Şimdi Ara

Asus P5B Deluxe AP+E6300+TWDDRII667(SPI Eklendi 456FSB)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • boardda sicaklık okuma sorunu var stok fan ile 2.2 yapamıyoken Arcting Cooling Freezer pro ile 3ghz ye geldim ama 80derecelerede gezerek.Cpu 80c olduktan sonra hs ye dokundugumda imkan yok 50yi geçmez denir acaba dedim hsler ısıyımı çemekiyor burn in testten sonra 15sn içinde hs yi sokup işlemciye direk dokundugumda 50 derece yi geçmeyen bi ısı ile karşılaştım.bence açıkça bu oardda ısı okuma sorunu var.kısa açıklmadan sonra bikaç ss koymak istiyorum.ssleri tek amacı board hakkında e ram hakkında bilgi ver zaten e6300leri bilmeyen yok gibi.ayrıca boardda ikinci problem sadece bu son biosda olan ram timigleri manuel olarak ayarlayamamak.(spd yapınca full 4 4 4 12 manuelde mecbur 5 7 7 23).umarım çözülür.

.

evde spi falan olmadıgı için alamdım. işelmci throttling yapıyor yanlış anlamayın 80 derece aşıyor gorunuyor.bu arada size bi bilgi daha olmuş oldu işlemci 80 dereceden sonra throttling yapıyor ama hs 75 derecede olan x1900xt nin yanına yaklaşamazken bu nasıl 80 derece bilemiyorum.

vel hasıl kelam boardun herhangi voltaj artırımı mod vesaire olmadan en 455 fsbyaptıgını goruyoruz sabah ramlere 2,15 vererek 460dada açtım.fsb yi ramler sınırlıyor board çok rahat 500 fsb gorecektir zaten iyi ramle yada düşük ram bolenli ayarla.

boardlar hakkında çok açıklayıcı oldugunu umuyorum yani marifet aslında Giga da deil ole işte Asus 438de kaldı giga 500 goruyor deil olay.

fsb performansını %98 civarında p965 chipseti belirlemektedir.bu düşük gecikme olayının asusla ilgili olmadıgını 975x ile oldugunu düşünüyorum.asus düşük ram boleni çıkartırsa gorecez 965p mi 975x in fsb de genel başarımının yüksek oldugunu.

asus düşük gecikme kullandıgını(pardon 975x serisinin) ewverest in gecikme testinden anlayabiliriz.975x x6800 işlemci ile dddr667 ile 4 4 4 11 ile "65ns" alırken ben 965p ile ddr2 667 4 4 4 12 ile 74 ns aıyorum.

bir dier sonuçta 975xlerin core2leri hesaba katılmadan zaten yuksek çarpanlı(16 üstü) p4 işlemcileri için yapıldıgını düşünürsek bu kadar yuksek fsb ye gelemeden zaten p4ler kendi sınıra ulaştıgı için intel yeterli fsbde daha düşük gecikme dediginde kaynaklanan bi durum.440 fsb sınırının nedeninn bu oldugunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis returned -- 12 Ağustos 2006; 16:25:00 >

• arkadaşım ram i overclock u halde kaç mhz de çalıştırıyorsun???
    birde ben 385 te takıldım
    sistemim e6300,corsair value 512 ddr 677,stok fan,ve dandik power supply
  • hayırlı olsun. o/c laya o/c eskit

2 gun önce arkadaşa kurdugum sistemin neredeyse aynısı olmuş
    ama işlemci def halde fazla ısınmadı(yada anakart yanlış ölçmedi) max 60 ı filan gordu

rami nekadara aldın.

birde pc açılırken cpu "Intel CPU uCode Loading Error" veriyor. ama herşey normal olarak çalışıyor. bios default. raid0 yaptım sadece. acaba biryerlere ayar mı yapmak gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 11 Ağustos 2006; 1:51:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

hayırlı olsun. o/c laya o/c eskit

2 gun önce arkadaşa kurdugum sistemin neredeyse aynısı olmuş
    ama işlemci def halde fazla ısınmadı(yada anakart yanlış ölçmedi) max 60 ı filan gordu

rami nekadara aldın.

birde pc açılırken cpu "Intel CPU uCode Loading Error" veriyor. ama herşey normal olarak çalışıyor. bios default. raid0 yaptım sadece. acaba biryerlere ayar mı yapmak gerekiyor

biosu update yap düzeliyor bios cpu count 1 de kalıyor tek core'u buluyor.60 derece bile gormemesi gerekir onun normalde50 yi aşmaması lazım
    ramleri 191+kdvden aldım

@trk
    920 mhzde ramden sorun yok 2.15v da diycem ama daha deil yabancı forumlarda 5 5 5 yapıyorlar başka boardlarla ama ben b,osbekliyorum tam adam g,b, şimdi

• Update
  • Güzel sistem olmuş nemesis kardeş Umarım 500 fsb yi görürsün.
  • rom boleni yeni biosla falan gelirse yada wimndows altından gorecegimi düşünüyorum
  • e6300 fazla ısınmaması gerekir bildiğim kadarı ile insanlar %80-90 oc yapıyor 40c yi geçmiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.