Şimdi Ara

asus g550jk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi aksamlar arkadaslar bi konuda fikrinize ihtiyacım var

http://www.pcdepo.com/asus-x550jk-xo012d-notebook96

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-g550jk-core-i7-4700hq-340ghz-16-gb-1tb-156-4gb-w8-notebook.html

Bu iki model arasında kaldım ikisindede Gtx850 ekran kartı var vatanda 8gb ram li g550jk 3050 tl acaba g550jk alsam aradaki 1000 tl lik farka degermi yoksa x550jk da işimi görürmü teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scottish -- 26 Mayıs 2015; 22:55:44 >

• Sonuçta x550jk her şeyi kısılıp sadece ekran kartıyla tanınan bir cihaz. Ben g550jk almayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum ddr3 gtx850m ekran kartı bulunan bir laptoba 3000 lira vermek enayilik olur.

Asus x550jk ise kronik sorunlu bir makinedir.

Bütçen gayet güzelmiş ben bunların yerine sana monster tavsiye ederim. Ekran kartı gtx960m yani Asus'dan baya üstündür.

Hem fiyatı 2800 lira hemde daha iyi bir cihazdır.

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-1-1.html#.VWTUc9LtlBc
  • Evet haklısın o konuda bende g550jk dusunuyorum hatta yarın alabilirim ama sonucta birinin kaldıramadıgı oyunu digeride kaldıramıycak ayni ekran kartı aynı ram zaten oyunlarda i5 ve i7 pek farketmiyo geriye kasa kalitesi kalıyo g550 açık ara önde o konuda acaba degermi bu 1000 tl ye ?

• TombalacıMemeT kullanıcısına yanıt
    Haklısın okonuda enayilik hatta monster performans bakımından cok daha üstün ama ürün kalitesi kasa kalitesi beni hic tatmin etmiyo ayrıca kasaları cok kaba

• quote:

Orijinalden alıntı: scottish

Haklısın okonuda enayilik hatta monster performans bakımından cok daha üstün ama ürün kalitesi kasa kalitesi beni hic tatmin etmiyo ayrıca kasaları cok kaba

Kasası o kadarda kötü değil tamam Asusun'ki daha iyi olabilir ama kardeşim oyunlar kasaya değil ekran kartına ve işlemciye bakıyor.

Ayrıca Asusun servisi çok kötü bir şirket sorun ne olursa olsun herşey kullanıcı hatası yani paraya doymuyor münafıklar.

Monster al kafan rahat olsun 3000 liraya baya seçenek var monster'de beğendiğini seç ama ekran kartı en az gtx960m olsun.
  • Evet kasaya degil ekran kartına bakıyo oyunlar ama sırf ekran kartı birazdaha iyi olsun diye kaliteden ödün vermeye degermi yani casper'a gtx960 koysalar alırmısın?

• quote:

Evet kasaya degil ekran kartına bakıyo oyunlar ama sırf ekran kartı birazdaha iyi olsun diye kaliteden ödün vermeye degermi yani casper'a gtx960 koysalar alırmısın?

Dostum monster al o kadarda kötü bir kasaya sahip değil

Şöyle düşün ilerde gta 6 çıktı

Sen asusla oyunu kasılarak oynuyorsun

Ama monsterde daha akıcı oynuyorsun
  • Aslında her şey de ekran kartı değil. Notebook bilgisayarların asil özelliği kolay taşınabilir olması. Ve o kasa için g550jk ya o parayı vermeyi değer. O fiyata o kadar özellik konulunca bir yerde kaliteden odun vermek gerekiyor.

Not:Asus g550jk kullanıyorum. Victor p503s bilgisayarim vardı iade ettim.

• Kesinlikle Katılıyorum. Monster alıyorsan koycan kenara. Hem biraz güzel de gözükmeli bence. MacBook alacaktım da işte ekran kartı olmayınca vazgeçtim. Sanırım g550 alacağım

• TombalacıMemeT kullanıcısına yanıt
    ama peki laptop ömürleri zaten 3 4 yıl monster da alsam 3 4 yıl sonra low da oynamak zorunda kalıcam oyunları benim amacım 3 4 yıl sonrada high da oynamak degil low dada oynarım ama enazından pc ye bisey olmasın 6 7 yıl kullanmak istiyorum oyun oynayamasamda internette takılırım cünkü altı üstü bi laptop ve dünya kadar para veriyoruz ha 3 4 yılda bir laptop yeniliycek olsam monster alabilirim belki ama dedigim gbi uzun vadede yarı yolda bırakır monster bence

• G550 nin duruşu görünüşü bile ayrı bi güzel ama dedigim gibi x550 dede aynı ekran kartı ve ram var g550 kullanıcısı olarak 1000 tl fark vermeme degermi sence ?

• Yahu hocam orda hdd 500gb 5400. Bunda 1tb 7200 yani nerden baksan 250₺ buna vereceksin. Ekranı full hd değil onun mesela farkları var yani

• quote:

G550 nin duruşu görünüşü bile ayrı bi güzel ama dedigim gibi x550 dede aynı ekran kartı ve ram var g550 kullanıcısı olarak 1000 tl fark vermeme degermi sence ?

Aslında bu kişiden kişiye değişir. Full hd olması önemli değil metal kasa olmamasi farketmez ve işlemci senin için önemli değilse x550 alman daha mantıklı olur. Forumda okuduğum kadarıyla kronik sorunu çok ama bu teknoloji sans meselesi biraz da. Ve g550 için 3500 çok para ben 2 hafta önce 200 lira ucuza aldım dolar düşmeden once

• Yani x550 uzun yıllar idare etmezmi beni kasa bakımından ? Bide şu model var.
    http://m.istanbulbilisim.com.tr/asus-gl551jm-dh71-notebook-fiyati,139027.html
    Tek cekimde 3400 degermi sence gtx860 var

• quote:

Yani x550 uzun yıllar idare etmezmi beni kasa bakımından ? Bide şu model var.
    http://m.istanbulbilisim.com.tr/asus-gl551jm-dh71-notebook-fiyati,139027.html
    Tek cekimde 3400 degermi sence gtx860 var

Her bilgisayar 5 6 yıl idare edebilir. Benim önceki bilgisayarım casper nirvana tkp8700 su ve 2009 dan beridir kullanıyordum ve su anda kardeşim kullanıyor hicbir sıkıntısı da yok. G551 de güzel bilgisayar ama İstanbul bilişim paralel ithalat getirtiyor. Garanti de sorun çıkabilir.

• Peki g550 nin alt kısmındaki hava delikleri cok ufak degilmi yeteri kadar hava giriyomu iceri ısınma oluyomu

• quote:

Peki g550 nin alt kısmındaki hava delikleri cok ufak degilmi yeteri kadar hava giriyomu iceri ısınma oluyomu

Bence gayet yeterli

• Bisey daha sorucam her bilgisayar 5 6 yıl idare eder demiştin biraz önce ozaman monsteri neden önermiyosun

• quote:

Bisey daha sorucam her bilgisayar 5 6 yıl idare eder demiştin biraz önce ozaman monsteri neden önermiyosun

Onermemek değil aslında gayet iyi bilgisayar. Ama bana gore çok kalın geliyor ben haftaici okula hafta sonları da gidiş dönüş toplam 200 km yaptigim için taşınabilirlik daha önemli. Eğer aşırı oyun meraklısı isen masaustu al değilsen de laptopu ince ve hafif almaya çalış.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.