Şimdi Ara

Asus M4A785TD-V Evo - AMD PHANOM II X4 955 .... AÇILMIYOR....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pc yi toplayalı 15-20 gun olmadı... ilk kurduğumda xp sp3 sorunusz calıstı 2-3 gun....sonra....

Arkadaşlar herkes gibi pcyi kapattıktan sonra butun fişlerini çekiyorum işe gidip gelidğimde ise pc açıyorum fakat kasanın ışıkları fanlar anakart ışığı vs herşey çalışıyor İŞLEMCİ FANI CALILŞIYOR FAKAT İŞLEMCİ HİÇ ISINMIYOR.... ama bios ekranı bile gelmiyor....
    sureklı reset kapatıp açma arkadan fişi söküp takmak vs işlemlerden sonra işlemcinin fan sesi duyuluyor ve devreye giriyor sonra acılıyor sistem....

Asus M4A785TD-V Evo - AMD PHANOM II X4 955 .... AÇILMIYOR....

ARKADASLAR... sıstemım yenı kurdum ılk taktığımda sorunusz acıldı... fakat sonraları acılmamaya basladı ve reset lemeyle fiş cekip takmayla vs sekılde acmaya calısıyordum... en az yarım saat uğrastıktan sonra acılıyordu.... FİŞTE TOPRAKLAMA YOK SADECE 2 GIRIS VAR TOPRAKLIDA DA DENEDIM AMA OLMADII...

SİSTEMİM:

AMD Phenom II X4 955 3.2GHz (soket 938) AM3 Black Edition
    Asus M4A785TD-V Evo AMD 785G 5200 Ht 4xDDR3 1800(OC) Soket AM3
    Sapphire Ati HD5850 1GB GDDR5 (Directx 11) 40nm Pci-e 2.1 x16
    Aerocool Vx-e Pro 600W Türbin Fanlı Super Mid-Tower Kasa
    OCZ Gold Edition 4GB 1600MHZ DDR3 CL8 Low Voltage Dual Belek Kiti (2x2GB)
    500 Gb Seagate Sata Harddisk... + 1.5 TB Seagate Sata Harddisk [DEPO - ARŞİV]
    Arçelik HD Ready 82 Ekran Lcd Tv

• yardım edecek kimse yokmu dostlar
  • Öncelikle yaptığınız bağlantı doğru 24pin+4pin şekline,
    Anakartınızın bios güncellemesini yapmayı deneyebilirsiniz.
    Asus'un kendi sitesinden anakartınızın tam modeline ait en yeni biosu indirebilirsiniz.
  • arkadaşım herşeyi kasandan çıkart ve açık bir ortamda dene anakartınızın altına karton felan koyarak deneyiniz. belki sorun statik elektriklenmede olabilir. yada takılan vidalar felan kısa devre yapıyordur. pilinizi çıkartıp deneme yapın takıp deneme yapın. anakartın üzerinde clm yada clbios yada clmbios gibi bir jumperli yer var onu bulun ve biosu resetleyiniz. jumperi sadece çıkartıp takınız. sağlam bir 3 lü piriz kullanmayıda deneyiniz. psu yeterli ama yinede mümkünse farklı bir psu deneyiniz

birde işlemcinin ve fanının doğru takıldığından emin olunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harece66 -- 6 Ekim 2010; 1:56:06 >
  • HERSEY DOĞRU TAKTIM ILK KEZ TAKTIĞIMDA SORUNUSZ ACILAN SISTEM ARTIK ACILMIYOR BIOSU DA GUNCELLEMISTIM ONDAN SIONRA ACILMIYAMAYA BAŞLADI...

