Şimdi Ara

astra sedan cdti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    astra sedan cdti 1.3 dizel aracı olan arkadaşlar araçlardan memnunmusunuz öncelikle?
    yakıt tüketimi nasıl? son hız nasıl?
    cruise controlle yakıt tüketiminiz azalıyormu?
    cevaplarınızı bekliyorum
    saygılarımla

• Konu açmadan önce opel sayfasına bir göz atarsan ,cdti ile ilgili yüzlerce yorum bulabilirsin..

Bir dahaki sefere dikkatli olman dileğiyle...
  • başka bir marka düşün motor performansı yetersiz ayrıca opelin dizelleri sorunlu
  • ne gibi sorunları var opel dizel motorların acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: strong84

başka bir marka düşün motor performansı yetersiz ayrıca opelin dizelleri sorunlu

Evet ne gibi sorunları var dizelin bende kullanıyorum ama sorun yaşamadım hiç sizden duyarsak seviniriz ödüllü 1.3 multijetin sorunlarını.
  • merhaba fırat
    astra cdti dan memnunmusun?
    yakıt tüketimi nedir?
    son hız ne yaptın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: harunturkmen

merhaba fırat
    astra cdti dan memnunmusun?
    yakıt tüketimi nedir?
    son hız ne yaptın?

Merhaba.Şu an için çok şükür problemsiz bir şekilde kullanıyorum.Alalı 6 ay oldu 11500 km oldu sadece bir kere servise gittim oda sis farı kırılmıştı garantiden değiştirdiler.

Yol tutuşu,verdiği güven,frenleri beni fazlasıyla memnun ediyor.

Yakıt tüketimi en son bi depoya yaklaşık 135 ytl ye 850 km yol yaptım.

Son hız henüz 200 ü geçmedim.Sanırım 205 filan görür.

Başka sorunuz olursa her zaman yanıtlarım.
  • astra sedan dizel sorunlu olarak fabrikadan çıkmış çözüm üzerinde çalışıyolarmış benim bildiğim bu bende 2004 ve sonrasında değiştirip 2006 makyajlı vectra aldım ondan önce astra kullanan arkadaşlardan aldığım bilgiler pek iyi değildi tavsiye etmediler en başta 1.3 motorun yetersizliği yokuşlarda stop etmesi araç doluyken yerinden kalkmaması genel şikayetlerdi yinede size kalmış alıp almamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fastdriver. -- 22 Ocak 2008; 10:51:16 >
  • 2007 2. yarısında astradaki elektronik ile ilgili bütün problemler halledilmiş olarak,makyajlanarak piyasaya sunuldu.O yüzden eski astralarla karşılaştırmanın bi anlamı yok şu an.

90 bg astra 105 bg vectradan performans olarak çok farklı değil.Hatta ara hızlanmaları ve tork değerleri daha yüksek.Vectranın avantajı uzun yolda daha yüksek sürate çıkması.
  • bebeto gerçekten çok iyi bilgin var bu araba hakkında sanırım
    virajlarda nasıl bu araç?
  • yorum yapmak için girdim ama yine yok bakkalın çırağı söyledi yok kapıcıdan duydum gibi yorumlara tama edilmiş..
    benim yorumum eksik kalsın..
    2haftalık 2008 astra sedan 1.3 dizel sahibiyim.. yakıt tüketimini performansını filan yazdıydım zaten başka yerde..
    burdaki değerli yorumları kirletmeyelim..
  • quote:

bebeto gerçekten çok iyi bilgin var bu araba hakkında sanırım
    virajlarda nasıl bu araç?

Kendi arabam olduğu için ve alırken baya bi araştırarak aldığım için az çok bilgim var.

Virajlarda sınıfının focus ile birlikte referans arabası.Hatta geyik testlerinde focustan önde olduğu aşamalar var.

