Şimdi Ara

ASUS/ACER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu anda almayı düşündüğüm iki tane laptop kaldı.Ama hangisini seçiceğime karar veremedim.Özellikler altta kısaca var linkleri de veriyorum.Görüşlerinizi bekliyorum.Herkes için yararlı olucak gibi.

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24510
    *ASUS an_304
    Intel Core 2 Duo T5600
    1.83 GHz
    667 Mhz
    2MB
    1024MB
    DDR2
    667 Mhz
    Max 2048 Mb
    100 Gb
    5400 Rpm
    128 Mb
    NVIDIA
    Geforce GO 7300
    15.4 " GLARE EKRAN

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=25753
    *ACER AS5634WLMI
    Intel Core 2 Duo
    1.83 GHz GHZ
    667 Mhz
    2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    Max 4096 Mb
    120 Gb GB
    256 Mb TURBO CACHE
    NVIDIA
    Geforce GO7300
    15.4 "

• ACER için yanlış link vermişsiniz,
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24275
    doğrusu bu.
    tavsiyem ASUS dan yana.
  • pekiiiiiiiiiiiiii neden asus??
  • hayır acer all bunlar rejklam kokan hareketlerr asusun hıc ıuyı yanını duymadım haberın olsun ama acerın bır gecmısı var ve bende acer 5635 laptopu alıcam haberın olsun vatan pcden
  • Bende bu 2 alet arasında çok gidip geldim fakat son tercihim ACER...

Acer al için rahat olsun...

Üstelik +20GB harddisk ve Parlak ekran da yanına kâr kalır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cem650

hayır acer all bunlar rejklam kokan hareketlerr asusun hıc ıuyı yanını duymadım haberın olsun ama acerın bır gecmısı var ve bende acer 5635 laptopu alıcam haberın olsun vatan pcden

ne reklamı arkadaşım, bilip bilmeden saçıp savurma

asus bi kere 667 ram, 9 cell batarya, kaliteli kasa,
    asus un sanki bi geçmişi yok, 95 yılında asus laptop aldım hala canavar gibi çalışıyor ve pili hala 2 saat gidiyor.
  • hocam her model aynı kalitede olmuyor hem

Senin 95 de aldığın nedir ya onlar artık tarihi eser olması lazım.

Hern neyse

Fiyt aynı

Özellikler hemen hemen aynı

ACER de 20 gb fazla HDD

ASUS da 667 RAM var ama inan %1-2 biemedin 3 fark eder yani hiç bişiy

ACERRRRRRRRRR
    quote:

Orjinalden alıntı: JSPci

quote:

Orjinalden alıntı: cem650

hayır acer all bunlar rejklam kokan hareketlerr asusun hıc ıuyı yanını duymadım haberın olsun ama acerın bır gecmısı var ve bende acer 5635 laptopu alıcam haberın olsun vatan pcden

ne reklamı arkadaşım, bilip bilmeden saçıp savurma

asus bi kere 667 ram, 9 cell batarya, kaliteli kasa,
    asus un sanki bi geçmişi yok, 95 yılında asus laptop aldım hala canavar gibi çalışıyor ve pili hala 2 saat gidiyor.

• bence asus derim acerlerden daha performaslı calışıyor....
  • asus asus
  • Tabiki ASUS
  • acer al kafan rahat olsun asusçulara da tavsiye olarak gidip herhangi bi acer ekranına baksınlar farkı görsünler aradaki ekranını hiç bir şeye değişmem...
  • ASUS ForeveR

Kimse acer için kötü demiyor. Ama tercih yapılacaksa ASUS tan yana olmalı bence.

