Şimdi Ara

## ASUS P5K-E Wifi mi GİGABYTE P35-DS4 mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var
    Asus P5K-E Wifi mi yoksa Gigabyte P35-DS4 mü? Çok karasız kaldım :S

Sistem
    Q6600 2.4Ghz İntel işlemci
    Kinston Hyperx 2x1gb 1066MHz ram
    Zotac 8800GT 512mb 256 bit ekran kartı
    500GB Seagate 32nb Cache HDD
    ASpire Aplus CS EL Dİablo Kasa

Bi anakartta kaldım Aslında gönlüm GİGABYTE X48-DS5 ten yana ama maddi sıkıntı var şimdi kasa alma
    o anakartı al diyenler cıkacak biliyorum ama fikirlerinizi de bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Daha önce AMD X2 6000 kulanıyordum intele geçmeye karar verdim doğru seçim midir
    yoksa AMD dört çekirdek mi alayım çok soru sordum ama fikir fikirden üstündür.

Amd64 Athlon X2 6000 3.00 Ghz
    Gigabyte GA-MA69R-S3H Amd 690G Anakart
    2GB RAM DDR2 800Mhz PQI
    Sapphire X1650 DDR2 512MB 128 Bit Pci-Ex Ekran Kartı
    320GB+80GB SATAII 16MB Cache Hard Disk
    Samsung Sata 20x DVDRW
    LG 52x32x52 CDRW
    Kart Okuyucu
    Asus Bluetooth Dongle 100mt
    Logitech Media Play Cordless Mouse
    Logitech G15 Gamer Klavye
    Aopen 400Watt Power Supply
    Xclio Wind Tunnel Kasa

Önceki sistem yukardaki yazılı olandı şimdi toplayacagım arasında büyük fark olacak mı merak ediyorum tekrar teşekkürler

Biraz forumları okudum herkes gigabyte diyor bi yardım edin lütfen MSI P45 Platinum hoş duruyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_yuxexes -- 27 Haziran 2008; 4:36:32 >

• kullanıyorum diye demiyorum gigabyte benim kartı sadece oc kapasitesinde geciyo
  • Peki senin kartta yani asusta e sata portunda sıkıntı oldugu doğrumudur bende e-sata harici harddisk var onu da kullanmak istiyorum bi sıkıntı olur mu?
  • gigabyte al
  • giga al sen boşver ;)
  •  ## ASUS P5K-E Wifi mi GİGABYTE P35-DS4 mü

Asus P5K-E Wifi/AP Edition kullanıyorum. Şahsen çok memnunum. E-Sata portunda sıkıntı yok benim anakartımda.

Anakart overclock konusunda çok stabil ayrıca. E6750 işlemcimi 3.80 GHz olarak kullanabiliyorum günlük (475 FSB). Çarpanı yüksek bir işlemciyle daha yüksek FSB'ler yapabilirsiniz. Ayrıca Kingston HyperX PC9600 belleklerim 1200 MHz hızında sorunsuz çalışıyorlar.

Kartın güzel bir özelliğide dahili Wifi kartı ve aparatını bulundurması. Benim çok işime yaradı bu özellik. Wireless modemin varsa ekstra Wifi kartı falan almana gerek yok. Direk anakart üzerindeki Wifi kartı ile bağlanabilirsin. Çekme mesafeside çok iyi. Bizim sitedeki tüm komşuların ağlarını görebiliyorum :)

Tabi Gigabyte'da çok güzel markadır. Bundan önceki anakartım Gigabyte 965P-DS3 'dü. O da çok iyi kartdı. Gigabyte P35-DS4 de çok iyi kartdır. Kısaca iki kart arasından öneri yapamıyorum ama bende zamanında iki kart arasında kalmıştım ve Asus P5K-E Wifi-AP aldım.

Not: Gigabyte P35-DS4 alırsan Rev2.1 olmasına dikkat et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 27 Haziran 2008; 15:19:18 >

• Peki arkadaşlar çok teşekkürler wifi o kadar da önemli değil benim için peki rev2.1 olmasını nerden anlayacağız. Model olarak sadece GİGABYTE P35-DS4 yazyıyor başka bişey yazmıyor :S

http://www.kare.com.tr/detay.aspx?cmd=UrunDetay&sno=12797 adres bu yani belim alacagım bilgisayarcı buradan çalışıyor ürünler kareden gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_yuxexes -- 27 Haziran 2008; 17:07:05 >
  • Tamam Rev2.1 olayını çözdüm evet benim almak istediğim Rev.2.1 miş
    Arkadaşlar bi kaç yorum daha olursa sevinirim. Sanırım biraz gigabyte a ısınmaya başladım.
  • aralarında fark yok bence ikisinden hangisini tercih ederseniz edin pişman olmazsınız ben asus kullanıyorum günlük 3.6 da aylardır kullanıyorum heç bir sorun yok
  • peki teşekkürler arkadaşlar ben sanırım gigabyte almaya kara verdim ram olarak da ocz nin OCZ 2 GB KIT DDR2 1066 MHz (1GBX2) Reaper HPC D.C. alamayı düşünüyorum ii bir tercih midir?
  • daha önce gigabyte kullanıyordum memnundum ama şimdi asus p5k-e kullanıyorum ve çok daha memnunum WİFİ-AP özelliği baya işime yarıyor ayrıca o/c konusunda da her zaman ASUS tercih ederim şimdi de sonra da
  • Sanırım hep ASUS P5K-E kullanıcıların dikkatini çekti başlık evet 2 kart da birbirine yakın özellikteler dediğim gibi wifi yi eleyelim yani wi-fi özelliğini saymazsak 2 anakartı kıyaslayalım ısınma o/c... v.b. yönlerden resimsel olarak bakınca giga nın sogutması daha iyi gibi duruyor alacagım kasanın yandan ve önden 25cm fanları olacagını düşünürsek hani kart daha az ısınır sizce ? ısı değerlerini bilenler var mı? Şimdiden hepinize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_yuxexes -- 28 Haziran 2008; 2:06:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.