Şimdi Ara

ASUS 27' PG27AQDM yerine monitör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 haftalık ASUS 27" PG27AQDM monitörümü ekranda oluşan dikey çizgi nedeni ile garantiye yollamıştım. Garantiden iade kararı çıkmış görünüyor. Aynı ürünü tekrar mı almalıyım? Yoksa başka bir monitör tavsiye eder misiniz? Ekran kartım 3800ti ve ryzen 7 5800 işlemci sahibiyim. 4k monitör mü alayım? yoksa bu monitör ile yola devam mı edeyim? ya da aynı monitörün LG (LG 27GR95QE-B) olanı var. onu mu tercih etmeliyim? tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iori_yagami -- 20 Ağustos 2023; 22:0:9 >

• LG olanın sanırım parlaklığı daha düşük. Onun haricinde her şeyi aynı gibi.

Ben de ucuz olsa şöyle bir şey almak istiyorum, çift monitör yerine bir tane kocaman oled monitör mis gibi olurdu.

• bu alınır mı? SAMSUNG 34" LS34BG850SUXUF Odyssey 0.1ms 175Hz OLED UWQHD Mini DP Gaming Monitör

• iori_yagami kullanıcısına yanıt

Forumda onun upuzun bir bölümü var samsung g8 kullanıcılar kulübü adında. Çok çok iyi bir monitör. Sadece qd-oled ekranların biraz narin kullanılması gerekiyor. Eğer çok uzun saatler bilgisayar başında oyun oynayan biriyseniz, oled'lerin kronik sorunu olan burn-in ile karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Ama yine de siz bilirsiniz.

Bu arada aynı monitörün aynı özelliklerde alternatifi şu da olabilir

itopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    Alienware 34" AW3423DWF 165Hz 0.1 ms HDMI DP HDR 400 FreeSync Premium Pro 1800R Curved QD OLED WQHD Gaming Monitör | ITOPYA
    https://www.itopya.com/alienware-34-aw3423dwf-165hz-01-ms-hdmi-dp-hdr-400-freesync-premium-pro-1800r-curved-qd-oled-wqhd-_u23746

Öte yandan 32 inch 4k bir monitör uzun vadede daha doğru seçim olduğu düşünüyorum, bu benim şahsi fikrim. 4k oyunları, ekran kartlarının performansını, konsol bağlayıp oynamayı falan düşündüğüm zaman 4k monitör almak bana daha mantıklı geliyor.

• Samaung g8, alienware aw2422dwf den çok daha iyi ve donanımlı bir monitor olmasına rağmen dell monitörün pahalı olması kazıktır.

Oled kullanıcısı olacaksanız bazı şeyleri kabul etmeniz gerekecek.
    1- görev çubuğunu gizlemek
    2-sürekli değişen ya da simsiyah bir arka plan kullanmak.
    3-Cihazin bakimlarini duzenli olarak yapılmasına izin vermek.
    4-Mümkünse çift monitör kullanıp oled olanı sadece dizi, film, oyun için kullanmak.

Samsung g8 oledi 1 şubattan beri kullanıyorum. Günde ortalama 10 saat açık kalma süresi oluyor hatta tatil günlerimde çok uzun zamanlar oyun oynadığım günler de oldu. Henüz bir yanık izni görmedik😃

Samsung monitörü AMD ekran kartı kullanıyorsanız tavsiye etmem. Nvidia kartlarda mükemmel çalışıyor. Geçmişinde bir iki sorun olsa da hepsini Samsung güncelleme ile çözdü. Akıllı tv özelliğini kullanmam diyordum bağımlısı oldum :) ayrıca bilgisayarınız olmadan geforce nowdan oyun vs.. oynayabilyorsun bir sürü artısı var.

• yahyace Y kullanıcısına yanıt

Yerinde gördüm. Samsung da çok iyi. İkisi arasında hangisi alınmalı? İkisi de 2k. Birisinin 175 hz tazeleme hızı var, ama geniş. Smart özelliklerine ise ihtiyacım yok. Bilgisayara bağlı olacak sürekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: iori_yagami

Yerinde gördüm. Samsung da çok iyi. İkisi arasında hangisi alınmalı? İkisi de 2k. Birisinin 175 hz tazeleme hızı var, ama geniş. Smart özelliklerine ise ihtiyacım yok. Bilgisayara bağlı olacak sürekli.

