Şimdi Ara

asus laptop da bios da dvd yok..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni aldigim asus x555y marka laptopta windows 10 vardı.. Fakat windows10 da hicbir programım dogru duzgun calismadigi icin silip yerine windows7 yuklemeye kalktım Fakat bios menusunda sadece harddiski goruyor.. Cd yi gormuyor..

CD sorunsuz calisiyor.. Advanced menusunde hem harddisk hemde ATAPİ CD diye aslında goruyor..

Fakat boot option pritorities kısmında sadece harddisk var..

Add new boot option kismina geldigimdede (PAth for boot option) kısmında sadece harddiski goruyor. cd yi gormuyor..

CD yada usb den format atıp windows10 lanetini silebilmem icin (boot option pritorities) kısmında mutlaka cd yi gostermem lazım..
    Yardım ediceklere simdiden cok tesekkurler..

• fast boot yada secure boot gibi bişey ara eğer varsa disabled yap f10 ile kaydet yeniden başlat biosa gir geldiğini göreceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 22 Mart 2017; 9:0:30 >
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    her ikisinide disabled yaptım.. fakat duzelmedi..

windows7 setupını harddiskte bir directory ye kopyaladım..

bios dan yeni boot path olarak gittim hdd deki windows7 setupı gosterdim ve boot ederken priority yi burası gosterdim..

enteresan bir sey oldu.. boot ederken burayı gordu..windows 7 yi kurdu fakat kurulan windows da su an dvd yi removable device olarak goruyor..

external disk imide sabit disk olarak goruyor..

simdi bunu nasıl duzelticem?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.