Şimdi Ara

Asus k2jc -ex410r ekran kartı sorunu!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bu seriyi alanlara sabır diliyorum.Çünkü insana kendisinden daha az parayla aldıgı,daha kötu bır ekran kartıyla daha ıyı oyun oynayan kısılerın var oldugunu bılmek koyuyor.

Nvidia optimus teknolojısının kullanıldıgı asus k2jc serisine sahibim ve ekran kartını batarya ömrü için değiştirme imkanına sahıp bu seri.Sorunum ise, aygıt yonetıcısınde nvidia 310m ekran kartı ve intel mevcut ve nvidia kontrol panelınde de nvidia 310m ekran kartı secılı olmasına ragmen oyunlar cok kasıyor.Ayrıca recovery ile format attıktan sonra mı bılmem eskı oyunlarada bıle kasıyor mesela dota.İntel secili degıl biliyorum ama bır yerlerde sorun var.Mesela gpu sımgesınde sureklı hangı oyunu hangı programı acarsam acayım Nvidia gpu etkinliği:yok yazıyor bir tek nvidia kontrol panelınde ön ayarlı görüntü ayarlarını ayarla secenegıne geldıgımde nvidia gpu etkinliği:1program yazıyor ve sımgesı cıkıyor.Acaba sorunum nedir?cod modern warfare 3'ü geforce 220m ekran kartına sahıp olan arkadasım yuksek ayarla sorunsuzca oynayabılıyordu.Şimdiden tesekkur ederim.

• bütün üreticilerde bunun bir standardı yok açıkcası ama geçenlerde arkadaşın pcde şöyle idi.
    masaüstünde sağ tıkladığınızda değiştirilebilir grafiklller (switcable graphics) gibi bir seçenek vardı..Oradan istediğiniz exeyi seçiyordunuz ve ekran kartınızı seçiyordunuz.

cod kurmuştum, açıldığında oyun saçmalıyordu.bu dediğim işlemi yaptım oyun sorunsuzca açıldı.
  • ben bu ıslemı yapmama ragmen hala sacmalıyor kı bır sacmalık da ortada bır sorun oldugu apacıkken teknık servıstekı adamın bana al ıste sorunsuzca acılıyor bırseyı yok bunun demesı.Önceden sorunsuzca oynuyordum sımdı bırsey oldu formattan sonra.
  • Siz kendiniz ayrı bir dvdden mi format attınız yoksa recovery mi yaptınız?
  • recovery den attım.ondan once oynuyordum problem yoktu.driverlarıda denedım olmadı.hala gpu kullanımı yok dıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.