Şimdi Ara

Asus ac51 mi zyxel 3625 mi?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
1.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yarın modem almak zorundayım çok pahalı olmayan birey arıyorum 35mbs vdsl internet hattım var bulunduğum yerde alt yapı kötü

Bu iki modemden hangisini önerirsiniz birde asus ac750 var kağıt üzerinde ac51 le aynı ama nette bazıları ısrarla ac51 al veya ac 750 al diye öneriyorlar aradım farkı bulamadım sizin fikriniz nedir

Son bir şey bu modellerin fiyat aralığında başka tavsiye olursa da olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zyxel (vmg8623-t50b de voip de var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady-Of-Ice -- 26 Şubat 2023; 15:0:43 >
  • Hocam günlük hayatta voip nasıl kullanılır pratikte işime yarayacak bir şeymi

• Hocam VMG 3625 T50B yi 8 ay sorunsuz kullandım. Çok fazla ayar seçeneği olmayan güzel bir modem. Hiç sevmediğim özelliği acces point olarak kullanamadım.

Asus AC750 yi son dönemde 1-2 arkadaşa tavsiye ettim. Sorunsuz kullanıyorlar.

Yazılım desteğide olmasını istiyorsanız Keenetic Extra DSL var. Fiyatı oldukça düşmüş. Kısa vadede internet hızınızın 100 Mbit üzerine çıkma durumu yoksa tavsiye ederim.

Üçü arasında Zyxel bir adım öne çıkıyor.

Şunuda eklemeden geçemeyeceğim, hattınız kötü ise yani düşük SNR, yüksek zayıflama gibi durumlar varsa “tenceredeki mısırlar gibi hangisinin ilk önce patlayacağı belli olmaz”

Kaliteli hattınız var ise büyük oranda hepsi sorunsuz çalışır.

• Hocam bu ac 750 ac 51 konusunda ne diyorsunuz

• Teknik özellik olarak ikiside birebir aynı özelliklerde. Asus firmasının giriş seviyesi ürün yelpazesini zengin göstermek açısından bir taktiği olabilir. Arçelik-Beko ismi gibi. Türkiyede satılanlar Arçelik, yurt dışına gönderilenler Beko gibi.

İki modem arasında kağıt üzerinde isim hariç en ufak fark yok.

• Tesekkürler

• sami S kullanıcısına yanıt

Voip telefon hizmeti almak isteğinde işine yarar.

• Keenetic Extra DSL tavsiye ederim.

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam,

Keenetic extra dsl modem ve 35 mbps vdsl paket kullanıyorum.Son bir kaç aydır alt yapı,sunucularla ilgili sorun yaşıyorum.

Çözüm için telekom alt yapısı ve comnet sunucuları ile de uyumlu daha az sorun yaşayacağım brodcom işlemcili Zyxel DX3200-B0 modem alacaktım.O da güncellemeyi sadece telekom abonelerine veriyormuş.Haricen yüklenmiyormuş, vazgeçtim. Keeneticte mediatek işlemcili ama eski sanırım.Zyxel deki mediatek en güncel olanıymış.500 tl civarında 2.el gigabit portları ve 5 ghz li Zyxel 8623 ,ZYXEL VMG3625-T50B veya Zyxel vmg3624 lerden birini alıp takıp unutmak istiyorum.Aralarında çok fark varmı bilemiyorum.

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam,

3624 e sıcak bakmıyorum, çıkış tarihi, işlemci ve 35b gibi desteği olmaması yanında 3625 in bir alt modeli.

3823 Turknetin bir müddet çoğunlukla dağıttığı bir modem. Belki sayı olarak fazla olması nedeniyle çok sayıda şikayet okudum. Bu durum kişisel olarak bakış açımı değiştirdi. Haliyle iki modem arasındaki tek fark olan Voip özelliğine karşıda ön yargı oluşturdu.

8 ay sorunlu bir alt yapıda sorunsuz olarak kullandığım 3625 T50B yi tavsiye ederim.

Bu arada aynı modemin AX desteklisi çıkmış fakat fiyat çok yüksek geldi bana;

ZYXEL DX3301-T0 Wifi 6 AX1800

• 3625 önermiyorum. 4 yıllık turktelekom modeminden daha az çekiyordu. Aldığım gibi sattım. Rezil bir modem.

• Zyxel daha sorunsuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam,

Bina iç tesisatı kontrol ettirdim,sağlamlaştırdım.iç tesisatta sorun kalmadı.

Keeneticden soğudum.Her yazılımda aynı alt yapıda farklı farklı sorunlar yaşadım. Modemi takıp unutmak istiyorum.

35 mbps vdsl kullandığım için uygun fiyatlı bir çözüm arıyorum.

