Şimdi Ara

Assassins Creed - konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır beklediğimiz oyun olan AC ye dün giriştik . Heyecandan bir süre konuşamadık . ağzımız açık kaldı . vsvsvs

Oyundan Önce :
    Ben herkesi uyardım bug lar hakkında .
    Türkçe konuşmalar hakkında uyardım arkadaşları.
    Birde kendini tekrarlayan konular hakkında uyardım.

4 saat sonra :
    Bug olayı çok gözümüzü almadı , sadece arayınca bulduk.
    Türk Bayrağı olayı çok hoşumuza gitti. alakasız bir yerde ama olsun işte ruh.
    4 saat oynamamıza rağmen görevler daha sıkmadı . Ama bence böyle olmasının ana nedeni neredeyse hepimizin ingilizcesinin iyi olması.Konuyu kaçırmadık hiç.

Birde dikkatimi çeken , internetten izlediğim ps-xbox karşılaştırmalarındaki gibi değil grafikler. Gerçi bu fark TV kalite farkından olablir. Oynadığımız TV çok kaliteli idi.

Asıl dikkat çekmek istediğim konu ise oyunun KONUSU , bence konunun gerekli detaylarını yazarsak oyun daha zevkli hale gelebilir.

Yanımızda konuyu anlamayan bir bayan arkadaş vardı mesela , dna dizinlerini bile kavrayamadı , bu herif bir orada bir burada , uyuyunca orta çağa dönüyor . Bu nasıl oyun diye yargı bile koyabildi bu şekilde.

Birde altyazı olayı varsa bulamadık ama yoksa büyük eksi .

GİRİŞ : Oyunda ki Altair isimli karakterimiz aslında oyunun sahnelerinin geçtiği zaman diliminden çok çok daha ileride , hatta günümüzden bile çok ileride yaşıyor. Hafızasındaki bazı bilgilere ulaşmak için bizim delikanlıyı bir labaratuar da tutuyorlar.

Peki nasıl oluyorda bizim arkadaşın hafızasında bu kadar eski anılar oluyor ? saçma değil mi ?

Evet çok saçma çünkü arada yüzyıllar var . Bunun cevabıda şöyle ;

Aslında kahramanımızın anılarına DNA larından ulaşıyorlar . DNA lardan nereden gelir atalarımızdan . Yani aslında bu hafızalar atalarının anıları. Ha bu ne kadar bilimsel ? tartışılır

Bu bilgiler doğruluğunda dalıyoruz DNA zincirlerini çözmeye .

Hikayenin ilk kısmı budur bence . Ama bundan sonrası dahada karışık , o yüzden ingilizce bilen birini yanınıza almanızı tavsiye ederim oyunu oynarken. Ben biliyorum dememe rağmen zorlandım.

Herkese iyi pick pocket lar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NumanB -- 23 Kasım 2007; 9:24:42 >

• bu oyun beni bozar abi bu ingilizceyle
  • hocam,

bilgilendirme için teşekkürler.

ancak pick pocket nedir ya?
  • quote:

Orjinalden alıntı: NumanB

Uzun zamandır beklediğimiz oyun olan AC ye dün giriştik . Heyecandan bir süre konuşamadık . ağzımız açık kaldı . vsvsvs

Oyundan Önce :
    Ben herkesi uyardım bug lar hakkında .
    Türkçe konuşmalar hakkında uyardım arkadaşları.
    Birde kendini tekrarlayan konular hakkında uyardım.

4 saat sonra :
    Bug olayı çok gözümüzü almadı , sadece arayınca bulduk.
    Türk Bayrağı olayı çok hoşumuza gitti. alakasız bir yerde ama olsun işte ruh.
    4 saat oynamamıza rağmen görevler daha sıkmadı . Ama bence böyle olmasının ana nedeni neredeyse hepimizin ingilizcesinin iyi olması.Konuyu kaçırmadık hiç.

Birde dikkatimi çeken , internetten izlediğim ps-xbox karşılaştırmalarındaki gibi değil grafikler. Gerçi bu fark TV kalite farkından olablir. Oynadığımız TV çok kaliteli idi.

Asıl dikkat çekmek istediğim konu ise oyunun KONUSU , bence konunun gerekli detaylarını yazarsak oyun daha zevkli hale gelebilir.

Yanımızda konuyu anlamayan bir bayan arkadaş vardı mesela , dna dizinlerini bile kavrayamadı , bu herif bir orada bir burada , uyuyunca orta çağa dönüyor . Bu nasıl oyun diye yargı bile koyabildi bu şekilde.

Birde altyazı olayı varsa bulamadık ama yoksa büyük eksi .