Zaten yıllardır lotusla birlikte geliştirdikleri süspansiyon sistemlerini kullanıyorlar ve sert süspansiyon,arabanın yola her koşulda yapışmasını sağlıyor.

Bence en son düşüneceğiniz konu bu olsun,çünkü gerçekten araç güzel yol tutuşa sahip.

• bebeto gerçek ismin nedir?
    dün aldım sedan cosmo cdti spor paket
    cruise control ve park sensörü motor karter koruma taktırdım
    dün ilk izlenim mükemmel
    en az yakıtı 6.viteste hangi hızda yakıyor acaba?
    90? 100? 110?
    saygılarımla
  • Hocam imzamda yazıyor ismim.Gerçek ismim Fırat.Memnun oldum.

Aracınızda hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela göstermesin.Ne renk aldınız?

Bende alırken park sensörü be karter koruma taktırmıştım.En güzelini yapmışsınız.

İnşallah hep böyle gider memnuniyetiniz.

En az benim denemelerimle 90-100 arası yakıyor.6. viteste.

Bu arada cruise kaça taktılar.Bende taktırmayı düşünüyorum.
  • quote:

bebeto gerçek ismin nedir?
    dün aldım sedan cosmo cdti spor paket
    cruise control ve park sensörü motor karter koruma taktırdım
    dün ilk izlenim mükemmel
    en az yakıtı 6.viteste hangi hızda yakıyor acaba?
    90? 100? 110?
    saygılarımla

kardeş hayırlı olsun.aracı kaça ve nereden
    aldınız
  • cruise controlu 300 aldım
    arabadan memnunum çok
    ya sizler?
  • benim sol on kapıdan gelen ruzgar sesı harıcınde cok sukur problemım yok. Bu arada parkta on farı ve tamponu cızmısler ya sınır oldu. Neyse nazarlık olsun:)
  • Stop etme sorunu ford focusun idi hatırladıgım kadarıyla..Ayrıca bence performansı da cok cok ıyı. 1.6 dıeseller kadar olmasa da aıle arabası olarak fazla bıle

quote:

Orjinalden alıntı: strong84

astra sedan dizel sorunlu olarak fabrikadan çıkmış çözüm üzerinde çalışıyolarmış benim bildiğim bu bende 2004 ve sonrasında değiştirip 2006 makyajlı vectra aldım ondan önce astra kullanan arkadaşlardan aldığım bilgiler pek iyi değildi tavsiye etmediler en başta 1.3 motorun yetersizliği yokuşlarda stop etmesi araç doluyken yerinden kalkmaması genel şikayetlerdi yinede size kalmış alıp almamak

• arkadaşlar dün e6 da 6.viteste 1750d/d cruise controle kitledim arabayı ortalama tüketimim inanın 3,9lt/100km düştü
    düşünsenize arkadaşlar bir depo boyunca böyle gidersek 1000km devirmek hiçte zor değil hatta daha fazlasıda mümkün!:)
  • Merhabalar!
    Bugun Astra Sedan 1.3 Cdti Enjoy SP aldım. Size araba ile ilgili goruslerimi anlatmak istiyorum.
    Bu degerlendirmemi megane II ve Peugeot 308'i de gozumunun onune getirerek yapıyorum.

Olumlu düşüncelerim;
    Kaliteli
    Yıllarca eskimeyecek bir his uyandırması
    Yola oturusu
    Yüksek hızlarda sürati hissettirmemesi
    Bugun 500 km yapmama rağmen şuanda vücudumda yorgunluk değil sadece uyku hissi olması
    Dizel olmasına rağmen sessizliği
    Büyük bagajı
    Arabayı görenlerin arkasına dönüp bir daha bakması (özellikle bunun enjoy sp' lerdeki estetik duruşdan kaynaklandıgını düşünüyorum)
    Müzik sistemi yeterli
    Tam bir aile arabası

Olumsuz düşüncelerim
    Araba gitmiyor...

Hoşçakalın...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.