İlk başta 2.el Huawei HG658c v2 VDSL2(türkcell olanla aynı sanırım) bordcom işlemcili modem alıp köprü moduna alacağım hat sinyali stabil gelsin istiyorum.Extra dsl yi router modunda kullanacağım.Çözüm olursa keentiği satıp yerine xiamio giga benzeri router alacağım.

Vodafone H300s daha önce 1 yıl kadar kullandım.Sadece internet kopup geri geldiğinde keenetic extra dsl gibi kendiliğinden bağlanmıyordu. 200 tl civarında satılıyor onuda alıp deneyebilirim.

ZYXEL 3625 T50B mediatek işlemcili ama keenetiğe göre daha yeni olduğunu söylüyorlar.2.elde 500 tl civarında satılıyor onu alıp deneyeceğim.

Biraz önce Zyxel vmg3625-t50b modem aldım.

Hayırlı olsun. 2.el aldın galiba. Nasıl ürün temiz mi? Bir de Vodafone H300s kullandım dedin. Fiyat olarak daha uygun fiyatlı, oyun ve iptv yok, 5ghz için alınır mı? Kopma sorunu var mı?

• Teşekkrüler ,daha gelmedi arkadaş bugün kargoya verdi.Resimlerinde temiz bir ürün gibi gözüküyor.Faturalı ve garantili.Vodafone H300s kullandım sorun yaşamadım.Epey arkadaşımada tavsiye ettim fiyat/performans ürünü kullanıyorlar ve memnunlar. E içi 2,4 ve 5 ghz çekimide gayet iyiydi.Tek sorunun benimle hattımla alakalı veya kullandığım modemle alakalıda olabilir gün içerisinde nedenini bulamadığım kopma olunca modemi yeniden başlanmadan internet gelmiyordu.Keentic extra dsl de kısa süreli kopma ve yeniden bağlanmalarda modem internete bağlanıyor.Kopma ve yeniden bağlanmayı arayüzdeki süreden farkediyorum.

İç tesisat hattını kontrol ettirdikten sonra 5 gündür kopma bağlanma olmuyordu.21 saat önce yeniden süre başlamış.Elektrik gitmişte olabilir.

Hocam öncelikle hayırlı olsun.

Son 1 yıl içerisinde Zyxel 3625, Keenetic Hero ve FritzBox modemleri kullandım.

Zyxel markası bu işin öncülerindendir bunu belirtmek isterim.

Hocam umarım sorunsuz bir internet deneyimi yaşarsınız. Hattınızın önceki durumu bildiğim için değerlerin düzeldiğini görmek oldukça güzel. SNR değeri harika fakat download yönünde hat zayıflaması hala çok yüksek. İnşallah sorun oluşturmaz.

Ben 3625 i sıkıntısız kullanacağınızı düşünüyorum. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.

• Teşekkürler hocam.

FritzBox modem almayı halen düşünüyorum.Yurtdışı getirecek tanıdığımda malesef yok.Yurtiçi ara ara bakıyorum ama uygun satan fiyata halen bulamadım.

....SNR değeri harika fakat download yönünde hat zayıflaması hala çok yüksek dediğiniz dowload değeri hangisi ne olması gerekiyor.Hat değerlerini değerlendirmeye üst düzeyde yeterli bilgim yok.

Daha önce oturduğum ev kira idi. Bina içi tesisata çok fazla bir şey yapamadım. Taşındığım ev benim önce elektrikçiye bağlattım ama düzgün olmamış 1 hafta upload düştü,hızda dalgalanma ,crc vr fec de patlama bir süre sonrada kopma yaşadım. 1 hafta sonra bina içi tesisatını tecrübeli telefoncu 2 arkadaş bildikleri kadarı ile kontrol ettiler ve hat değerlerim bu hale geldi.Ekleri söküp yeniden bağladılar.Kablonunda yeni olduğunu ve kırık vs olmadığı için değişmesine gerek olmadığını,daireye tek parça cat6 çekmenin de zor olduğunu söylediler.Bende fazla ısrar edemedim.

Aslında işi bilen ilgili bir arkadaş bulsam beraber modemi aşağı kutunun olduğu yere indirim test yapmak amacımdı ama olmadı.Orda da bu hat değerlerini alıyorsam tek parça cat 6 çektirmemin anlamı yok.Fiber gelene kadar böyle idare edeceğim.

Zyxel 3625 den inşallah memnun kalırım.

Gelişmeleri paylaşacağım.

iç tesisat kontrol edilmeden önceki hat değerlerim.

iç tesisat kontrol edildikten sonraki hat değerlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 3 Mart 2023; 8:41:19 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.