Şimdi Ara

asus m5a97 evo r 2.0 modelden uzak durun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • umarım sorun yoktur ben psu bekliyorum gelsin deneyeceğim
  • Benimkiside aynı model ama sorunsuz çalışıyor
  • arkadaşlar benim makinede psu değişti 500w ocz. ancak ekrana görüntü gelmiyor. bütün bağlantınları kontrol ettim amd radeon 5670 amd phenom 2x4 955 be var ekrana neden görüntü gelmiyor
  • Amd Phenom ıı x4 955 Black Edition Revizyon 3
    OCZ 500 W PSU
    Ekran kartı AMD RADEON HD 5670 (512 MB)
    SAMSUNG 7200 RPM HDD
  • arkdaşlar ben vatandan aldım ancak ekrana görüntü gelmiyor arıza iade yapamazmıyım ? internetten alalı 7 günü geçmiş
  • degisim yaparlar magazadan
  • Bende düz olan modelini almayı düşünüyordum ama başlığı görünce bir çelişkiye düştüm
  • arkdaşlar ankart açıldı ancak cpu fan error diyor hem stok fan hem xigmatek 12 cm fan ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Ben de mi konu açsam acaba MSI 990FXA GD80'den uzak durun diye?

Maalesef böyle şeyler olabiliyor. Ben de yukarıda yazdığım anakartla sorun yaşıyorum. Başkası başka bir modelle sorun yaşıyor. Bir başkası, diğerinin sorun yaşadığı anakarta "taş gibi anakart" diyebiliyor. Bence sonuç olarak, sorun yaşamadığınız, dostça anlaşabildiğiniz bir anakarta denk gelirseniz öpün başınıza koyun. Soketini sıcak sudan soğuk suya sokmayın.

sizin problem tam olarak nedir?
  • snakessss kullanıcısına yanıt
    Hocam güç devreleri ve kuzey köprüsü inanılmaz ısınıyor. Belki 80 dereceyi vurduruyor. Gerçi şimdiye kadar bu ısınma sorun yaratmadı ama yine de can sıkıyor.

Hadi bu normal diyelim: Bir de stabilite sorunu var. İşlemciyi 5 GHz yapabilir miyim düşüncesi taşımıştım ama işlemcinin ısınmasıyla değil stabilite sorunlarıyla uğraşıyorum overclock yapmada. Zaten stabil kalmadığı için normal hızlarda kullanıyorum. Rezalet denebilecek bir şey de bunun gibi üst seviye bir anakartta işlemci voltajı kilitli: BIOS'dan işlemciye 1.45 volttan fazla voltaj verilemiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Bu ne bea,gelinlik hatun mu alıyoz.

Bunun ardına bir de dipnot düşelim:

Eğer kartı internetten aldıysanız 7 gün nişanlı kalırsınız. Bu süre içinde karşılaşabileceğiniz sorunları belirleyin. Eğer çözemiyorsanız nişanı bozun. (İade edin.) Yoksa daha fazla zarar edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Bu ne bea,gelinlik hatun mu alıyoz.

Bunun ardına bir de dipnot düşelim:

Eğer kartı internetten aldıysanız 7 gün nişanlı kalırsınız. Bu süre içinde karşılaşabileceğiniz sorunları belirleyin. Eğer çözemiyorsanız nişanı bozun. (İade edin.) Yoksa daha fazla zarar edebilirsiniz.

Birine bir şey komik gelmiş anlaşılan. :)

• arkadaşlar bende bu formda ballandırılarak anlatılan bu anakartı aldım daha önce msi gd55 kullandım bu anakartta hiç sorun yaşamazken şu an win 7 usb kuracağım ama hdd görmüyor kurmaya ramleri 1333 mhz görüyor neden böyle..bu anakart konusunda bilgi sahibi olan varsa yardım etsin yoksa yarın 10 tl farkla msi 990xgd 55 alacağım..
  • snakessss kullanıcısına yanıt
    Cpu fan error sebebi işlemci soğutucusunun üzerindeki cpu sokete fan girişini takmaman başka bir fan girişine takmışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Del Murder

Cpu fan error sebebi işlemci soğutucusunun üzerindeki cpu sokete fan girişini takmaman başka bir fan girişine takmışsın.

kardeşim ben takmadım vatan personeli taktı..bugun makinayı yine götürdüm yerini değiştirdiler yine aynı hatayı veriyor şimdi ben denedim 3 fan yuvasının hepsini denedim ama yine aynı bu american sys ekranı geliyor....ve ram mavi hata ekranı hala geçmedi..vatanda yoğunluyktan dolayı ilgilenmiyorlarda bırakacaksınz diyr servise bende yeni aldıüğım makinayı bırakmam istemiyorum artık mavi ekran gelmeye devam ederse asus anakartı ve ramı iade edeceğim..

ek olarak şu anda sadece firefoz 3 sekme açık core temp sıcaklık 45 derece gösteriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kervancılar -- 27 Temmuz 2013; 16:27:07 >
  • asus bellek seçer hatanın nedeni bu olabilir.
    Düz modelini kullanıyorum , o.c. dışında mavi ekrana düşmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RKDesing

asus bellek seçer hatanın nedeni bu olabilir.
    Düz modelini kullanıyorum , o.c. dışında mavi ekrana düşmedim.

peki ramleri 1333 mhz demi çalıştıryrsnz..yoksa 1600 mhz mi vatandaki angut yum anakartlar 1333 diyor 1600 oc diyor mavi ekranınzın sebebi bu diyor..tekrar ramleri 1333 çalıştırın ya da ramlerinizi 1333 mhz değiştirelim diyor..bu söylediklerinide ilk defa duyuyorum..
  • kervancılar kullanıcısına yanıt
    1600Mhz kullanıyorum.BIOS girip 1600mhz seçmeniz gerekiyor.
  • quote:

kardeşim bende zaten 1333 görünce biosa girio 1600 yaptım ama mavi ekran hatası gelince vatana anakartı değiştirmek istyrm bu hatalr oldu dedim..o da ram 1600 cl9 olduğu halde ram leri 1600 mhz çalıştırırsanız mavi ekran alırsnz oc yaptığınız için gibi vbir açıklama yaptı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kervancılar

quote:

kardeşim bende zaten 1333 görünce biosa girio 1600 yaptım ama mavi ekran hatası gelince vatana anakartı değiştirmek istyrm bu hatalr oldu dedim..o da ram 1600 cl9 olduğu halde ram leri 1600 mhz çalıştırırsanız mavi ekran alırsnz oc yaptığınız için gibi vbir açıklama yaptı..

Öyle saçma bir neden görmedim , senin aldığın bellek 1600Mhz ise sorunsuz olarak kullanmalısın.Anakart 2100Mhz kadar çalıştırabiliyor.
    FX işlemciler ile 1866Mhz kadar olan bellekleri o.c. olmadan çalıştırırsın.Daha yükseği anakarta bağlı olarak değişir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.