ASUS da 9 cell pil var bitmek bilmiyor :) Acer ın ekranı en fazla ne kadar daha parlak olabilirki. Tamam önemli bir sey tabiki ama 1. dereceden tercih sebebi olmamalı bence. Bunlar tasınabilir aletler oldugu iicin bence kasa kalitesi 1 adım daha önde (özellikler benzer oldugu icin kasa kalitesine bakmak mantıklı bence) Burdada bence asusun kasası acer a 2 kere fark atar. Artı şöyle bir sey var ASUS cok sessiz bi alet. gecenelrde arkadasın acer sonoma 2.0 ghz işlemcili laptopunu kullanıyorum, alet windows ta bile fanı calistiriyordu. traktör gibiydi. Tabi acer ın core 2 duo sunda nasıldır bilemem. Bence test etme sansın varsa alırken sessiz olanı tercih et.
  • ACER derim ben ACER i tek geçerim

Ayrıca FAN ın faza çalışması sizin hatanız

Fazla çalışıyorsa tozlanmıştır git temizlet bakalım

Daha o kadar çalışıyor mu ayrıca FAN normalde de çalışması iyidir

quote:

Orjinalden alıntı: aydinunlu

ASUS ForeveR

Kimse acer için kötü demiyor. Ama tercih yapılacaksa ASUS tan yana olmalı bence.

ASUS da 9 cell pil var bitmek bilmiyor :) Acer ın ekranı en fazla ne kadar daha parlak olabilirki. Tamam önemli bir sey tabiki ama 1. dereceden tercih sebebi olmamalı bence. Bunlar tasınabilir aletler oldugu iicin bence kasa kalitesi 1 adım daha önde (özellikler benzer oldugu icin kasa kalitesine bakmak mantıklı bence) Burdada bence asusun kasası acer a 2 kere fark atar. Artı şöyle bir sey var ASUS cok sessiz bi alet. gecenelrde arkadasın acer sonoma 2.0 ghz işlemcili laptopunu kullanıyorum, alet windows ta bile fanı calistiriyordu. traktör gibiydi. Tabi acer ın core 2 duo sunda nasıldır bilemem. Bence test etme sansın varsa alırken sessiz olanı tercih et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carmelo_Anthony -- 19 Aralık 2006; 15:22:16 >

• ben o belirttiğin asus modelini kullanan biri olarak asus derim.ekran kalitesi açısından da iki bilgisayarı yan yana koy bakayım.asusun ekran kalitesi baya ii acerınki daha ii diyenler beni gerçekten şaşırttı asusun yeni glare ekranlarını görmemişler herhalde.batarya açısından da asus baya bi fak atıyor.asusun bataryası çok rahat 4 saat dayanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aydinunlu

ASUS ForeveR

fan traktör gibiyse sorunu acerde arama, intelde ara.
    ben turion64 işlemcili acer kullanıyorum, ses seda yok.

• @kahraman;

Dostum benim belirttiğim zaten sonoma 2.0 ghz. Kimse sizin 5101 lerinize laf etmiyor. Ben acer sonoma 2.0 dan bahsediyorum. Üzerinde kimin logosu var ACER 'ın.

ama ACER a kötü diyen yok zaten. ben sadece asus mu acer mı derseniz asus derim dedim. Ve kendi gözlemlediklerimi yazdım. Peki ozaman şöyle sorayım, acer kullananlar yazsın pilleri kac saat gidiyor ?

Sonucta 2 laptopun da özelllikleri performans bakımından eşit. ozaman diger yönlerine bakıp secim yapmak lazım. bunlar nelerdir. ekran kalitesi, pil süresi, sessiz calisması, klavye kalitesi, agırlık, tasarım (cıkıslar girişler nerde mesela), wireless cekim kalitesi, teknik servis hizmetleri gibi noktalardır. ozaman bunlardan hangileri daha iyiyse onu secmek bence mantıklı olandır.

Tekrar belirtmek istiyorum ACER asla kötü bi marka değil bence.

