Şimdi Ara

ASUS Memo Pad HD 7 [Kullanıcı Kulübü]-[AnaKonu]-[Rom]-[Driver] (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.478
Cevap
60
Favori
247.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: speedser1

Valla root işinden ben anlamam hocam
    Sizin sürüm baya eski
    Asus bu tablete çok sayıda güncelleme verdi
    Uygulamalarının bile arkasında duruyor
    O sebeple güncelleme yapmak gerekiyor bence
    Sizin de sorununuz muhtemelen güncelleme ile çözülecektir

Hocam siz öyle söyleyince baktım hakkaten sürüm çok eskiymiş. Birde hafıza kartına program taşınamama olayı filan devreye girince (eski firmwarelerde bu desteğin olmadıgını öğrendim) dedim update yapayım ama rootlayıp o beraberinde gelen çöp programların çoğunu kaldırdığım için makine wifi üzerinden bir türlü update yapmadı. Daha sonra sd kart kök dizine rom atıp (zip dosyası) update yöntemini deneyeyim dedim (geçmiş sayfalarda anlatılıyor) ne yaptıysam bir türlü makine o zip dosyasını görmedi. (belki firmware sürümü çok eski olduğu için bilemiyorum) sonra xda sitesine girip bayağı uzun bir yöntem olan şunu terminal emulator üzerinden yaptım ve şu an sürüm 182 de.

http://forum.xda-developers.com/memo-pad-7/general/unbrick-asus-memopad-7-me176c-cx-t2970049/post57427666#poststop

alet bana kafayı yedirecekti neredeyse artık bu cihaza root filan yapmam çünkü sürekli update aldığı için ve rootlayıp lüzumsuz programları filan kaldırınca wifi dan update olayı yamulduğu için root işleri problemli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 3 Mart 2015; 1:19:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ephesus_1

Arkadaşlar,

5 aylık Memo pad me173x'imin herhangi zorlama düşme vb şeyler olmamasına rağmen lcd ekranı kırılmış. Dokunmatiğinde hiçbirşey yok. Nasıl oluyor anlamadım!
    Neyse, böyle birşey garantiden yapılır mı? Aksi halde ne masraf çıkar?

Benim de aynı şekilde iç LCD ekranım gitti ve garanti kapsamına almayıp benden 274 TL para istediler. Doğal olarak yapmayın dedim ve dışarıda yarı yarıya mal ederek yaptırttım. Dış camı sağlamdı ve herhangi bir darbe de yoktu.
  • Arkadaşlar ben de bu aralar tablet araştırıyorum. Teknosa da 379 TL ye satılıyor ve özelliklerine göre fiyatı uygun geldi. Kullanım amacım internet, müzik ve film. Telefonumun hafızası az olduğu için Pc'de bulunan müzik ve filmleri tablette kullanmak istiyorum. Ancak memo pad ile ilgili kafamda tek bir soru var o da ram'in 1 gb olması. Bu ilerde sıkıntı yaşatır mı? Çünkü Galaxy S ve S2 kullanmış biri olarak ram'den çok çektim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus memopad 7 fe7010cg 3g wi fi tabletten elimde var.cihazlar kvk bandrollü sıfır açılmamış kutusunda ve orijinal.250 Tl ye veriyorum.boşuna fazladan para vermeyin.Türkcell den alacak karşılığı aldım.ankara elden teslim.bu forumdan çok bilgi edindim benim de guzelliğim olmuş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whatİf

Arkadaşlar ben de bu aralar tablet araştırıyorum. Teknosa da 379 TL ye satılıyor ve özelliklerine göre fiyatı uygun geldi. Kullanım amacım internet, müzik ve film. Telefonumun hafızası az olduğu için Pc'de bulunan müzik ve filmleri tablette kullanmak istiyorum. Ancak memo pad ile ilgili kafamda tek bir soru var o da ram'in 1 gb olması. Bu ilerde sıkıntı yaşatır mı? Çünkü Galaxy S ve S2 kullanmış biri olarak ram'den çok çektim.

??

• Reis arada işi götürüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tableti alalı 1 yıl olmadı.Garantisi devam ediyor. Gayet sorunsuz çalışırken bugün tablet hiç açılmadı. şarjı bitti galiba dedim. şarja hiçbir tepki vermiyor. kabloyu ve adaptörü değiştirdim ama yine tepki yok. Servise göndereceğim. Ücretsiz olarak tamiratını yaparlar mı?
  • surrealist2 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kez aynı şey başıma geldi. Tabletin arka kapağını tırnaklarınızla açıp bataryasının soketini çıkarıp takın. Olmazsa garantiye gönderin.
    Şu konuda resimler mevcut. Batarya soketiyle bi deneyin çok zorlamadan.
    http://forum.donanimhaber.com/m_88559362/f_/key_memo%252Bpad//tm.htm
  • uzun zamandr bakmıyordum hıc cıhaza kıtkat geldımı acaba?
  • Kitkat nedir gofletmi :) bize 4.3 gelse razıydım o bile yok boyle kaldı ,daha birşey gelmez yeni çıkanlara veriyorlar ust surumleri.
  • Arkadaşlar hafıza kartını takınca okumuyor. Birkaç hafıza kartına denedim onlarıda okumuyor. Hafıza kartı SanDisk class 10 32 gb ne yapabilirim?

• Beyler tabletin üstüne oturmuşum ekran gitmiş :). Ekranı değiştiren var mı ebay'den vs. almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozujan

Arkadaşlar hafıza kartını takınca okumuyor. Birkaç hafıza kartına denedim onlarıda okumuyor. Hafıza kartı SanDisk class 10 32 gb ne yapabilirim?

fabrika ayarlarına dön öyle bir dene derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadmanku

Beyler tabletin üstüne oturmuşum ekran gitmiş :). Ekranı değiştiren var mı ebay'den vs. almayı düşünüyorum.

İç ekran mı kırıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladiator34

quote:

Orijinalden alıntı: deadmanku

Beyler tabletin üstüne oturmuşum ekran gitmiş :). Ekranı değiştiren var mı ebay'den vs. almayı düşünüyorum.

İç ekran mı kırıldı?

evet bir sürü ölü piksel var görüntü bozuk geliyor. ölü piksel görmesem şerit çıkmış yada kırılmış derim ama ölü piksellerden dolayı iç ekran değişeceğini düşünüyorum.
  • merhaba,

173cx modeli değil bu değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacko_aj_s -- 4 Nisan 2015; 22:42:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacko_aj_s

merhaba,

173cx modeli değil bu değilmi?

Bu tablet me173x modeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı 1.5 seneden beri kullanıyorum. Ekranda 2 farklı noktada bugün ölü pixel farkettim. Hiç bu konudan ötürü cihazını servise gönderen varmı ne yapıyorlar ekranmı değişiyor yoksa cihazı değiştiriyorlarmı :)
  • kaan2142 K kullanıcısına yanıt
    pazartesi yolladım salı ulaşmış bugün tamir edilmiş ve kargoyu bekliyorum.
    Çok hızlı çıktılar asus gibisi yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan2142

pazartesi yolladım salı ulaşmış bugün tamir edilmiş ve kargoyu bekliyorum.
    Çok hızlı çıktılar asus gibisi yok :)

ekranı mı değiştirmişler?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.