GİRİŞ : Oyunda ki Altair isimli karakterimiz aslında oyunun sahnelerinin geçtiği zaman diliminden çok çok daha ileride , hatta günümüzden bile çok ileride yaşıyor. Hafızasındaki bazı bilgilere ulaşmak için bizim delikanlıyı bir labaratuar da tutuyorlar.

Peki nasıl oluyorda bizim arkadaşın hafızasında bu kadar eski anılar oluyor ? saçma değil mi ?

Evet çok saçma çünkü arada yüzyıllar var . Bunun cevabıda şöyle ;

Aslında kahramanımızın anılarına DNA larından ulaşıyorlar . DNA lardan nereden gelir atalarımızdan . Yani aslında bu hafızalar atalarının anıları. Ha bu ne kadar bilimsel ? tartışılır

Bu bilgiler doğruluğunda dalıyoruz DNA zincirlerini çözmeye .

Hikayenin ilk kısmı budur bence . Ama bundan sonrası dahada karışık , o yüzden ingilizce bilen birini yanınıza almanızı tavsiye ederim oyunu oynarken. Ben biliyorum dememe rağmen zorlandım.

Herkese iyi pick pocket lar

Hafıza ile ilgili aradığın şeyin cevabı burda ----> http://www.nationalgeographic.com.tr/ngm/0711/konu.aspx?Konu=1

• quote:

Orjinalden alıntı: pegasusxx1975

hocam,

bilgilendirme için teşekkürler.

ancak pick pocket nedir ya?

Türkçe karşılığı cepçilik

bazı görevlerde gizli mektuplar gibi materyalleri bazı kişilerin cebinden çalıyoruz çaktırmadan , zevkli geldi şimdilik bu görevler
  • Yani ingilizce konuşmalar esnasında alt yazı olsaydı iyi olurdu açıkcası..Öbür türlü biraz kastırıcak.
  • Altyazı nasıl koymazlar anlamış değilim. Neredeyse kaliteli, kalitesiz tüm oyunlarda var bu özellik.

İngilizcem iyi olmasına rağmen yinede bazı yerlerde çok ihtiyaç oluyor altyazılara.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sfred

Altyazı nasıl koymazlar anlamış değilim. Neredeyse kaliteli, kalitesiz tüm oyunlarda var bu özellik.

İngilizcem iyi olmasına rağmen yinede bazı yerlerde çok ihtiyaç oluyor altyazılara.

Aynen öyle , hatta abartıyorum , yanımızda yurtdışında yaşayan kuzenim olmasa cidden sıkıntıya girebilirdik .

Bu arada zor bölümlerden biri hemen oyunun başı , anılarımızın ilk bölümünde ne olduğumuzu kimlerden olduğumuzu görüyoruz.

Assassin olarak bir klanın en iyi elemanıyız . Şehri kurtarmamıza rağmen cezalandırılıyoruz çünkü olmazsa olmaz 2 kuralı var assassin lerin
    1- Asla sivillere zarar verme
    2- Direk yada dolaylı olarak grubuna zarar gelmesinde rol oynama. ( bu kuralı çiğniyoruz )

Bunu öğrenmek biraz pahalıya patlıyor , şehri kurtarmamıza rağmen . Ama birden ne oluyorsa ( burayı kaçırdım mesela ingilizce diyaloglardan ) birden durum lehimize dönüyor .

Ondan sonra başlıyoruz olayların bu hale düşmesine sebep olanları aramaya .

Aslında ana konu bu şekilde "oyunun başındaki saldırının sebeplerini aramak".

• oyun dun elime gecti simdilik cok eglenceli ya ilk baslarda biraz eglence alamadim ama beni sehre yolladiklari zaman eglence basladi, ozellikle tavsan gibi hoplamasi ziplamasi ve maymun gibi duvarlara tirmanmasi cok guzel
  • Ben
    quote:

Orjinalden alıntı: anil92

oyun dun elime gecti simdilik cok eglenceli ya ilk baslarda biraz eglence alamadim ama beni sehre yolladiklari zaman eglence basladi, ozellikle tavsan gibi hoplamasi ziplamasi ve maymun gibi duvarlara tirmanmasi cok guzel

Ara videolar sırasında istediğimiz gibi hareket edebilmemiz bence muhteşem olmuş . Benimde en çok hoşuma giden sahne şuydu ;

DİKKAT SPOILER

Şehrin kapısına dayanan dayılara karşı bizim reis atın kendinizi aşağıya dedi ya , hani bağlılığımızı gösterirmiş gibi yaptık atladık bizde ,

ama tamamen bir taktikti bu , arkalarından dolaştık sonrada , darma dumur ettik herkesi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.