• Bence iki urunu yanyana gorebilecegin bir yerde incele. Mesela cevahir EP-Center'da bu ikisi yanyana duruyor. Klavyesini ekranini kasasini herseyini incele ve ona gore al. Ikisi de kendini ispatlasmis markalar fanatiklige gerek yok bence. Tercih meselesi sonucta...
  • her iki model de alınabilir ,
    ben olsam acer alırdım.
  • Ben her iki markanın da değişik notebooklarını kullandım. Iki üretici de orta kalitede notebook üretiyor. Özelliklere bakarak al.
  • başka forumlardada okuduğum kadarıyla asus eski asus kalitesinde değil deniyor
    o yüzden bu modeli almak için her türlü sürprize hazır olunmalı gibi
    acer orta seviyeden biraz daha iyi gibi okuduğum yorumlara göre
    ayrıca bu forumda asus ile ilgil çok olumsuz yorumlar vardır

aynen buraya ekliyorum alıntıdır

alttaki yazı başka bir forumdan alıntıdır
    ve bu üyenin mesaj sayısı ve tecrübesi oldukca fazla[7000 mesaj civarı]
    ALINTIDIR
    Ben size nacizane bol notebook kullanmış ve kullananları görmüş biri olarak şunları söyliyeyim;

Notebook denilen alet; genellikle alındığı gibi kullanılan, özellikle ekran kartı gibi bazı donanım parçaları zaman içinde değiştirilemeyen, değiştirilebilir olanların fiyatları oldukça yüksek olan, taşınır olması dolayısı ile sarsıntı ve çarpmalara karşı dayanıklığının önemli olduğu bir üründür.

İnsanlar "kağıt üzerindeki" teknik değerlere bakarak seçim yapma eğilimindedir, çünkü en kolay erişilen bilgi budur, ancak bu kolay elde edilen teknik bilgi notebook hakkında herşeyi size anlatmaz. Notebook gibi bir üründe sadece kağıt üzerinde olan teknik özelliklere bakarak bir tercih yapmak yanıltıcı veya ileride üzücü olabilir. Kağıt üzerindeki teknik özellikler insanları en fazla yanıltan husustur aslında. Notebook'un sağlamlığı ve kalitesi genellikle kağıt üzerinde yeralmaz. Notebook gibi bir kere alınacak bir ürünün; LCD panel, pil, klavye, ekran kartı, LAN, wireless, USB ve anakart gibi önemli bir çok orjinal parçaları için üretici firmaya veya onun temsilcisine bağlı kalıyor olmak firma seçimi anlamında da önemlidir. Öyle notebooklar vardır ki, en ufak ve başlarda önemsiz gelen ve sıklıkla arızalanması olası bir parçasının fiyatı astronomik olabilmektedir. Yine, destek alacağınız firmanın müşteri memnuniyetindeki başarısı ve yedek parçaların fiyatı gözönüne alınması gereken ve yine kağıt üzerinde göremeyeceğiniz kritik bilgilerdir. Notebookların birçok yedek parçasını daha ucuz olanlardan seçerek değiştirme şansınız olmayacağını ve tek bir yere bağlı kalacağınızı ve genellikle yetkili teknik servisini kullanmak zorunda kalacağınızı da gözönüne almalısınız.

