Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U ya da TP-LINK Archer VR2600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, şuan TP-Link TD-W9980 modem kullanıyorum ancak bilgisayarlar arası dosya transferi ve 4K tv'de en azından hd filmler izleyebilmek amacıyla modem değişikliği yapmak istiyorum.

Asus DSL-AC68U modeli şuan elimde mevcut ama "airadar" aldatmacasına rağmen benim W9980'den daha kötü wifi kapsama alanı var. (zaten anteni 3dbi ama teknolojisinden ümitlenmiştim doğrusu)

TP-LINK Archer VR2600 nasıldır bilemiyorum ama kaliteli wifi kapsama alanı benim için çok önemli, bu cihaz da Asusla kıyaslanabilir geldi.

Sizce bunların arasında bir seçim yapmalı mıyım? Yoksa önereceğiniz başka bir model var mı?

Not: Aslında modemi değiştirmesem de olur ama modeme bağlı hdd üzerinden TV'de film izlemek istediğimde donma yaşıyorum. USB 3.0 şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: karavol

Merhaba arkadaşlar, şuan TP-Link TD-W9980 modem kullanıyorum ancak bilgisayarlar arası dosya transferi ve 4K tv'de en azından hd filmler izleyebilmek amacıyla modem değişikliği yapmak istiyorum.

Asus DSL-AC68U modeli şuan elimde mevcut ama "airadar" aldatmacasına rağmen benim W9980'den daha kötü wifi kapsama alanı var. (zaten anteni 3dbi ama teknolojisinden ümitlenmiştim doğrusu)

TP-LINK Archer VR2600 nasıldır bilemiyorum ama kaliteli wifi kapsama alanı benim için çok önemli, bu cihaz da Asusla kıyaslanabilir geldi.

Sizce bunların arasında bir seçim yapmalı mıyım? Yoksa önereceğiniz başka bir model var mı?

Not: Aslında modemi değiştirmesem de olur ama modeme bağlı hdd üzerinden TV'de film izlemek istediğimde donma yaşıyorum. USB 3.0 şart.

sizin sorun stream sorunumu yoksa usb 3.0 eksikliğimi veya yayın kalitesimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 22 Haziran 2016; 23:38:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karavol

Merhaba arkadaşlar, şuan TP-Link TD-W9980 modem kullanıyorum ancak bilgisayarlar arası dosya transferi ve 4K tv'de en azından hd filmler izleyebilmek amacıyla modem değişikliği yapmak istiyorum.

Wifi cekimini nasil olcuyorsunuz? Ayni noktada speedtest yaptiginizda asusta daha dusuk hiz mi cikti? Yoksa cihazinizda gorunen centik sayisina mi bakiyorsunuz? Centige bakiyorsaniz aldanirsiniz, tplink icin boyle olmamali ama ne idi belirsiz bircok markada full cektigi gosterip aslinda fos oluyir transfer hiz i alinamiyor. Airadarin mantigi cihazin konumu belirlendikten sonra yonlendirilmis sinya gondermesi ama tabi mucizevi bir fark degil. Yeterli cekim uzakliginda dsl-ac68u nun 4k da takilmaya neden olma ihtimali olamaz, usb si 50mb/sn ye kadar performansi verebiliyor.

Ac cihazlarda istemci cihazin performansi cok onemli, 1300mbit olsa da istemci cihazlar 433-867mbit oldugunda alinan hiz ancak bu oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    Aslında esas sorun şu; modeme bağlı usb 3.0 bir harddisk var ama tvde 1080P filmlerimi izlemek istediğimde donma yaşıyorum.
    Bunun bir sebebi de tvnin kablosuz performansı olabileceğinden, tvyi ethernet çıkışı olan AC standartlı bir menzil arttırıcıya bağlamayı düşündüm ama TVnin lan portu gigabit mi öğrenemedim. (LG 58UF830V)

Bunların yanı sıra interneti uzak mesafe ile paylaştığım için şuan 3 adet 5dbi anteni olan TP-Link W-TD9980 modem menziline yakın hatta daha iyi bir wifi kapsama özelliğine ihtiyacım var.

Sonuçta modeme bağlı hdd'nin hakkını verecek bir usb 3.0 ve o kadar para veriyorsam tatmin edici bir wifi kapsama alanına ihtiyacım var.

Bu arada Vodafone Süpernet 50 Mbit VDSL internet kullanıyorum ve TP-Link sorunsuz çalışıyor ancak Asus DSL-AC68U bir türlü ip almadı, o yüzden fixnet 32 mbit düşünüyorum.
  • hey kullanıcısına yanıt
    Sinyal kalitesi ölçen bir kaç program kullandım ve Asus'un -60 DB olduğu yerde TP-Link -40 DB seviyelerinde sanırım TP-Link daha iyi demek oluyor çünkü zaten TP-Link antenleri 5dbi ama Asus 3dbi.

Asus'u pc için de denedim, modeme bağlı usb 3.0 bir hdd olmasına rağmen bilgisayara dosya aktarırken en fazla 17-18 mb aktarım hızı görünüyor, portlar 1 gigabit, bu hız normal mi bilemiyorum.

TV için zaten wifi standardını tahmin etttiğimden deneyeceğim yöntemi de yukarıda yazdım, ethernet çıkışlı ac menzil arttırıcı ile bağlantı ya da ac dongle.
  • karavol K kullanıcısına yanıt
    vr2600 2 haftadır kullanıyorum. eski modemim olan zte 168n e göre çekim neredeyse yüzde 25 azaldı. eskiden bağlanabildiğim uzaklıklardan şimdi bağlanamıyorum. modemin konumu değişmedi aynı yerde
  • Arkadaşlar merhaba herkese.
    Modem değişikliği yapacağım. Asus dsl-ac68u ile tp link Vr2600 arasında kaldım.WİFİ çekim mesafesi benim için önemli. Bu iki modemi kullanan arkadaşların yorumunu bekliyorum. Kullanım tecrübeleriniz benim için önemli.
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.crocodile

Arkadaşlar merhaba herkese.
    Modem değişikliği yapacağım. Asus dsl-ac68u ile tp link Vr2600 arasında kaldım.WİFİ çekim mesafesi benim için önemli. Bu iki modemi kullanan arkadaşların yorumunu bekliyorum. Kullanım tecrübeleriniz benim için önemli.
    Şimdiden teşekkürler...

İkisini de kullandım. NetSpot uygulaması ile yaptığım ölçümlerde VR2600 daha kuvvetli çıktı ama öyle dağlar kadar bir fark yok.
  • VR2600 piyasadan çekilmiş görünüyor.
  • nerede çekilmiş vr2600 satılıyor hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

quote:

Şimdiden teşekkürler...

İkisini de kullandım. NetSpot uygulaması ile yaptığım ölçümlerde VR2600 daha kuvvetli çıktı ama öyle dağlar kadar bir fark yok.

@JUNE8O

Hocam ikisinede kullanan biri olarak hangisini önerir siniz?
    Acele bilgiye ihtiyacım var. Çünkü acele modem almam lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: firsthakem

quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

quote:

Şimdiden teşekkürler...

@JUNE8O

Hocam ikisinede kullanan biri olarak hangisini önerir siniz?
    Acele bilgiye ihtiyacım var. Çünkü acele modem almam lazım

VR2600 tavsiye ederim, çok memnunum.

• tp-link archer-vr2100 yoksa asus dsl ac-68u modem mi? sizce hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parsalihan -- 12 Ekim 2020; 21:29:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.