İkisi arasında ciddi farklar yok. Neticede ikisi de aynı paneli kullanıyor. İkisinde de en son yazılım güncellemesini yaptıktan sonra ufak tefek sorunları da ortadan kalkıyor. İkisinden her hangi birini almak keşke diğerini alsaydım dedirtmez.

İkisi arasında 4 bin lira fiyat farkı var ve bu fiyat farkına neden olacak bir durum da yok. Açıkçası ben sizin yerinizde olsam Samsung'dan yana tercihimi kullanırdım, çünkü g8 oled'i amazon satıyor. Peşin fiyatına 6 taksit yapıyor, oysa alienware de taksitle alırsanız bir de vade farkı gelecek ve fiyat farkı daha da açılacak. Eğer olurda her hangi bir sebeple monitörden memnun kalmazsanız da amazon sorgusuz sualsiz geri alıyor üstelik. Hem böylece deneyip görüp, eğer beğenmezseniz iade etme şansınız var. Bu yüzden bence amazon'dan alın bakın, eğer içinize sinmezse iade edersiniz diye düşünüyorum.

Rtings sitesinde her iki monitörün karşılaştırmasını göndereyim size. Siz de bakıp incelersiniz, göreceksiniz ki öyle kayda değer bir farkları yok monitörlerin.

rtıngs.com
    Samsung Odyssey OLED G8/G85SB S34BG85 vs Dell Alienware AW3423DWF Side-by-Side Monitor Comparison
    https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/samsung-odyssey-oled-g8-g85sb-s34bg85-vs-dell-alienware-aw3423dwf/34904/35256?usage=3623&threshold=0.10#test_1581

• Selam hangi tür oyunlar oynuyorsunuz 4k 2k faydalı mı size ? oynadığınız oyuna göre çöz. seçmelisiniz.

Samsung cihazın artıları var.

-Akıllı televizyon özelliği,

-Bilgisayarsız geforce now gibi platformlarda oyun oynayabiliyorsunuz.

-12bit 175 hz, aw3422dwf, 8 bit 165 hz, 10 bit 144hz sunuyor diye biliyorum oc yapilabilir ama.

-Banding gibi istenmeyen olayları engelleyen Neo Quantum Akıllı grafik işlemcisine sahip. Bu Akıllı grafik işlemcisi Hud ve logo belirleme konusunda da gayet iyi işini yapıyor diyen var.

-Tasarımı daha modern ve yer kaplamıyor.

-Dolby atmos hoparlörleri sahip.

-Psu sistemi harici.

-Daha ucuz.

-Dediğiniz gibi satıcılar daha güvenilir

Alienware aw2422dwf'nim tek artısı amd ekran kartlarında daha iyi görüntü veriyor.

Aw3423dwf 25-30 arası olsaydı tercih edilesi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 22 Ağustos 2023; 11:49:55 >
  • Sasua S kullanıcısına yanıt

Zaten sen bakma Türkiye'de alienware'i daha pahalı satmalarına, amerika fiyatı 27 bin lira alienware'in ve 32 bin lira samsung'un  Ama tabi burası türkiye, her şeyin ters olmasına şaşırmamak lazım. Monitörü soran arkadaş smart özelliklerine ihtiyacı olmadığını söyledi gerçi, ama belli de olmaz illa içinde işine yarayacak bir şeyler bulabilir.

• Dell aw3423dwf bu fiyatlardayken samsung oled g8 almak daha mantıklı

amazon
    DELL Alienware 34" AW3423DWF 0,1Ms 165Hz QD-OLED WQHD FreeSync PRO CURVED Gaming Monitör
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0BHTDDMDN?m=A27MUG5DBGGEC9
    www.vatanbilgisayar.com
    DELL 34" AW3423DWF 0,01Ms 165Hz OLED WQHD HDMI DP CURVED GAMING MONITOR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/dell-34-aw3423dwf-0-01ms-165hz-oled-wqhd-hdmi-dp-curved-gaming-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 22 Ağustos 2023; 19:7:46 >

Aynen öyle. Smart özelliklerini hiç kullanmadan salt monitor olarak da kullanılabiliyor, kasayı aç Windows 11 gelsin, ister kumanda ile ana menüye dön istediğini yap vs... kumanda da maşallah yılda 1 type c ile şarj etsen yetiyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 22 Ağustos 2023; 19:31:27 >
  • Tekrardan Asus tercih ettim. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Bu arada bu monitörü 10 bit veya 8 bit kullanmam arasında bir fark var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iori_yagami -- 28 Ağustos 2023; 17:9:5 >
  • iori_yagami kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.