Şimdi Ara

Asus GTX 580 CuII oyunlarda çınlama yapıyor.(ÇÖZÜLDÜ))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    28 aralıkta <Vatan bilgisayarda kasa topladım.3-5 gün önce bir kaç oyun buldum ve bilgisayara kurdum.Oyunlara girdiğimde(ki hepsinde aynı) kasanın içinden tizz çınlama sesinin geldiğini farkettim ve çok rahatsız edici oluyo.bende kafaya çok takan birisiyim.kasa kapağını açtım oyun esnasında ekran kartının olduğu yerden sanki elektrik akımı cızırtısı şeklinde ses geldiğini farkettim.
    Hani sesi biraz bastırıyım diye hoparlör sesini açıyorum ama ister istemez kulağı tırmalıyor.Oyundan çıktığımda (windows masaüstünde) ses kesiliyor. Psu olacağını zannetmiyorrum.bu ses fan sesi değil onuda belirteyim.
    acil yardımınıza ihtiyacım var.
    GTX 580 KULLANICILARI ÖZELLİKLE SİZDEN YARDIM BEKLİYORUM .EKRAN KARTINI İADE ETMELİ MİYİM ?.BAŞKA KARTLA MI DEĞİŞİM YAPMALIYIM ÖNERİLERİNİZ.HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

-İNTEL İ5 2500K ...........................................İŞLEMCİ
    -GSKİLL 8 GB (4X2) SNİPER 1600 MHZ ............RAM
    -MSİ Z68A-GD65 (G3) ....................................ANAKART
    -COOLER MASTER HAF 912 PLUS KASA 750 W 80+ BRONZ
    -ASUS GTX 580 direkt CUII .............................EKRAN KARTI
    -WD 500 GB BLUE ..................................HARDDİSK
    -ASUS DWD RW 24X.......................................DVD YAZICI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dicleliyasin -- 16 Ocak 2012; 11:33:46 >

• ayni kartdan bende kullandim benzer problem bendede oluyordu iade edip msi 580 tf alin yada ozel sogutmali 570.
  • PEKİ ALDIĞINIZ YENİ KARTTA AYNI PROBLEMİ YAŞIYOR MUSUNUZ.
  • Dostum aynı sorun bir arkadaşın Asus karında olmuştu. Çizgi Elektroniği arayıp durum hakkında bilgi almiştim.
    Voltaj düşmelerinden yapar yada PSU yetersizse yapar dedi yetkili arkadaş. Sizin PSU nun markasını bilmiyorum ama yetersiz gelme gibi bir durum söz konusu değil sanırım.

Size tavsiyem ekran kartı besleme kablolarını başka uçlardan bağlantı yaparak deneyin. Bir de şebeke voltajını ölçün 190V altındaysa böyle bir soruna sebep olabilir.
  • PSU yetersiz olacağını düşünmüyorum.cooler master kasayla birlikte gelen yine cooler master marka 750 watt psu ki bu kartı hayli hayli kaldırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dicleliyasin

PEKİ ALDIĞINIZ YENİ KARTTA AYNI PROBLEMİ YAŞIYOR MUSUNUZ.

suan gigabyte 570 kullaniyorum oyle bir sorun yok
  • ayrıca pc de akım korumalı priz kullanıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dicleliyasin

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-n570gtxtwinfiiipeoc-gtx570-twin-frozr-iii-peoc-gddr5-1280mb-320bit-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56447#allImages
    linkteki modelle değişim yapmak mantıklımı aynı sorunu yaşamak istemiyorum...

kullanmis oldugum 570 lerde oyle bir sorun yasamadim buyuk ihtimal sorun olmaz

• Ekran karti guc kablolarini degistirin
    Oyunlari high degilde low ayarlarda oynayin bakalim sorun psudami
    Low ayarlarda ve kablolar degismis sekilde bile oynarken ses gelmeye devam ediyorsa
    Avometre ile psu 12v kac amper onu hesaplayin amper ile 12yi carpin 450den asagi bir deger cikarsa psu yetersizdir
    birde sehir sebekesine bak 220v mu 200 den asagisa oda sikinti yaratir

hersey normal psu yeterli kablolari degistin sehir sebekesi 200v dan fazla ozaman sorun senin kartinda
    garantiye ver
  • 570le degisim yapmak bence mantikli degil sonuc biri 580 bir 570
    yine bir 580 almani oneririm
  • 2800 tl bayılıp böyle bir sesle karşılaşmak canımı sıktı.sonuçta oyun için topladım ve oyun oynayamıyorum sese karşı hassaslığımdan.ancak kulaklık olacak takacan duymayacan sesi filan ama o olmaz sonuçta o kadar para verdik.yok mu bunun bir çözümü.yardım edin arkadaşlar ya..
    iade etmeli miyim.....................???????????????????
  • evet beyler şu sorunu çözelim..konu uzmanı arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
  • Ekran kartının besleme kablolarını Psu nun başka çıkışlarına takıp denediniz mi?
  • Aynı ses ile ben de karşılaştım. Tüm fanları iptal ettim ses yine vardı. Daha sonra sesin PSU dan geldiğini farkettim. PSU değişti sorun kalmadı. Çözüm çok basit kartı başka bir bilgisayara takıp deneyin.
  • asus gtx 580 drect cuII var hiç öyle bir problemle karşılaşmadım...
    ama bazen voltaj az geldiğin logitech z5000 ün subwofurndan uğultu gibi bir ses geliyor..
    zaten voltaj düşük geliyorsa kesintisiz güç kaynağıda cızırdar..
    sana tavsiyem o kartı güç kaynaksız kullanma yakarsan içinde yanar...
    nede olsa 1200 liralık bir kart..
  • arkadaşlar dün itirabiryle kasa komple vatan bilgisayar müşteri hizmetleri incelemesine verilmiş olup kart komple testlerden geçecek.sorunun kaynağı tespit edilecek.şu anda herhangi bir bilgi verilmedi bekliyorum.
  • o işin peşini birakma... Sorun neyde ise çözülmesini sagla... kasayi teslim almadan önce orda onların yanında birde sen test et... Bence psu'da sorun var ama ana karttanda şüpheleniyorum...
  • Bu tip sorunla alakalı bir kaç şikayet başlığı daha açılmıştı yanılmıyorsam.
    Bütük olasılıkla PSU yük altına girdiğinde bu sesi yapıyor. Sesde kapasitörlerden gelen bir sestir.
    Yük altında "tıssszzz" diye bir ses çıkartır.. 10/1 ekran kartı kapasitörlerinden olma ihtimali var ki, kolayca anlaşılır.
    Yani ekran kartı bileşenleri ile anakart bileşenleri en fazla güce maruz kalan birimlerdir.
    Parçalarıda defalarca testlerden geçer. özel soğutmalı VGA ların kapasitörleri daha dayanıklıdır.
    katı kapasitör kullanıldığından gelen akımlara ve extra woltaja dayanıklıdır..
    çok nadiren 10/1 ekran kartında çıkabilir, örneği forumda yaşanmıştır.
    Sizdeki büyük olasılıkla PSU dan kaynaklanıyor ama emin değilim. Kasa geldiğinde sonuçları paylaşırsınız

• Yukarıdaki arkadaşın yorumuna katılıyorum haklı bence ama psu da değildir tahminim sorun anakart arızasına benziyor
    Asus 3 yıl önce fanlı anakartları mevcuttu bu tip sorunlarda ısı olayının hala çözülmemiş olması kullanıcıların tercih sebebidir garantisi olmasa zaten kim alır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.