. Elimde olanlar

ASUS P5KPL- AM
    HARDDİSK 80 GB
    512*2 DDR2 RAM

okulda bir tane de çalışmayan pc kasası var. Yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: divrigiilkokulu

Yeni konu açmak istemedim. Şimdi ben çalıştığım okula bir pc toplamayı düşünüyorum. Elimde olanlar

ASUS P5KPL- AM
    HARDDİSK 80 GB
    512*2 DDR2 RAM

2 adet 512 mb Ram var sanırım. ama önemli olan şu ; pc'yi ne için kullanacaksınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: general_skyx

quote:

Yeni konu açmak istemedim. Şimdi ben çalıştığım okula bir pc toplamayı düşünüyorum. Elimde olanlar

ASUS P5KPL- AM
    HARDDİSK 80 GB
    512*2 DDR2 RAM

2 adet 512 mb Ram var sanırım. ama önemli olan şu ; pc'yi ne için kullanacaksınız ?

pc donanımlı olmayacak. Office dosyaları video oynatılacak basit programlar yani...
  • quote:

quote:

quote:

ASUS P5KPL- AM
    HARDDİSK 80 GB
    512*2 DDR2 RAM

pc donanımlı olmayacak. Office dosyaları video oynatılacak basit programlar yani...

ASUS P5KPL-AM SE
    160 GB HDD
    1 GB DDR2 RAM
    300 W POWER

ekran kartına gerek yok zaten. bu donanım size, yani ofis bilgisayarı için uygun

• quote:

quote:

quote:

quote:

ASUS P5KPL- AM
    HARDDİSK 80 GB
    512*2 DDR2 RAM

ASUS P5KPL-AM SE
    160 GB HDD
    1 GB DDR2 RAM
    300 W POWER

ekran kartına gerek yok zaten. bu donanım size, yani ofis bilgisayarı için uygun

Yalnız işlemci yok o gözünüzden kaçmış sanırım. Uygunluk konusunu pek anlamadığımdan dolayı hangi işlemciler uygun olur bu anakarta ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ASUS P5KPL- AM
    HARDDİSK 80 GB
    512*2 DDR2 RAM

ASUS P5KPL-AM SE
    160 GB HDD
    1 GB DDR2 RAM
    300 W POWER

Yalnız işlemci yok o gözünüzden kaçmış sanırım. Uygunluk konusunu pek anlamadığımdan dolayı hangi işlemciler uygun olur bu anakarta ?

ha evet işlemciyi unutmuşum. işlemci olarak bir dual-core E5000 veya 6000 serisi yeterli olacaktır sanırım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.