JUMPER OLAYI NASIL OLACAK...

akşam karton uzerınde sadece işlemci + 2gblık tek ram ıle denedım olamdı yıne... sonra hdd de ekledım yıne olmadı

en sonunda sadece ıslemcı ılke denedım ama acılmadı yıne.... işlemci fanı donuyor anakart ısığı yanıyor ama acılmıyor.... işlemci ile anakartı garantıye yollayacağım son care olarak... psu da sorun olduğunu sanmıyorum (saka ıle bırlet)....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diplomat61 -- 6 Ekim 2010; 8:37:44 >
  • lol hiç güleceğim yoktu
    +4 pini yanlış yere takıyorsun :D
    4 pini oraya tak
    PSU da bir tane daha 4 pinlik kablo olması gerek (renkleri 2 siyah 2 sarı)

Edit;
    İyi kalitede resim için çok teşekkür ederim anakartı alcamda resim arıyodum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-Que -- 11 Ekim 2010; 19:45:40 >
  • dostum tam olarak anlamdım acıklayıcı olarak resımlı olarak acıklarsan +4 pin olayını sevınırım....
  • arkadaşlar ne yaptıysam olmadı psuda sorun var dedı bılgısayarcı.... 20+4 pinlk ana güç bağlantıısını sadece 20 pin şeklinde yapınca denedığı pc acıldı.... ama 20+4 pinlik yapınca o pc de acılmadı eve geldım bende sadece 20pinlik şekilde ve eskisi gibi 20+4 pin şeklimnde denedım olmadı..... ne yapmam lazım .... delirmek üzereyim ya... anakartı uzerınde işlemci+ram takılı şekilde uzay kasa olarak da denedım ama olmadı... bu şekilde pc ciye gotureceğim...:(((((
  • Oradaki tüm pinlerin takılı olması gerekiyor. Hem cpu yanındaki 4 pin hemde ana bağlantıdaki tüm pinlerin takılı olması gerekiyor kullandığın bu sistemin anakart+kasa aynısı arkadaşımda mevcut. istersen resim çeker ekleriz ama dediğim gibi tüm pinler takılı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoCHaS -- 3 Kasım 2010; 19:56:27 >
  • 4 pinleri bildigin gibi takıp suraya fotografını koysan daha detaylı bilgi verebilirdik belki?
  • bilgisayarcı sana guc kaynagı bozuk demişya bence çok fazla ona itimat etme eğer tanıdık değilse onlar genelde alacakları paraya bakarlar çünkü bilgisayar değiştirmeme neden olan tıpkı seninki gibi bir arıza olmuştu.ben aynı ana kartı ve işlemciyi 350wattlı bir kasa ile kullanıyorum ve güçkaynağının yetmeme durumuda olmuyor senin 600 watt ile hiç olmaz.benim eski bilgisayarda seninki gibi bir gün açılıyordu ertesi gün açma tuşuna bastığımda ekrana yazı bile gelmiyor ve kasada dvd ve hard diski okuma ışıkları sürekli yanıp sönüyordu nedenide kuzzey köprüsü gitmişti eğer bunların aynısı sendede varsa bu nedenden olabilir garantiye yollamanı tavsiye ederim.ben bilgisayardan çok anlamam ama senin sorunu okuyunca bende olan soruna çok benzediği için yardım etmek istedim:))
  • aynısıbende var sinirlerim hat safhada, aynı işlemci de mevcut üstelik bir oyunda eşşek gibi işlemci ısınıyor anakart ısınıyorramler ısınıyor sevmedim bu anakartı ben...
  • işlemci:amd x4 955 3.2ghz
    anakart:m4a785td-v
    kasa:asus vento 350 watt
    ram:kingston 2gb 1600 mhz
    hard disk:seagate 250gb
    kullandığım sistem bu hatta görüldüğü gibi ekran kartı da yok ve sistemde çok üst seviye değil orta bir seviyede ve anakartın 128mb ddr3 entegre ekrankartı var ve sürekli olarak pes2010 oybuyorum ve hiç bir takılma,ısınma ve sorun yaşamıyorum tabi bende sorun yok diye kimsede olmayacak değil ama buraya yazmamın amacı sorun olmadığında oldukça stabil ve performanslı çalışan bir anakart ve orta seviye için şiddetle tavsiye edilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.