Kağıt üzerinde göremeyeceğiniz diğer bir konuda, notebook'un mühendisliği ve işçilik kalitesidir. Anakart her notebookta farklıdır. Anakart üzerinde kullanılan işlemci ve bellek aynı olsa da, diğer kritik elektronik ekipman her notebookta aynı kalitede ve tasarım olarak da aynı mühendislik başarısına sahip olmayacaktır. Sadece işlemci ve bellek olarak benzer olduklarını düşünerek, aynı kalitede ve performansta olacağını düşünmemelisiniz. Yine öyle notebooklar vardır ki, kağıt üzerinde iddialı görünse de kullanımda kilitlenme, aşırı ısınma, çabuk pil tüketimi veya diğer donanımlarda (ekran kartı, wireless, USB v.b. gibi) yaşanan sorunları gibi ciddi genel stabilite ve kalite sorunları yaşanmaktadır. Tasarım ve kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Ucuz notebookların kasaları genellikle kalite olarak düşük ve tasarım olarak zayıftır. Ekranı açılıp kapatıldığından yine ekran menteşe ve yay sistemi bile önemli olmaktadır. Ucuz ama kalite olarak düşük notebooklarda; kasalarda ve özellikle LCD panelin olduğu kapakta çatlama ve kırılmalar, kapağı tutan menteşelerin ve yayların bozulması, klavyenin kısa zamanda tutukluk yapması veya tuşların basmaması "sıklıkla" rastlanan sorunlardır. Bunlar önemli sorunlardır, çünkü en basitinden kapağındaki tek bir yay için 50-60$ artı servis ücreti istediklerinde bunu daha iyi anlarsınız. Ya da klavyeyi tamir edemeyeceklerini ve komple değiştirmek gerektiğini ve bunun da 75-100$ artı servis ücretine mâl olacaklarını söylediklerinde, aslında pahallı bir ürün kullandığınızı ve alırken notebook'un kalitesinin, yedek parça fiyatlarının ve teknik servisinin ne kadar önemli olduğunu biraz geç kalmış olsanız da farkedersiniz. Ucuz etin yahnisi diye düşünmeye başlarsınız.

Kıssadan hisse; sadece kağıt üzerindeki teknik özelliklere bakarak notebook seçmek bence büyük bir hatadır.

Notebook seçimi yaparken, sadece kararınızın üçte birini teknik özellikler oluşturmalı, daha ağırlıklı olarak notebook'un sağlamlığı, kalitesi, teknik servisi, müşteri memnuniyeti, yedek parça ve aksesuar fiyatları gibi unsurlara daha çok dikkat etmelisiniz. Teknik özellikleri süper bir notebook almak yerine genel anlamda kalitesi süper bir notebook almak her zaman daha evliyadır. Elbette, objektif ve tarafsız kullanıcı yorumlarınında, seçimi belirlerken gözönüne alınması çok faydalı olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla...
    Ben bunu forumlarda yazmaktan sakınca duymuyorum, inşallah okularlarda adam ederler kalitesi yükselir ve iki adet asus notebook'u olan biri olarak Asus önermiyorum. Kullanan daha iyi bilir, 1 sene olmadan yaşanan; kilitlenmeler, kasadaki kalitesizlik, klavyenin rezilliği v.b. bunları yazın kenara. Asus eski asus değil buna emin olun. Kalitesi çok düştü. Ayrıca hem yurtdışı teknik desteği hemde yurtiçi teknik desteğinden hiç memnun değilim, acaip ilgisizler. Birde zaten yeni nesil notebookları hiç zarif değil çok kaba. Çok kritik bir sorun için yazdığım ve 3 kere yeniden gönderdiğim yazıya 1 senedir hala cevap vermediler. Mutlaka piyasada Asus'dan daha iyi alternatifler bulabilirsiniz, ismine kanmayın. Bence, Asus iyi bir notebook markası değil artık. Ben yandım siz yanmayın.

. HP, Toshiba, Dell ve Acer markaları içinden bir seçim yapmaya çalışmanı öneririm. Ama ikisi arasında kalmışsan bile; düşündüğün MSI'ın Asus'dan daha iyi olacağı inancındayım.

Grafik uygulamalar için ekran kartı senin için çok önemlidir. İyi bir ekran kartı olan notebook seçmelisin. Bellek ve sabit disk bile o kadar önemli değil, onları değiştirme şansın var ama ekran kartı ne ise sonuna kadar o dur. Ekran kartı ve işlemci üzerinde dur bence. Bu durumda bütçene göre iki alternatif içinde MSI M765 kesinlikle daha iyi bir tercih.

ALINTIDIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 20 Aralık 2006; 12:46:50 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.